Forum

Zdrowie i uroda

Aparat do mierzenia ciśnienia

  • Autor: renataz36 Data: 2009-01-06 19:29:55

    Kochane żarłoczki jak to mówią starość nie radość:) dopadły mnie jakieś problemy sercowo-ciśnieniowe i pani doktor poleciła zakupić sobie do domu ciśnieniomierz. No i tu zaczęły się schody. Weszłam na allegro a tam... 14 stron takowych:) Nie wiem który z nich byłby w miarę dobry, tzn pokazywał w miarę dokładnie wyniki badania. Siostra odradziła mi te nadgarstkowe, podobno właśnie nie są za dokładne. Pozostają te naramienne, tylko jakie? Może ktoś  z Was używa w domku i coś mi poleci? Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrówka

  • Autor: as Data: 2009-01-06 19:44:32

    Ja uważam,że najlepsze są nadgarstkowe elektroniczne. Mam już taki drugi. Pierwszy wydawało mi się, że pokazuje za małe wartości więc kupiłam drugi. Okazało się, że drugi pokazuje takie same wartości. Takie u lekarza zawsze pokazują mi 120/80 a w domu to mniej ok 100(czasem nawet95) /60. Śmiejemy się z mężem,  w gabinetach lekarskich badaja tylko czy ciśnienie jest wyższe ponad normalne.

  • Autor: Zośka Data: 2009-01-06 20:19:53

     Osobiście sprawdziłam 3 rodzaje !!!! Wyniki najbliższe prawdzie otrzymywałam na zwykłym ciśnieniomierzu z opaską naramienną, pompką, manometrem i stetoskopem. Przy mierzeniu  nie jest super wygodny, ale można się nauczyć jego obsługi . Drugi to wypasiony elektroniczny z pamięcią, pulsem, itp.. Miał opaskę naramienną i pompkę oraz moduł elektroniczny. Problem w tym, że za każdym razem wskazywał inaczej. aparat leży, niestety był to prezent, bo podzieliłby los trzeciego aparatu - nadgarstkowego. Ten, mimo, że wygodny, też nie wskazywał nawet podobnych wartości, dlatego zwróciłam go do sklepu. Chińskie aparaty spowodują stratę pieniędzy, jeśli nie zdrowia.  Pierwszy opisany model- zwykły i poski, poleciła mi aptekarka i ja go polecam.  Życzę dużo zdrowia!

  • Autor: Mari Data: 2009-01-06 21:35:58

    Juz ponad 10 lat uzywamy w domu aparat naramienny OMRON, jest dokladny, uzywany codziennie.

  • Autor: agik Data: 2009-01-07 09:17:29

    Te nadgarstkowe, rzeczywiście są czasem niezbyt dokładne. Tylko chyba chodzi o to, zeby poobserwować Twoje ciśnienie- ewentualne skoki, jak bardzo wzrasta po wysiłku, w jakich sytuacjach wzrasta itd.
    A do takich celów wystarczy.
    Luby ma i taki i taki- nadgarstkowy Tech-med, i naramienny Unistar. Oba pokazują jednakowe wartości. Używa częściej tego nadgarstkowego, bo jest wygodniejszy.
    Zapytaj może pani doktor, jaki byłby lepszy?

  • Autor: ania205 Data: 2009-01-07 09:47:34

    ja od kilku lat mam aparat semi-automatik blood KD-388
    jest on zasilany dwoma bateriami...paluszki R6
    normalnie ma rękaw zapinany na rzep..który zakłada się przed ramieniem
    duży czytelny wyświetlacz i przewód z gruszką do pompowania...
      i zgadza mi się wartośc ciśnienia mierzona w domu z tą mierzoną w
    Ośrodku Zdrowia..bo pielęgniarka ma taki sam jak mój..pozdrawiam ...

  • Autor: renataz36 Data: 2009-01-07 10:11:50

    Dzięki dziewczyny za wasze informacje, z których wynika że jest wiele dobrych aparatów. Raczej wybiorę taki naramienny bo przecież jakoś będzie mierzył i do takiej kontroli skoków ciśnienia jaką mi zaleciła lekarka to powinien wystarczyć. Dzięki raz jeszcze. Pozdrówka

  • Autor: Julcia Data: 2009-01-08 10:06:06

    Ja również polecam zwykłe aparaty z pompką i manometrem.Mierzę często ciśnienie teściowi takim i jest dużo bardziej dokładny od tych elektronicznych nadgarstkowych. Te mają to do siebie, że za każdym pomiarem wskazują inną wartość, przez co są mało wiarygodne. Myślę że najlepiej kupić taki w aptece, a nie na allegro. Fachowa opinia magistra na pewno pomoże.
    Dużo zdrowia życzę i spokojnego ciśnienia;)

  • Autor: saxatile Data: 2009-01-18 13:32:09

    ja jako pielęgniarka (prawie:D) mysle ze najlepsze sa rteciowe lub te z pompka naramienne.
    elektroniczne czesto sa niedokładne,mierza cisnienie w zaleznosci od ułozenia,tkanki tłuszczowej,poziomu baterii...sa oczywiscie wygodne.rteciowe (takie jakie sa u lekarzy zzwyczaj) sa zas bardzo dokładne ale nie kazdy umie nimi mierzyc cisnienie.
    do ewentualnych skoków faktycznie wystarczy taki nadgarstkowy:)
    ja swoj rteciowy na allegro kupiłam za 55 zł i jestem z niego bardzo zadowolona

Przejdź do pełnej wersji serwisu