Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Co uwzgędnić w diecie przy anemii?

  • Autor: piszczalka Data: 2008-12-08 13:29:59

    Kochane Żarłoczki doradzcie co powinnam jesc i pic przy anemii. Jestem w ciązy wiec szybko musze dojsc do dobrego zdrowia. Wiem juz powinnam jesc watróbke i pic sok z buraka (fuuujjjj) i pietruszki. Ale co jeszcze? Wypije i zjem wszystko co dobre i niedobre :-)))

  • Autor: vikunia Data: 2008-12-08 13:52:44

    znalazlam w internecie  ,,

    Anemia - dieta
    W przypadku niedokrwistości spowodowanej niedostateczną ilością żelaza w organizmie, ważna jest zmiana diety na tzw. zdrowe odżywianie. Ponieważ kawa i herbata ograniczają naszemu organizmowi wchłanianie żelaza z produktów spożywczych, należy unikać ich picia w trakcie posiłków (można je spożywać pomiędzy posiłkami).  Zalecane jest jedzenie większych ilości  "chudych" wędlin, "chudego" mięsa i wątroby. Do każdego posiłku należy również włączyć owoce i warzywa z dużą zawartością witaminy C (np. pietruszka, pomidory, truskawki, brokuły, papryka czerwona).
    śniadanie - herbata z cytryną, pieczywo z masłem, ser,
    II śniadanie - jabłka surowe lub pieczone,
    obiad - zupa pomidorowa czysta z groszkiem ptysiowym, befsztyk po angielsku, ziemniaki, sałata, czerwone wino, kompot,
    podwieczorek - pieczywo z chudą wędliną, sok z marchwi,
    kolacja - jaja sadzone ze szpinakiem.
    Aby w naturalny sposób poprawić wyniki, należy spożywać produkty bogate w żelazo, wśród których znajdują się m.in.:

    • wątróbka,
    • kaszanka,
    • kiełbasy,
    • kurczak,
    • śledzie,
    • soja,
    • biała fasola,
    • groch,
    • płatki owsiane,
    • jaja,

  • Autor: kasia72 Data: 2008-12-08 13:56:56

    Kiwi , codziennie przynajmniej jedno, mnie pomogło i piłam nie sok, a kwas z ukiszonych buraków, też pomaga.

  • Autor: basiaaa Data: 2008-12-08 13:59:09

    piszczalka
    Miałam ten sam problem, ale posłuchałam rady babci i było dobrze.
    Weź pół szklanki śmietany ( najlepiej swojska )dodaj żółtko , kakao i może byc cukier lub sól -wymieszaj i pij dwa razy w tygodniu .Lekarz po miesiącu , jak zobaczył wyniki to  zdumiał , że takie są dobre.
     Za masę ciała nie gwarantuję ( utyłam ) , ale po miesiącu nie było śladu anemii .Stosowałam też sok z marchwi i buraków. Do soku z buraczków dodawałam sok z cytryny i cukier dla polepszenia smaku .
    Życzę powodzenia w kuracji śmietanowej - w smaku jest bardzo dobra . Dużo lepsza niż sok z buraczków.
     Jak będziesz stosowac kurację śmietanową - daj znac jak po miesiącu wyniki z morfologii .Może niektorym Żarłoczką tez się ona przyda.

  • Autor: goral11 Data: 2008-12-08 13:59:15

    Aronia i czarna porzeczka czyli soki , dżemy i inne przetwory.

  • Autor: as Data: 2008-12-08 14:03:18

    W ciąży z wątróbką trzeba uważać. Zawiera zbyt dużą ilość witaminy A i może uszkodzic płód. Wiem, że kiedyś karmiono nimi kobiety w ciąży ale kilka lat temu wyczytałam tą wiadomość w jakims poradniku dla kobiet w ciąży więc lepiej nie ryzykwać.

  • Autor: as Data: 2008-12-08 14:05:10

    Na anamie pomagają buraczki ćwikłowe w różnych postaciach, żółtka jaj, brokóły, szpinak, kiwi. Wszystkie produkty zawierające żelazo. Wpisz sobie w wyszukiwrkę w jakich produktach jest żelazo i poczytaj.

  • Autor: anay Data: 2008-12-08 14:11:22

    Mięso.
    Mięso jest źródłem najlepiej i najnaturalniej przyswajalnego żelaza. Nie trzeba stosować dodatkowych suplementów, żeby się wchłonęło, co niestety występuje, jeśli spożywa się wyłącznie roślinne żelazo.

  • Autor: as Data: 2008-12-08 14:15:57

    Ja w ciąży niestety musiałam zażywać żelazo w tabletkach bo inaczej bym sobie nie poradziła. Lekarz i w aptece mówili że najlepiej przyswajalny dla kobiet w ciąży jest Tardyferon Fol

  • Autor: anay Data: 2008-12-08 15:04:30

    Suplementy sztuczne to ostateczność.  A koleżanka pyta o dietę.
    Ja jadłam mięso (zresztą, całą ciążę na głód tylko pragnęłam mięcha).
    Wyniki na poziom żelaza miałam bardzo dobre - a raz dziennie piłam kawę (bo mam raczej niskie ciśnienie).

  • Autor: zielona70 Data: 2008-12-08 14:21:30

    Poradź się lekarza,tyle w temacie.Nic na własną rękę-żadnych preparatów z żelazem,ze względu na różne dawki tego pierwiastka.Pozdrawiam!

  • Autor: as Data: 2008-12-08 16:21:59

    Oczywiście, że żadnych lekarst ani witamin w ciąży bez konsultacji z lekarzem nie można brać.

Przejdź do pełnej wersji serwisu