Forum

Kuchenne porady

Lodówka-problem z zapachem:(

  • Autor: irena57 Data: 2008-12-04 14:56:42

    Potrzebuję Waszej rady:)W mojej lodówce ostatnio zalatuje nieciekawy zapaszek.Rozmroziłam i umyłam ją/ wodą z octem także/niestety nadal czuć , niekiedy mniej ,ale zalatuje..boję się ,że nawala, przed świętami ..tragedia.Lodówka z dwiema szufladami zamrażarki osobno wszystko zamrożone,może tak być ,że dół jest dobry a góra się psuje/to pytanie raczej do panów ..chyba:)Proszę o pomoc!!Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: Shanna Data: 2008-12-04 15:03:35

    wez na talerzyk nasyp  jakies 2-3 lyzeczki zmielonej kawy i wstaw do lodowki. Powinno pomoc. Kawa swietnie pochlania takie zapachy.

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2008-12-04 15:34:30

      Musisz ocenić czy ten zapach to taki charakterystyczny swąd psującego się urządzenia, czy poprostu coś może poprzednio trzymałaś w lodówce i teraz zapach się utrzymuje mimo umycia Spróbuj wstawić do lodówki np miseczkę  i nalej do niej trochę octu, który absorbuje nieprzyjemne zapachy, a jeśli to nie pomoże to radzę profilaktycznie wezwać pana mechanika, bo złośliwość przedmiotów martwych takich jak telewizor czy lodówka jest powszechnie znana w okresie świątecznym

  • Autor: gena Data: 2008-12-04 15:42:18

    Nasyp sody oczyszczonej na spodeczek i wstaw  do lodówki

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2008-12-04 17:04:04

    Stary sposób mojej babci ,to umyć porządnie lodówkę ciepłą wodą z octem spirytusowym,u nas też kiedyś był nieprzyjemny zapach,z tyłu na scianie gdzie zbiera się szron,jest taki drucik:) żeby jak się odmraża woda odpływała, tam siedział kawałeczek starej wędliny.Wędlinę na wagę, trzeba pakować w folię aluminiową,lub specjalne pojemniczki,tak samo sery,czy sałatki.

  • Autor: makusia Data: 2008-12-04 17:11:32

    jeśli to nie wina lodówki , to polecam kupić pochłaniacz zapachów :)

  • Autor: irena57 Data: 2008-12-04 17:21:13

    Bardzo dziękuję wszystkim ,skorzystam z Waszych porad ..po kolei, no i może obejdzie się na razie bez mechanika. Dzięki pa:)

  • Autor: Wkn Data: 2008-12-04 21:35:42

    Ja jednak nie lubię pochłaniaczy zapachów - ile razy je miałam, odnosiłam wrażenie, że nie działają.
    Stosuję wymiennie: przekrojoną cytrynę, limonkę, imbir, sodę.
    Kawy nie próbowałam jeszcze - ciekawy pomysł :)

  • Autor: messua27 Data: 2008-12-04 17:30:17

    Postaw na środkowej półce szklankę mlaeka na kilka godzin (najlepiej na noc), mleko później wylej, powinno pomóc

  • Autor: nonka4 Data: 2008-12-04 18:06:47

    proszek do pieczenia nasypany  w miseczce też działa jak pochłaniacz zapachów..)

  • Autor: eviku Data: 2008-12-04 19:16:52

    moje skojarzenie jest inne:) ciaza a nie lodowka:) dla kobieyy w ciazy lodowka i zapach wybodywajacy sie z niej to koszmar:)pozdrawiam:)
    to tak na polepszenie humoru przed swietami:)

  • Autor: irena57 Data: 2008-12-04 21:32:09

     Prawda,przeżywałam to trzy razy,teraz jestem  w innym wymiarze,ale humor zdecydowanie mam już lepszy, niż wtedy gdy zaczynałam ten wątek.Z lodówki już nie zieje:).Wstawiłam na talerzykach kawę na jednej półce,na drugiej sodę (ocet już wcześniej wykorzystałam)Jestem naprawdę wszystkim wdzięczna za tak szybką reakcję,Po stokroć dziękuję:))

  • Autor: akinorew Data: 2008-12-05 07:27:08

    mleko na miseczce też doskonale pochłania przykre lodówkowe zapachy :)
    pozdrawiam

  • Autor: marlenusek Data: 2008-12-06 22:43:27

    Ja od roku korzystam z pomysłu, który usłyszałam w programie "Perfekcyjna Pani domu", gdzieś na dole z tyłu wkładam zwiniętą stronę gazety (ale tej klasycznej, codziennej). Znakomicie pochłania zapachy! Ale z doświadczenia proponowałabym jeszcze zajrzeć za lodówkę bo czasami coś wpada tam pod instalacje lub jeszcze jedna rada moja lodówka ma pośroedku na tylnej ścianie taki skraplacz i czasami tam nazbiera się coś w rodzaju szlamu! Pozdrawiam

  • Autor: m.sosenka Data: 2008-12-09 09:27:20

    jabłko w lodówce tez pomaga!

Przejdź do pełnej wersji serwisu