Forum

Zdrowie i uroda

Jak nasze babcie leczyły przeziębienia i grypy?

  • Autor: bahus Data: 2009-01-15 13:00:47

    Każdy ma jakąś niezawodną receptę babci, która wiedziała (lub wie) jak najlepiej domowym sposobem leczyć i zapobiegać chorobom. Podzielcie się tą wiedzą. Przy takiej pogodzie jaka teraz panuje być może bardzo nam pomogą



  • Autor: basiaaa Data: 2009-01-15 13:21:25

    bahusku - zobacz tutaj . Już cos podobnego było na forum
    http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=126843&post=127491

  • Autor: Lucylla Data: 2009-01-15 13:43:39

    Babcie swoje, a ja wiem,że przy pierwszych(!) symptomach przeziębienia,grypy należy jak najszybciej wejść z lekami homeopatycznymi.Sprawdzony przez rodzinę i znajomych, to L-52.Ja dodatkowo dokładam R-1 oraz AnginHeel.Wyjątek stanowi ropne zapalenie migdałów, wówczas niezbędny jest antybiotyk.Z resztą homo poradzą.Należy pamiętać, aby je zastosować jak najszybciej. Przez pierwsze 2 godziny intensywnie, co pół godz.Dodam, może to kogoś zainteresuje, że na dnę moczanową i wszelkie bóle wielkich stawów jest super, też homo, Urarthon. Taka ze mnie fanka homeopatii.Ostatnio ciekawych rzeczy dowiedziałam się o naturalnym kolagenie.Drogi wynalazek polskich uczonych(?).Muszę je na sobie wypróbować, wtedy dam Wam znać.

  • Autor: as Data: 2009-01-15 15:34:01

    Leki homeopatyczne nie są wcale skuteczne. W nich działa tylko twoja wiara w wyzdrowienie. Leczenie homeopatami jest bardzo powolne i pewnie gdyby nie zażył żadnego lekarstwa to choroba tyle samo by potrwała.

  • Autor: Lucylla Data: 2009-01-15 20:19:47

    Gadasz jak księża w kościele.To ich teoria. Widziałam wiele wyzdrowień, m.in syn koleżanki przestał się moczyć w nocy, grypę pokonywał w parę dni, gdy jego koledzy po parę tygodni byli na antybiotykach, itp. Mój mąż-niedowiarek jak Ty, prosi o L-52, jak tylko coś go zaczyna brać.Parę tygodni temu dostałam serdeczne podziękowania od znajomej, za moją radę-chodziło o Urarthone.Mówiła, że odstawiła tabletki przeciwbólowe (po tygodniu stosowania tego lekarstwa,bolało ją kolano,Lekarz przebąkiwał o operacji). A jaką wiarę w wyzdrowienie posiadają zwierzęta? Weterynarze coraz częściej stosują homo.Prawda też jest taka,że należy umieć te leki dobrać i stosować.Koniec-kropka.

  • Autor: mariaand Data: 2009-01-24 19:26:21

    Oj as mylisz się bardzo. Moje wnuki leczone są tylko homeopatmi, oczywiście pod kontrolą lekarza. Skutki są natychmiastowe. Anybiotyków nie zażywają.

  • Autor: mysha2006 Data: 2009-01-24 20:01:20

    Muszę się nie zgodzić. Leczyłam kiedyś silne zapalenie gardła u syna właśnie lekiem homeopatycznym i szybko minęło. A nie sądzę żeby młody wierzył, że wyzdrowieje:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu