Forum

Zdrowie i uroda

Herbata imbirowa na przeziębienie.

  • Autor: monami9 Data: 2009-01-15 20:53:31

    Mój synek, niecałe dwa latka, jest przeziębiony. Podobno na takie historie pomaga herbata imbirowa ale zaparzana z kłącza imbiru z cytryną i miodem. Nie wiem tylko czy takiemu małemu dziecku można podac taką herbatkę i czy mu nie zaszkodzi. Bardzo proszę o podpowiedź i z góry dziękuję.

  • Autor: Rzymianka Data: 2009-01-15 21:10:09

    Imbir jest dosyć ostrą przyprawą dla dwulatka -to może lepiej herbatkę z sokiem malinowym ?, syrop z cebuli? 

  • Autor: Wkn Data: 2009-01-17 21:02:47

    O ile tym syropem z cebuli nie będzie plul dalej niż widzi.
    Mdląco-słodki syrop z cebuli, chleb z masłem i czosnkiem oraz gorące mleko z masłem, miodem i czosnkiem są moimi koszmarami z dzieciństwa :/ Oj, oj, na samo wspomnienie robi mi się słabo :)

  • Autor: iwonaedmonton Data: 2012-08-30 00:00:27

    Oj nie przeczytalam komentarzy,a napisalam to samo.Dobry jest tez syrop z burakow czerwonych.a takze syrop z czarnego bzu dodac do herbatki.

  • Autor: zielona70 Data: 2009-01-15 21:43:43

    Nie improwizuj na własną rękę,synek ma dopiero 2 latka!Marsz do lekarza!!! Pozdrawiam

  • Autor: peggy83 Data: 2009-01-16 07:37:27

    Tak, za wcześnie na takie eksperymenty, lekarz najlepiej zaradzi, a do złagodzenia bólu gardełka herbata, lub przegotowana woda z miodem (miodek dajemy jak woda ma ok. 40 stopni C, czyli jest letnia) i do tego można dodać sok z cytryny. O ile oczywiście maluch nie jest uczulony na miód, bo miód jest bardzo uczulający.

  • Autor: Lucylla Data: 2009-01-16 11:06:40

    Radzę w google wrzucić Homeopatia-forum(Gazeta.pl) i wybrać np.Sukcesy.W ubiegłym roku żona lekarza z płaczem mi opowiadała,że jej synek non stop jest na antybiotykach.Nakierowałam ją na homeopatię i kobieta mi do dzisiaj dziękuje.Takim małym dzieciom rozpuszcza się granulki w maleńkiej ilości wody.Najlepiej o ty poczytać-fajne stronki.

  • Autor: Juciaaa Data: 2009-01-16 12:48:03

    Nie przesadzajcie ze do lekarza, on da antybiotyki i bedzie git a moze jak ktos powiedzial homeopatia. U nas jest jedna lekarka ktora leczy homeopaita, i przyjmuje w ramach NFZ. i domowe sposoby oklepywanie i syrop z cebuli i sok i zeby nie zmarzlo hehe.

  • Autor: monami9 Data: 2009-01-16 14:03:29

    Trochę źle się wyraziłam. Synek nie kaszle ale jest porządnie zakatarzony. Spytałam o taką herbatkę bo po prostu nie chcę żeby to poszło dalej. Narazie podaję mu takie kropelki do nosa homeopatyczne i poję herbatą z sokiem malinowym. Natarłam go na noc maścią rozgrzewającą dla dzieci. Narazie jest w porządku oprócz tego kataru.

  • Autor: iwonaedmonton Data: 2012-08-30 00:02:12

    Na katarek zrob delikatna inchalacje z dodatkiem lawendy.

  • Autor: iwonaedmonton Data: 2012-08-29 23:57:15

    Nie radze podawac swiezego imbiru ,ponieważ  jest bardzo ostry.Lepiej daj gorace mleko z maselkiem,miodem i czosnkiem.

Przejdź do pełnej wersji serwisu