Forum

Rozmowy wolne i frywolne

panele podłogowe

  • Autor: agness Data: 2008-12-09 10:27:24

    Witam serdecznie:)Szukam porady,jaka kupic paste do paneli albo płyn aby dac im połysk.Jakos nie moge trafic na ten odpowiedni,miałam juz pronto i sidolux i nie daja takiego efektu jaki bym chciała.Jest tego na rynku bardzo dużo ale nie chce juz kupowac w ciemno.Moze kochani coś doradzicie z własnego doświadczenia.

  • Autor: Petra Data: 2008-12-09 10:36:40

    A masz błyszczące panele? Nie powinno być problemu z jakimkolwiek preparatem. Ja stosuję pronto i mam połysk, na panelach z połyskiem, w innym pokoju mam mat i jest mat.

  • Autor: zielona70 Data: 2008-12-09 10:49:46

    Po położeniu paneli podłogowych / w trzech pokojach mamy takie same-dąb bawarski / też się zastanawiałam czym to myć.Żadnego PRONTO i nic z tych rzeczy,bo potem trzeba ciągle tego używać.Tylko woda z LUDWIKiem i lekko wilgotny mop.Oszczędnie i czysto!Pozdrawiam!

  • Autor: mariaand Data: 2008-12-09 12:25:10

    Też nie używam żadnego Pronto, tylko woda z płynem do mycia naczyń i wilgotny mop. Jest okey.Pozdrawiam!!!

  • Autor: jola Data: 2008-12-09 13:34:30

    Spróbuj umyć panele w obojętnie jakim płynie do płukania tkanin i nie myj mopem ten zostawia smugi .

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2008-12-09 13:39:31

      Wszystko pięknie z tym płynem do płukania tkanin, tylko jest jeden problem . Trzeba podwyższyć ubezpieczenie na życie , bo zabić się można :))

  • Autor: jola Data: 2008-12-09 13:48:13

    No to zależy jakie są panele ja mam strukturę drewna i nie jest ślisko a pozatym od paneli jest zimno i trzeba mieć jakieś kapcie na nogach.

  • Autor: Natka64 Data: 2008-12-09 13:39:59

    Prawie siostra mi zu mowi ze dobrze jest dodac pare kropel plynu do zmywarki ten co daje polysk

  • Autor: agness Data: 2008-12-09 13:51:18

    Panele mam matowe :( myje woda z płynem do naczyń albo specjalnym płynem do paneli.Chciałm choć troszke nadac im połysku..ale widac na darmo moje"chcenie" hiiii.

  • Autor: jola Data: 2008-12-09 14:10:10

    No niestety matowe nigdy nie dadzą ci takiego połysku jaki byś chciała mieć ,spróbuj płynem do płukania ,albo ajax 24h pachnąca swieżość,jest rewelacyjny.Używam zielonego do mebli jest do wszystkiego zapach w całym domu utrzymuje się na długo.Moje panele tez są matowe ,po tych płynach maja lekki połysk ,ale zrezygnowałam z mopa ,jestem teraz zadowolona z efektu a miałam ten sam problem co ty.

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2008-12-09 14:18:28

    Agness ze swojego doswiadczenia wiem,ze czasem nie warto nablyszczac podlogi.Ja w poprzednim mieszkaniu nablyszczylam Prontem Super polysk chyba tak sie to nazywalo.Przywiozlam dwa opakowania z Polski ,bo tutaj nigdzie nie widzialam,a bardzo podobala mi sie podloga wlasnie tym srodkiem nablyszczona u mojej kolezanki.Normalnie wlewalam na smatke i tym miejsce w miejsce pokrywalam podloge,wczesniej oczywiscie umyta.Po wyschnieciu przetarlam sucha smatka na szczotce i podloga blyszczala,ale tam gdzie staly meble wiadomo nie udalo sie podlogi w ten sposob zrobic,po pewnym czasie ta podloga zaczela sie rysowac wygladala fatalnie,kazde odsuniecie krzesla (choc mam krzesla podklejone filcem) przesuniecie stolu,czegokolwiek robily rysy,normalnie masakra.Nie dalo sie cholerstwa zmyc wogole,to poprostu jakby bylo powleczone normalnie lakierem,choc wiele razy wycieralam po tym nablyszczeniu podloge na mokro.Nie polecam nikomu takiego sposobu,w tej chwili w duzym pokoju jak i w lazienkach i kuchni mam kafle jedynie w sypialni i pokoju corki panele,ktore myje zwyklym plynem przeznaczonym do mycia podlog z kafli.
    Ogladalam rowniez program kiedys w tv na ten temat,polecali zeby podlogi z paneli myc zwyklym plynem do powierzchni z kafelek,badz plynem do naczyn,tylko kilka razy w roku myc dla konserwacji produktami przeznaczonymi do paneli,poniewaz te wszystkie pronta i preparaty do paneli robia wlasnie taka powloke na panelach.Nawet wypowiadal sie pan ,ktory produkuje panele podlogowe,ze one juz sa zakonserwowane i najlepiej myc delikatnymi srodkami  takimi jak plyn do naczyn,ewentualnie kilka razy w roku srodkami do paneli.
    Powiedzialam nigdy wiecej takich eksperymentow jak wyzej opisalam.No ale wybor nalezy do ciebie.

  • Autor: kasiadzida Data: 2008-12-09 14:22:50

    kochani ja mam zwykłe panele podłogowe,a co sądzicie o h2o mopie? Można go używać na właśnie taką podłogę.Sama jestem skołowana po przeczytaniu jakiegoś forum na ten właśnie temat...

Przejdź do pełnej wersji serwisu