Forum

Zdrowie i uroda

Pomóżcie - ostrogi piętowe

  • Autor: uleczka58 Data: 2009-02-02 19:15:31

    Może ktoś z Was Kochane Żarłoczki ma problemy z piętami a w szczególnośći ostrogi piętowe.Poradzcie czy można ten ból, chociaż trochę zlikwidować sposobami domowymi. 0d tych tabletek juz wysiada mi wątroba i żołądek.

  • Autor: mw1111 Data: 2009-02-02 19:27:43

    Właśnie wróciłam od lekarza ortopedy mam przepisane zabiegi: ultradźwięki i laser podobno ma pomóc.

  • Autor: ASTI Data: 2009-02-02 19:56:26

    Ja coś kiedyś słyszałam ,że na to dobra jest słonina ale nie wiem czy smarowac czy robic okłady

  • Autor: angela Data: 2009-02-02 20:53:41

    Mojej znajomej pomogła blokada. Raz na dwa lata zastrzyk w pęty. Żadne domowe sposoby w jej przypadku nie pomogły.

  • Autor: jannaj Data: 2009-02-02 23:01:56

    http://www.we-dwoje.pl/gdy;piety;wolaja;o;pomoc,artykul,8147.html
    http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=6893056

    To 2 namiary na strony, które parę miesięcy temu ściągnęłam dla swojej teściowej. Ona chodziła na lasery (ale nic nie pomogły), próbowała moczenie w wodzie z odcedzonych ziemniaków, ale się poddała. W poradach są często szamańskie metody ze słoniną (wiem, że nie próbowała).
    Z tego co słyszałam, problem ostróg wcale nie dotyczy małej liczby osób. Walka ponoć jest trudna i długotrwała.
    Powodzenia

  • Autor: tineczka Data: 2009-02-03 00:13:08

    Kompletnie nie mam pojecia co to za choroba, az wstyd mi sie przyznac,,, opisz prosze.

  • Autor: papajka Data: 2009-02-03 09:02:58

    Ulleczko.Mój problem z ostrogami zakończył się 2 lata temu /choć słyszałam że są to schorzenia nawracające/.W moim przypadku lekarz ortopeda zlecił po 10 zabiegów laserem i krioterapią-równocześnie.Około dwóch trzech tygodni po zabiegach trzeba poczekać na efekt.W moim przypadku zadziałało.Od tamtej pory używam podpiętek żelowych /kupuje się je w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym koszt ok.60,-zł za parę/i z ogromnym współczuciem słucham o cierpieniach innych.

  • Autor: ankak37 Data: 2009-02-03 10:29:28

    Ja miałam ostrogi piętowe ok.8 lat temu i tylko ultradźwięki dały efekt.Do tej pory nie noszę wkładek i nic się nie dzieje.Pozdrawiam i życzę takich efektów jak w moim przypadku.

  • Autor: uleczka58 Data: 2009-02-03 12:38:11

    Ja chyba tez zdecyduję się na ultradzwięki.a te podpietki żelowe można już uzywać teraz czy tylko po zabiegu.

  • Autor: mw1111 Data: 2009-02-03 13:29:23

    Podpiętki przynoszą ulgę w chodzeniu - nie leczą. Ja noszę bo bez nich koszmar.

  • Autor: matylda27 Data: 2009-02-03 16:26:14

    Zdecydowanie polecam ultradźwięki lub fonofotezę tzn. wprowadzanie leku za pomocą ultradźwięków.Może pomóc również laser.W przypadku UD na rezultaty niestety trzeba poczekać czasami nawet 2 tyg. Zwykle po 5-6 zab. ból może się nasilić, ale warto pocierpieć. Jestem fizjoterapeutką, życzę zdrowia.

  • Autor: abk Data: 2009-02-03 17:18:32

    W zeszłym roku również miałam bóle pięt i podejrzenie, że jest to związane z tym schorzeniem. Wtedy moja koleżanka poleciła mi starą, babciną metodę rodem z ludowej apteczki. Stwierdziła, że świetnym lekarstwem są liście kapusty. U mnie na szczęście po ponad tygodniu ból przeszedł i nie zdążyłam sprawdzić tej metody, ale ponoć działa. Tak wyleczyła się jej mama (starsza pani, która leczy się farmaceutykami w momencie, gdy nie skutkują bezinwazyjne, również domowe sposoby). W tej chwili przypuszczam, że są wkładki, które posiadają takie właściwości czy zabiegi laserowe.

  • Autor: mamamirelki Data: 2016-04-26 17:53:24

    Witam,
    pozwolę sobie reaktywować temat. Moja przyjaciółka walczy z ostrogą piętową, czyli zapaleniem rozcięgna piętowego. Nie ma olbrzymiej nadwagi, nosiła zawsze wygodne buty i wyrosło!
    Od założenia wątku minęło już sporo lat, więc mamy nadzieję, że coś drgnęło w temacie. Koleżanka przeszła zastrzyki, ultradźwięki, jonoforezę, laser i aktualnie 3 falę uderzeniową (cena 60 zł za zabieg). Efekt - taki sobie. Gdy nie chodzi dużo, jest lepiej. Gdy normalnie funkcjonuje, ból się nasila. Obczytałyśmy już wiele stron i nieco przeraża "medycyna ludowa", chwilami zakrawa na szamanizm (przymoczki z nalewki na żyletkach). Wkładki do butów też są beznadziejne. Czy może ktoś ma jakieś nowsze informacje na temat metod leczenia. Pomóżcie! Wiecie, że dom bez sprawnej kobiety nie funkcjonuje. A boli jak diabli! Pozdrawiamy.

