Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Problem z "kopaniem" POMOCY!

  • Autor: nire Data: 2009-01-07 14:23:23

    Drogie żarłoczki może Wy mi pomożecie.Otóż jakis dwa miesiące temu zaczełam "kopać" jestem jakaś naelektryzowana?Od dwóch tygodni to już prawdziwa męczarnia.Mąż i córki oraz pies omijają mnie zdaleka.Czego się nie dotkne to poprostu iskry idą.Sklepowa przestała dawać mi resztę do dłoni.Listonoszka teraz prosi męża do drzwi a dzieciaki sąsiadów boja się mnie.Jak się tego pozbyć?

  • Autor: Glumanda Data: 2009-01-07 14:29:02

    Jestes naladowana elektrostatycznie ;) Moze zaprzestalas uzywac plynow do plukania??? jesli nie... moze nosisz jakies kapcie..ktore maja podeszwy sprzyjajce ladowaniu sie... Wez plyn do plukania tkanin.. nalej troche do wody..umocz w niej rece i przetrzyj po swoich ubraniach.. leciutko.. powinno pomoc.. Sprobuj tez podeszwy pantofli tym pomoczyc. Mam nadzieje, ze to pomoze. :)

  • Autor: nire Data: 2009-01-07 14:35:48

    Płynów do plukania używam w dużych ilosciach.Zapomnialam dodać,że juz kiedyś wcześniej tak miewałam ale nie było tak źle jak teraz i zawwsze to się dzieje w okresie zimowym.Tak sie zastanawiam czy może miec to coś wspólnego z temperaturą a dokładniej z mrozem

  • Autor: as Data: 2009-01-07 14:33:14

    Może ubranie ma dużo sztucznych dodatków. Ja tez tak miałam. Bardzo to lubiałam. Raz stałam w autobusie. Koło mnie stana jakiś mężczyzna. Trzymał sie za ta samą rurę w autobusie co ja. Nagle go trzepło. Uśmiechną się i zapytał czy ja tak do wszystkich czy do wybranych:)  Raz w nocy po ciemku ściągałam golfik i aż iskry poszły. Nic z tym nie robiłam. Teraz bardzo żadko mi się to zdarza. Najczęściej jak wysiadam z samochodu i chcę zamknąć drzwi. 

  • Autor: tajger Data: 2009-01-07 14:37:25

    Ja takie coś miałam gdy kupiłam pokrowce do samochodu, był to jakiś materiał sztuczny i normalnie bałam sie po jeździe zamykać drzwi:)) aż odskakiwałam. Teraz zimą gdy nosi sie dużo swetrów też może tak być. Zwróć uwagę na ciuchy które nosisz. Pozdrawiam:)

  • Autor: nire Data: 2009-01-07 14:38:55

    Dzieki :) O odzierzy faktycznie nie pomyslalam...Pozdrawiam

  • Autor: nire Data: 2009-01-07 14:37:59

    As to mamy takie same doswiadczenia.Mnie pan w sklepie powiedzial "ale iskrzy miedzy nami" przy aucie klne w glos jak mnie "trzepnie" albo w nocy kiedy zlapie za klamke.To kopanie wczesniej mi nie przeszkadzalo ale te ostatnie dwa tygodnie naprawde bolesne sa

  • Autor: luckystar Data: 2009-01-07 14:47:20

    Oprocz naturalnych tkanin, to polecam jeszcze smarowanie ciala jakims kremem nawilzajacym. Jesli piszesz, ze zdarza Ci sie to zima, to wlasnie wysuszona skora i tkaniny. Wszelkie sztuczne tkaniny jeszcze bardziej powoduja wysuszenie skory.

  • Autor: ania205 Data: 2009-01-07 14:55:11

    przy zamykaniu drzwi samochodu ja tez to mam..zawsze... ale nie wiem skąd się to bierze?
    i z ubrań  też mi wylatują ..ogniki..pojedyncze..a widać to najlepiej przy wygaszonym świetle..                  

  • Autor: tajger Data: 2009-01-07 16:41:55

    Pokrowce+ tarcie=i masz iskierki!;) W samochodzie jakby nie patrzeć cały czas występuje tarcie ...tym bardziej ze nasze drogi są....przemilczę:).

  • Autor: as Data: 2009-01-07 17:26:15

    Pochwaliłam się, że mi przezło ale dzisiaj znowu wróciło jak dotknę moich synów po głowie to trzepie.

  • Autor: Zbyh 1 Data: 2009-01-07 14:50:55

      W dobie kryzysu energetycznego, to żaden problem. Trzeba tylko tą energię odpowiednio wykorzystać:)) Tak na poważnie, to raczej używanie garderoby z dodatkiem włókien syntetycznych powoduje , że stałaś się "kondensatorem" Poza tym, jeśli w domu jest suche powietrze spowodowane ogrzewaniem pomieszczeń, to wszystko łatwiej się elektryzuje. Trzeba częściej zwilżać dłonie wodą czy też garderobę. Używanie płynów elektrostatycznych też powinno pomóc. Pozdrawiam

  • Autor: klio Data: 2009-01-07 17:44:08

    Ja też na zimę bardziej się elektryzuje szczególnie to widać po włosach jak się coś przez głowę ściąga. Wg. mnie to wina dwóch rzeczy. Po pierwsze mieszkania są ogrzewane i mniej wietrzone co wysusza bardzo powietrze a po drugie nasila to mróz na dworze, który też obniża wilgotność powietrza.W domu może pomóc solindy nawilżacz i częstsze (na  ile można) wietrzenie pomieszczeń. Na pewno lepsze efekty są gdy na dworze jest deszczowo :)

  • Autor: Beata500 Data: 2009-01-07 20:30:36

    Też tak miałam.Tej zimy jakby mniej.Dochodziło do tego,że jak chciałam dotknąć męża lub córkę,to najpierw dotykałam grzejnika,żeby się rozładować .Strzelało równo,nie było to miłe,ale cierpiałam ja,a nie rodzina.

  • Autor: Zośka Data: 2009-01-07 22:38:06

    Po pierwsze odzież z tworzyw sztucznych (popularne polary, podszewki płaszczy z poliestru, itp)
    Po drugie wysuszona skóra
    Po trzecie suche powietrze ogrzewanych pomieszczeń,
    Po czwarte, piąte i szóste pewnie wiele innych przypadkowych sposobności dla gromadzenia się ładunku elektrostatycznego.
     Mnie "kopie" bardzo często i niestety jestem na tym punkcie przewrażliwiona.  Pozdrawiam

  • Autor: ekkore Data: 2009-01-08 08:43:52

    Mnie nie kopie. Ale za to nie mogę dać sobie rady z wysuszonym gardłem - kaszlę i kaszlę. A wszystkiemu winne suche powietrze w mieszkaniach, teraz jeszcze bardziej przesuszone z powodu pełnej mocy grzania, różnica temperatur pomiędzy pomieszczeniem a dworem.

Przejdź do pełnej wersji serwisu