Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Nerwica!!!!

  • Autor: morisek11 Data: 2009-01-21 22:15:40

    Witam!!!Znacie może jakiś dobry środek ziołowy na nerwy???Dodam,że w pracy jest wszystko ok,ale jak przyjdę do domu po pracy to normalnie jakby coś we mnie wstąpiło.Potrafię bez powodu podnieśc głos na swoją dwuletnią córeczkę oraz z mężem się kłócę.Poradzcie!!!Czy ktoś z Was tak ma???Pozdrawiam!!!

  • Autor: bea39 Data: 2009-01-21 22:18:33

    Neospazmina działa dobrze.

  • Autor: makusia Data: 2009-01-21 22:19:50

    pierwsze zrób test ciążowy :)

  • Autor: nutella Data: 2009-01-21 22:27:50

    Ja polecam Kalmsy plus/albo syrop z melisy.

  • Autor: peggy83 Data: 2009-01-21 22:28:55

    Melisa i chwila relaksu, taki moment tylko dla Ciebie, albo jakieś hobby - ogródek, kwity, haftowanie, jogging, jazda na rowerze? Pomyśl nad tym, jak mogłabyś rozładować w inny sposób te negatywne emocje...a może wystarczy gorąca kąpiel z pianą....:)

  • Autor: Daneczka69 Data: 2009-01-21 22:33:10

    Również polecam melisę, 3 x dziennie po 2 saszetki dziennie i po pewnym czasie poczujesz ulgę :)
    Jak nie przejdzie trzeba będzie udać się do specjalisty - psycholog? Być może Twoje zachowanie ma głębsze podłoże i melisa tylko na krótką metę będzie skuteczna a to żaden wstyd skorzystać z pomocy fachowca.

  • Autor: Zośka Data: 2009-01-21 22:43:42

    Po napiciu się melisy, albo zażyciu czegoś na uspokojenie zastanów się co Cię gryzie. Musi być powód tak dużych zmian nastroju i niestety zaleczyć się chemią tego nie da.  Osobiście zdarzają mi się  takie zwroty i za każdym razem siadam i myślę co ze mną nie tak. Najczęściej dogaduję się sama  ze sobą, a póżniej z innymi.

  • Autor: ulla* Data: 2009-01-22 07:59:33

    miałam tak samo....
    Zorganizuj czas, dla siebie i z innymi, miej plany, marzenia, bądź zajęta, nie będziesz miała wtedy czasu myśleć do kłótniach,...
    i HOBBY tylko swoje, nie kogoś, zobacz co lubisz robić, i to rób!!!
    A na wieczór, jak już wspomniały dziewczyny wyżej - herbatka z melisy, kąpiel z pianką, ...
    Są też ziołowe tabletki z dziurawca- deprim, skuteczne na wielką chandrę,depresje.

  • Autor: justine75 Data: 2009-01-22 08:02:00

    Witam!!!Mam to samo,tylko z ta roznica,ze ja jestem na urlopie wychowawczym,,,Lekarz mi przepisal tabletki,ale nie ziolowe.Kiedys bralam codziennie,teraz staram sie panowac nad soba i zdaza sie ze wezme raz,gora dwa razy na tydzien.
    Jak sie wybralam do lekarza,to mi powiedzial ze to nierozpoznana wczesniej depresja poporodowa,ktora sie w nerwice przerodzila.
    A ja jestem z corcia(rok i 9 m-cy)24 godz.na dobe i mam czasem tak dosc...
    Pozdrawiam

  • Autor: Shanna Data: 2009-01-22 11:45:50

    ja tez myslalam ze mam po prostu wiecznie zle dni, ale lekarz stwierdzil depresje poporodowa i zapisal citalopram. 8 miesiecy leczenia i bylo lepiej chociaz powinnam leki brac dluzej (niestety nie moge bo jestem w ciazy).
    W kazdym razie jak leki ziolowe nie pomagaja to lepiej udac sie do lekarza, bo czasem zwykly stres moze przerodzic sie w cos powazniejszego.

  • Autor: peggy83 Data: 2009-01-22 12:10:29

    Też miałam wiecznie takie gorsze dni...chodziłam zła jak osa, wiecznie niewyspana...wszystko mnie wyprowadzało z równowagi, ale nie byłam u lekarza. Skończyło się kolką jelitową. Miałam straszne bóle brzucha, zwijałam się z bólu...poszukałam w necie i znalazłam co mi dolega - to wszystko z nerwów i stresu.
    Od tej pory stosuję sam kurację odstresowującą - jak widzę, że zaraz wybuchnę, mówię mężowi, ze muszę odpocząć, wysylam go z niunią na spacer, albo jak nie ma męża to włączam niuni Teletubisie i mam chwilkę spokoju. Robię pare brzuszków, albo poczytam książkę, albo idę zrobić coś pysznego...- to też mnie odstresowuje...
    Trzeba sobie dać chwilę oddechu, inaczej można się na serio wykończyć, zagryźć na śmierć problemami.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-01-22 08:33:15

    Tak, też tak miałam. Równiez polecam Ci melise, tylko pij regularnie, to wtedy pomoze :) Zorganizuj sobie czas dla siebie, ja zaczelam sie czesciej spotykac ze znajomymi, którzy maja dzieci, abym ja mogla troche porozmawiac a dzieci sie pobawic (mam dziecko troche strasze niż Ty). Idz do fryzjera, kup sobie cos, nawet drobnego. Sprobuj tez porozmawiac z mezem, ja wtedy zaczelam mniej sie klocic bo widzialam ze mnie rozumie i wspiera :) Do lekarza idz w ostatecznosci, gdy poszlam to przepisal mi tabletki po ktorych nie spalam 2 dni, jakbym spida jakiegos wziela haha, potem przepisal mi inne tabletki ale juz ich nie wykupilam :)

  • Autor: as Data: 2009-01-22 09:47:05

    Użytkownik piszczalka napisał w wiadomości:

    >  Idz do fryzjera, kup sobie

    > cos, nawet drobnego. 

    Dobre. Ja jak wydam więcej pieniędzy jak zwylke to mam okropnego doła i jestem wściekła. Mój mąż tak samo. Nie rozumię jak można iść na zakupy by poprawić sobie humor. Na mnie i mojego męża działa to odwrotnie. 

  • Autor: asia_099 Data: 2009-01-22 10:13:19

    Fajnie, że nie tylko ja mam takie odczucia po wydaniu na siebie dodatkowych pieniędzy. Bo myślałam że ze mną coś nie tak.  Czyli terapia zakupów  całkowicie na mnie nie działa.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-01-22 10:49:07

    Na niektorych dziala a na innych nie :) Mi akurat poprawia sie humor jak kupie sobie cos. Piszac cos drobnego nie mialam na mysli kolczykow za 100zl, bo mnie nie stac :P mi jest lepiej jak kupie sobie nawet nowy tusz do rzes czy cien (bo uwielbiam sie malowac z umiarem). Kazdy wie co poprawia mu humor to niech to robi.  

  • Autor: piszczalka Data: 2009-01-22 10:50:38

    Jakbym wydała wiecej pieniedzy to tez bym miala dola, a maz za to moze by sie cieszyl bo to ja jestem komornikiem w domu i zawsze licze grosze :P

  • Autor: Haanala Data: 2009-01-22 09:11:51

    Sprawdż swoją dietę, może brakuje Ci witamin i minerałów. Może magnez + witamina b6 pomoże.

  • Autor: dycha Data: 2009-01-22 09:20:57

    popieram.... jak brakuje magnezu i witam z grupy B to nerwy wysiadają. Polecam  poczytać "odżywianie a zdrowie" ojca Grande (można znaleźć w internecie). Myślę że warto. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu