Forum

Rozmowy wolne i frywolne

dolce gusto!

  • Autor: RENIKA Data: 2008-12-04 11:50:31

    Witam!Czy widzieliście już ten ekspres?Jest wspaniały, tylko szkoda, że kosztuje tak drogo.Wczoraj byłam na zakupach i cena mnie poraziła prawie 550zł plus koszt pudełeczka z kawami.No cóż pomarzyć zawsze wolno.Zakup jak na razie nie na moją kieszeń.Ale fajnie było popatrzeć.

  • Autor: ekkore Data: 2008-12-04 12:28:33

    Ale to ekspres ciśnieniowy. I ta cena nie jest wygórowana. Najtańsze są w granicach 300 zł, ale niestety niewiele z nich spelnia wymogi smakoszy kawy.
    Ekspres do kawy, ktory mieli i dozuje kawę to cena +- od 1500 zł. Więc porównaj to z 550 za dolce gusto i będziesz wiedziała czy tanio.
    Poza tym teraz te ekspresy są w praktycznie każdym sklepie (nie trudno ich nie zauważyć). Jak poszukasz znajdziesz raty zero procent - ale takie prawdziwe. Przy rozłożeniu na 10 rat płacisz tylko 55 miesięcznie i do tego przez miesiąc się cieszysz kawą za darmo (pierwsza rata po miesiącu). Bodajże w Euro-RTV-AGD masz raty 0%, ubezpieczenie nie jest obowiązkowe (choć będą chcieli go zapewne wepchnąć) i nie potrzebujesz żadnych dokumentów

    http://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/krups-dolce-gusto-kp2006.bhtml - tutaj masz - możesz rozłożyć na 30 rat (tylko wtedy musiss pojawić się w sklepie), a jak kupisz za gotówkę to za 15 zł dostarczą Ci do domu.

  • Autor: Beata500 Data: 2008-12-04 13:15:15

    Ja w ostatniej chwili zrezygnowałam z zakupu.Miałam zamiar kupić córce studentce jako prezent mikołajkowy.Ale tym samym skazałabym ją na wydawanie co miesiąc dodatkowych pieniędzy(w właściwie siebie,bo ją utrzymuję) na pudełeczka z kawami.Jedno za cenę 20 zł zawiera tylko 16 kaw.Jeszcze muszę się zastanowić,może sie skuszę i kupię na święta.Tylko zastanawiam się jeszcze nad dostępnością tych kaw w czasie późniejszym.Narazie producent zapewnia.

  • Autor: RENIKA Data: 2008-12-04 13:46:49

    właśnie o to chodzi, cena samego ekspresu nie jest duża, ale koszt tych saszeteczek już tak.No i również o dostępność za jakiś czas tych saszeteczek.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-12-04 18:20:45

    Ja widziałam najtaniej za 499zł w sklepie a na allegro 399zł + wysyłka.

  • Autor: anay Data: 2008-12-04 18:31:11

    kupowałam rodzicom droższy - kups-a -  na boże narodzenie, zeby kawa była pyszna, aromatyczna, z kożuszkiem pianki na espresso, no i żeby się nie rozsypał ekspres po roku intensywnego użytkowania - moi rodzice piją dużo kawy,

    więc można by pokusić się o stwierdzenie, że ten jest tani jak barszcz....
    .... tylko te wkłady...   widać na czym chce firma pozarabiać. bo bez nich nie poużywasz sprzętu.

  • Autor: aga1828 Data: 2008-12-04 19:05:54

    A kto poleci jakiś sensowny ekspres ciśnieniowy? w miarę niedrogi? mamy w pracy gaggia za ponad 4 tys. i miazga totalna, co chwilę coś z nim nie tak....

  • Autor: anay Data: 2008-12-04 20:41:01

    Bardzo dobre ekspresy robi firma Krups.
    Warto poszukać czy ma system "crema" (nazwa może być podobna - różne firmy mają różne nazwy własne dla tego systemu, chodzi o to, ze espresso robione z takiej maszyny ma apetyczną piankę na powierzchni). uwaga - nie wszyscy z obsługi w sklepie mogą mieć pojęcie o co chodzi. niestety. dyletanctwo obsługujących dane działy czasem poraża... ale wracając do meritum..

    Pytanie czy chcesz tylko robić espresso (lub inne pochodne, latte, macchiatto, cappuccino) czy np. też kawę przelewową (słabiej zaparzona niż ta pod ciśnieniem). Moja siostra kupiła ten: http://www.nokaut.pl/ekspresy-do-kawy/ekspres-krups-xp-2000.html i bardzo jest zadowolona. Rodzicom kupiliśmy nieco uboższą wersję, ale właśnie z systemem w/w ale bez opcji "przelewowej". Kawa jest pyszna. A ekspres od roku działa bez zarzutu.

    Ja, ponieważ właściwie piję tylko espresso lub americanę z mlekiem, korzystam z bardzo taniej ale za to jakże skutecznej staroświeckiej kawiarki do zaparzania espresso na gazie. W starym włoskim stylu :)

  • Autor: anay Data: 2008-12-04 20:48:00

    o.  w Krupsie to się nazywa system Crematic. ;) znalazłam.

  • Autor: ekkore Data: 2008-12-05 08:17:05

    Ja mam też tego Krupsa z wersja przelewowa. Jestem bardzo zadowolona.
     Jak potrzeba więcej kawy nastawia się zwykły ekspres. A  dla przyjemności z ciśnieniowego. Pianka jest tak gruba na kawie, że dysze do spieniania wykorzystywałam tylko na samym początku - z racji nowości ustrojstwa. I do ciśnieniowego są trzy rodzaje siteczek - na jedną porcję, na dwie oraz do saszetek.

  • Autor: beata73 Data: 2008-12-04 19:54:53

    Ja juz od około  9 lat mam ekspres ciśnieniowy Rowenta nie pamiętam ile za niego zapłaciłam. Piję dużo kawy ale z ekspresu nie korzystam, do espresso bardzo dobre są takie specjalne dzbanuszki do parzenia na kuchence i właśnie takie we włoskich domach są używane najczęsciej (centy tych "kawiarek" są bardzo zróznicowane ale tych najtańszych nie polecam). Ale w taki sposób nie zrobimy cappyccino chociaż w ekspresie ciśnieniowym też piana nie zwsze ubije ponoć im tłustsze mleko tym lepsze a umnie jest na odwrót najlepiej ubija się mleko nisko procentowe.  Posumowując nie ma to jak espresso w e włoskim barze i do tego pyszne  cieplutkie cornetto. 

  • Autor: klio Data: 2008-12-05 10:04:01

    Ciotka kupiła. Kawa pycha, bardzo doba. W niecałe trzy miesiące wydała 400 zł na samą kawe. 

  • Autor: goferek Data: 2008-12-06 13:16:54

    Ekspres fajny, ale jak długo będą dostępne na rynku te pudełeczka z kawami? Oby jak najdłużej oczywiście, ale co jesli nie? Sądzę jednak, ze zwykły ekspres ciśnieniowy, chociaż duuuużo droższy, będzie służył znacznie dłużej. pOZDRAWIAM

Przejdź do pełnej wersji serwisu