Forum

Rozmowy wolne i frywolne

prezent-książka dla kuchennego beztalencia

  • Autor: Kinka Data: 2008-12-18 09:27:09

    Hej na pewno mi coś doradzicie. Otóż chce kupić mamie książkę kucharską, ale nie mam za bardzo czasu na chodzenie po księgarniach i empikach i wybranie jak najlepszej w miarę przystępnej cenie jak dla studenta.

    Mama(po czterdziestce) potrafi tylko zrobić 3-4 zupy, schabowe, placki ziemniaczane i kanapki, · ale za to pamiętam jak kiedyś piekła ciasta i były naprawdę fajne. (heh…Az się dziwię, ze ja nie boję się kuchni i zawsze coś ugotuję nawet z „niczego”).

    Ostatnio mieszka sama i nie mam pojęcia, czym się żywi, chyba tylko na pomidorowej i plackach ciągnie J. I postanowiłam kupić Jej „podręcznik”.

    Jak ja go widzę? Przede wszystkim proste potrawy i w miarę tanie, tzn. nie jakieś koktajle z krewetek, pieczone mięsiwa dla całej wielkiej rodziny… książka taka dla… hmmm …singli na obiad J, z jakimiś poradami, ciekawostkami, zdjęcia bardzo mile widziane

    Pomożecie?

  • Autor: bea39 Data: 2008-12-18 09:37:30

    http://www.wysylkowo.pl/product_info.php?products_id=41457 w tej książeczce są całkiem fajne propozycje właśnie dla jednoosobowych gospodarstw.

  • Autor: Petra Data: 2008-12-18 09:43:58

    Wiesz.... uważam, ze to nie najlepszy pomysł. Jesli komuś nie chce się gotować, to nie będzie gotował, z każdą książką. Zwłaszcza tylko dla siebie nie będzie pichcił. Ja lubię gotować, ale jak w wakacje zostaję sama gary odpoczywają.
    Możesz np. przemyśleć zakup małego garnka do gotowania na parze. Jest to bardzo proste, łatwe, przyjemne, zdrowe i tanie. Wrzucam kawałek mięska, posypany przyprawą, kawałek brokuła, marchewki, albo ziemniaczka lekko osypanego solą. Nie wymaga to wielkiego zachodu, ani nakładu pracy, a wygodne jest napewno.

  • Autor: Baśka Data: 2008-12-18 10:16:40

    Książka jak dla mnie dobry prezent. ale ja mam inny pomysł.Nie na prezent,tylko na gotowanie.Może Twoja mama lubi internet,pokaż jej stronki o gotowaniu...oczywiście naszą stronę w pierwszej kolejności.Czytanie komentarzy,oglądanie zdjęć,czasem świadomość,że coś komuś innemu nie wyszło tez skłania do gotowania.Dzięki tej stronie zaczęłam próbować nowości nie tylko w lokalach,ale tez własnoręcznie ugotowanych.
    Nie chciałam przez to napisać,że Twoja mama nie umie poruszać się w necie,ale wiem że są osoby które nie próbowały gotować z pomocą stronek.

  • Autor: Kinka Data: 2008-12-18 10:36:47

    Basiu własnie mama nie ma zielonego pijecia jak uruchomić komputer a co dopiero jakos sie poruszac w necie. a poza tym teraz nie ma dostępu do komputera.
    książka mysle, ze jest dobrym pomyslem, bo jak dostanie od kogos dobry przepis to wg niego cos ugotuje i musze powiedziec, ze nawet nieźle, szczególnie ciasta.

  • Autor: Baśka Data: 2008-12-18 15:21:25

    No więc,jeżeli ma to być jednak książka,to ja kupiłabym taką,którą się czyta nie tylko dla przepisów.Taką która oprócz przepisów ma fabułę.

  • Autor: Kinka Data: 2008-12-18 18:45:25

    a mozesz coś polecić :)

  • Autor: Baśka Data: 2008-12-19 11:10:12

    Niestety,nic konkretnego w tej chwili nie pamiętam.Sama mam malo nowych wydawnictw,na wielkim Żarciu mam i fabułę i przepisy.
    Ostatnio widziałam w Empiku sporo książek ,może cos uda Ci się wybrać.

  • Autor: anecznik Data: 2008-12-18 10:27:52

    Moim zdaniem Petra ma racje. W tej sytuacji książka to średni pomysł, bowiem po co robić coś więcej jak np te placki skoro zje się je samemu. Wydaje mi się że 
    książka wyląduje na pułce i będzie tam zalegać.

  • Autor: arabis Data: 2008-12-18 13:07:06

    http://merlin.pl/Oliver-w-kuchni_Jamie-Oliver/browse/product/1,498411.html;jsessionid=172E5F565A9947176575962376F26D92.LB1
    http://merlin.pl/Nigella-Gryzie_Nigella-Lawson/browse/product/1,487605.html
    polecam Ci obie książki gdyż mnie bardzo zachęciły do gotowania. Są w nich zarówno proste jak i bardziej skomplikowane przepisy, w świetny sposób wszystko jest opisane no i zdjęcia zachecają... do gotowania i do jedzenia :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu