Forum

Zdrowie i uroda

WZDĘCIA -pomocy!

  • Autor: Danio01 Data: 2009-01-21 14:30:24

    Mam ogromny problem od jakieś czasu cierpie na uporczywe wzdęcia nie wiem juz co z tym robić .
    Może ktoś z was ma podobny problem i zna jakis sposób na tę uciążliwa dolegliwość.
    Prosze pomózcie jesli możecie !!

     

  • Autor: anay Data: 2009-01-21 14:58:51

    napar z kopru, woda koperkowa lub plantex dla niemowląt. :)  Jak u dzieci.

  • Autor: peggy83 Data: 2009-01-21 15:02:41

    Być może jesz zbyt dużo weglowodanów - ogranicz słodkości, chlebuś zamień na ten o bogatszym składzie - z mąki pełnoziarnistej. Być może Twój organizm reaguje tak także na krowie mleko - to dość częste zjawisko, a z wiekim nasz organiz coraz gorzej radzi sobie z trawieniem mleczka, i nawet jeżeli dawniej nie powodowało ono takich dolegliwości, to z czasem takie problemy mogą się pojawić, lepiej wtedy sięgać po jogurty i kefiry.
    Na wzdęcia pomaga kminek, można go  dodawać do potraw, np. kapusty, fasoli - czy innych "wzdymających".

  • Autor: rolnik Data: 2009-01-21 15:44:55

    Polecił mi zielarz- chleb z mąki gruboziarnistej, upieczony  oczywiście w domu. Problem znikł.

  • Autor: zielona70 Data: 2009-01-21 15:46:38

    Najlepiej zmienić dietę,nie objadać się do syta,no i koniecznie więcej ruchu.Wątroba też chce żyć-ha!ha!ha!Pozdrawiam!

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-01-21 15:52:28

    Kup sobie w aptece  Espumisan w kapsulkach,likwiduje wzdecia i gazy,nie ma dzialan ubocznych ,bardzo dobry lek,poczytaj w internecie.

  • Autor: Mari Data: 2009-01-21 16:17:48

    Potwierdzam rade Mamy Rozyczki! Espumisan jest najlepszy!

  • Autor: orota Data: 2009-01-21 17:31:08

    Espumisan jest ok. tylko nie jestem pewna czy nie ma skutków ubocznych. Mnie po kilku dniach stosowania bolały... sutki. I w życiu bym tego nie skojarzyła gdybym przypadkowo nie zgadała się z osobą, która miała podobne dolegliwości. Poszła do lekarza i kazał jej odstawić... espumisan. Też zastosowałam się do rady i mi przeszło.
    A poza tym zauważyłam, że jeśli nie jem po godz. 17.00 to wzdęć nie mam, więc staram się tego trzymać :)

  • Autor: anneau Data: 2009-01-21 17:41:53

    mi czasem pomaga soda. Soda kuchenna rozpuszczona z wodą.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-01-21 18:48:40

    Pierwsze slysze o takich objawach  ! nawet  dzieciom go podaja , jestem w ciazy i tez biore w razie potrzeby . Ginekolog powiedzial ze moge brac .

  • Autor: anna702 Data: 2009-01-21 19:08:46

    powodow wzdec moze byc kilka, ale najczestszymi jest nieprawidlowa dieta i stres
    sprobuj na kilka dni wyeliminowac mleko, produkty maczne tj. chleb, makaron, ciasta slodycze i wszelkie napoje gazowane, oraz produkty z konserwantami, puszki, wedliny, polprodukty.
    zastap mleko yogurtem naturalnym (bez owocow), zolte sery twarozkiem, ok ryz i kasza. Wiele warzyw i owocow powoduje fermentacje:papryka, straczkowe, kapusta, oraz owoce ze skorka. Jedz gotowane jablka lub owoce z kompotu.
    3 razy dz po posilku wypij szklanke goracego naparu z koperku wloskiego
    zaobserwuj tez czy nie masz nadkwasowosci zoladka (zgagi)... zrelaksuj sie, i duzo spaceruj. Pozdrawiam

  • Autor: anna702 Data: 2009-01-21 19:17:54

    espumisan bralam bez zadnego skutku, nie wszystkim pomaga...a jeszcze jedno trzeba ograniczyc tez cukier glowny bohater fermentacji! po kilku dniach diety zauwazysz czy czy niewlasciwe odzywianie bylo twoim problemem, jesli nie proponuje zwrocic sie do lekarza i zrobic usg jamy brzusznej :)

  • Autor: justine75 Data: 2009-01-21 19:33:00

    Witam!
    Ja tez bedac w ciazy zazywalam espumisan,dziala,ale delikatnie.Polecam tez herbatke z kopru-pilam  karmiac piersia,zeby malej ulzyc,no i tez skutkuje.Ale uwazam.ze bardzo skuteczny jest raphaholin lub silimarol(tabletki ziolowe).Skutek po ok.30 minutach murowany.
    Ale uwazam,ze powinnas ograniczyc dania smazone,tluste oraz typu fasola ,groch i kapusta.
    Zycze zdrowka:)

  • Autor: renataz36 Data: 2009-01-21 19:57:03

    Moja mama stosuje 3 razy dziennie po posiłku zmielony w młynku do kawy pół na pół majeranek z kminkiem. Trzyma te zioła w słoiczku zakręconym i poprostu po posiłku zjada łyżeczkę suchej mieszanki popijając wodą. Twierdzi że odkąd to stosuje nie ma żadnych wzdęć czy innych dolegliwości trawiennych. Sama jeszcze nie próbowałam, ale chyba musze się skusić bo SKS(przypomnienie z WZ) i mnie dopada

  • Autor: ania205 Data: 2009-01-21 20:54:51

    eee..tam się wzdęciami przejmujecie..
    po co bąka trzymać w d..ie
    niech se lata ..po chałupie..!!!

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-01-21 20:58:20

  • Autor: majolika Data: 2012-08-30 08:27:57

    hahahahahahaha

  • Autor: as Data: 2009-01-21 21:27:04

    Bardzo dobrze pomaga espumisan w kapsułkach. W ulotce pisze, że nie mażadnych skótków ubocznych i mi pomaga. Kiedyś mocno bolał mnie brzuch. Nie pomyślałam o ospumisanie. Wziełam herbatę miętową, rapacholin i nie pomogło. Po ok 3 położyłam się na brzuchu i poczułam jakby bańka powietrza przesówała się w dół aż do odbytu i pomogło.

  • Autor: Magdal Data: 2009-01-21 21:50:21

    Polecam suszone śliwki

  • Autor: Danio01 Data: 2009-01-21 22:45:57

    Dziękuję wam za wszystkie rady.Od jutra zaczynam pić koper i jeść śliwki.Mam nadzieję że będzie lepiej.

  • Autor: iwonaedmonton Data: 2012-08-30 00:05:46

    Ogranicz picie gazowanych napoi.

  • Autor: megi65 Data: 2012-08-30 09:24:06

    Danio !  Jak  tam z twoim dolegliwościami ? Minęło ponad 3.5 roku ; jakaś sugestia moich koleżanek pomogła ?

    Dorażnie stosuje espumisan , wypijam często herbatka z Herbapolu na Gastrosan. A nieadwno odkryłam super mieszankę własnej roboty jak sugerowała Renia . Zmielony na miałko : koper włoski , kminek , majeranek i .. siup na sucho łyzeczka , popić wodą i ... zagaga nie ma dosięgu a brzusio płaskie .. ))

  • Autor: makusia Data: 2012-08-30 09:37:27

    Danio nas nie odwiedza chyba, ale może kto inny skorzysta z rad:)

  • Autor: majolika Data: 2012-08-30 08:26:29

    Przede wszystkim skonsultuj to z lekarzem.Jesli masz dodatkowe objawy( ze wzgledu na delikatne uszy niektorych kolezanek, nie powiem jakie)))to moze byc choroba kurczowa jelit, tzw drazliwe jelito.Ma to wiele kobiet.Ja też.Bardzo niemila, a jednym z objawow sa wzdecia.Dobry lekarz rozpozna.I wtedy rozpisze ci diete.Tak naprawdw to jest to jakby alergia pokarmowa i kazdy ma ją na cos innego.Musisz zaobserwować po czym to sie dzieje.Najcześciej po mleku(kwasne moze być) , warzywach fasolowych, kapustnych. Cukier wzdyma-cukry zlozone też.Ciezkostrawne rzeczy szkodza.Moge ci powiedziec,ze jak sie czlowiek nauczy, to mozna z tym zyć i to bez specjalnych wyrzeczeń.Trzeba spozywać sporo blonnika, przyprawy poprawiajace prace jelit(koperek, kminek, majeranek) .Stressu też trzeba unikać.Wiśta -wio, latwo powiedzieć, nie?-

  • Autor: Adwentarz Data: 2014-07-03 14:31:18

    Trzeba poszukać w internecie sposobów na wzdęcia. Najlepiej takich, które działają. Słyszałem, że te tutaj są ok: http://gastryczne.pl/wzdecia-gazy/sposoby-na-wzdecia/

  • Autor: beella Data: 2014-07-22 21:25:18

    Przede wszystkim jak już czujesz ten dyskomfort to weź Espumisan lub jego tańszy odpowiednik. Z tego co wiem mogą go brać nawet dzieci i kobiety w ciąży, więc Ci nie zaszkodzi. Poza tym przyjrzyj się swojej diecie. Unikaj jedzenia potraw, które wywołują wzdęcia, pij dużo płynów.

Przejdź do pełnej wersji serwisu