Forum

Kuchenne porady

jedzenie na wzmocnienie

  • Autor: krewetka Data: 2008-11-27 20:23:00

    Ostatnio dużo pracuję i jestem dość zmęczona i na ciele i na duszy i brak mi przepisów na posiłki, które przede wszystkim są smaczne i dają dużo porcję energii. Znacie jakieś dobre energetyczne posiłki?

  • Autor: Haanala Data: 2008-11-27 20:41:03

    Proponuję Ci pestki słonecznika i dyni do pogryzania. Na drugie śniadanie jogurt naturalny z pestkami słonecznika. Pozdrawiam

  • Autor: Majkka Data: 2008-11-28 08:34:38

    Tak - tylko zwróć uwagę na kraj pochodzenia ziarenek...nie kupuj z Chin ! (czytałam, że są napromieniowywane by nie podlegały "psuciu" itp)...Prawdę mówiąc ciężko jest znaleść nasze - polskie... życzę powodzenia i zdrówka !

  • Autor: babsy Data: 2008-11-28 08:32:40

    Posiłek, który da Ci energię na długo, musi zawierać odpowiednie węglowodany- długo przyswajane przez organizm. A więc: bułki razowe, pieczywo z pełnego ziarna, makaron razowy, kasze, ryż (najlepiej dziki). Dobrze jest również jeść produkty bogate w błonnik, a więc otręby zbożowe, płatki zbożowe. Z tymi pestkami to też dobry pomysł. Moja propozycja menu:
    1. śniadanie: musli z orzechami + jogurt naturalny bez cukru+ 1/2 gruszki
    2. II śniadanie: bułka grahamka z szynką drobiową i pomidorem + szklanka soku owocowego
    3. obiad: makaron razowy z brokułami i sosem z chudego serka topionego , posypany ziołami
    4. podwieczorek: 100 g. twarogu chudego + kilka kromek chleba chrupkiego
    5. kolacja: pierś z kurczaka pieczona w folii aluminiowej + gotowane warzywa lub sałatka czy surówka
    lub sałatka z kurczakiem i 2-3 kromki chleba pełnoziarnistego

Przejdź do pełnej wersji serwisu