  • Autor: makaronka Data: 2016-04-26 18:56:53

    Witaj.Moj lekarz kilka lat temu mi powiedział że lepiej nic nie robić bo to więcej szkody zrobi i przeczekać.Jego żona  miała i też nic nie robiła.Mi przszło po ok.sześciu miesiącach.Podstawa to miękkie buty,najlepiej na wysokiej gumie.

  • Autor: oliwia4000 Data: 2016-04-27 22:13:12

    3 lata temu miałam ten problem, byłam u ortopedy i zrobił mi specjalne wkładki i kazał kupić nowe buty, aby te wkładki pasowały. Buty pasujące do wkładek były okropne i ich nie kupiłam, ale kupiłam sobie kozaki na 8 cm platformie i odczułam poprawę po dodaniu do tego kapci na 4 cm podwyższeniu problem zniknął. Wiosną wymieniłam wszystkie buty na wyższe i jest super. Tylko czasami na urlopie jak chodzę na boso to trochę ból wraca.

  • Autor: magma56 Data: 2017-01-19 21:57:17

    Moja kuzynka wyleczyła ostrogi okładami z chrzanu- świeze liście z chrzanu wkładała w skarpety i bardzo jej to pomogło .Można spróbować!

  • Autor: Alll Data: 2017-01-25 09:58:19

    Tak, wiem temat stary. Metoda mocno kontrowersyjna, ale tonący brzytwy się chwyta. Sama stosowałam inne babcine metody. z dobrym skutkiem.
    Kiedyś znalazłam taki wątek na stronie Jerzego Zięby.
    ..."  OSTROGA piętowa

    Najlepiej to działa kiedy najpierw zrobimy okład z octu. Zawinąć stopę w szmatkę nasączoną octem. I tak nosić przez 4 do 5 dni. Następnie obłożyć stopę skórą ze świnki (tłustą częścią do stopy) i czasami już na drugi dzień jest po problemie :-)

    Niektóre osoby pozbyły się takiej ostrogi, po prostu owijając stopę skórą na noc... wystarczyło :-) To taki super "naukowy" przepis szeptuchy z Podlasia.

    No i kurcze mam problem, bo... DZIAŁA !!! a skubana nie zrobiła żadnych badań z podwójnie ślepą próbą, grupą kontrolną itd. Sprawdzałem PubMed i jej tam nie ma ! ;-) Jak śmie leczyć? Przecież nie jest lekarzem, szarlatanka jedna ! ;-) ;-)

    Żadnych publikacji naukowych na ten temat, a więc.... działać nie może ;-);-)

    Zamiast tego można zastosować metody oparte na nauce : niesterydowe środki przeciwzapalane, laser lub wycięcie przez chirurga, ale... odrasta :-(np. :

    http://www.medonet.pl/…/zdrowie-dla-kazdego,ostroga-pietowa…

    Rok leczenia i... spokój ! :-) :-) Co prawda nie piszą na jak długo :-)

    Lekarz leczenia "szeptuchowego" nie zastosuje, bo :

    A.

    Jest nienaukowe, nie ma badań klinicznych opublikowanych w periodykach medycznych.

    B.

    "Koledzy" lekarze donieśliby do "policji lekarskiej" w Naczelnej Izbie Lekarskiej i lekarz taki mógłby mieć poważne problemy

    C

    No i bo... : ha.. ha.. ha... tak też "lekarze" reagują, efekty jakie uzyskuje szeptucha (lub ci, którzy to zastosowali) maja gdzieś...


    Hmm... co zrobić ? ;-) :-) :-)

    p.s. : podobno robi się też specjalny masaż i znika natychmiast.

    Ostroga piętowa - boso, ale w ostrogachOstroga piętowa jest jednym z głęboko zakorzenionych medycznych mitów. „Jeśli boli pięta, to na pewno ostrogi”. Tymczasem wyrostek kostny zwany ostrogą jest objawem zupełnie innej choroby, a co więcej, najczęściej nie powoduje…MEDONET.PL

  • Autor: Lea2 Data: 2017-01-25 12:21:16

    All,zgadzam się z Twoim tekstem... 2thumbsup
    Tak właśnie jest z nowoczesną medycyną, a lekarze są bardzo niedouczeni i tacy właśnie leczą ludzi, oczywiście ze szkoda dla pacjenta. anxious
    Zresztą teraz stale się słyszy, jaką stawiają diagnozę. Chociażby wczoraj mówili w tv o dość młodym człowieku, który przyszedł na pogotowie z bólem w klatce piersiowej, a diagnoza lekarki: przeziębienie. Wyszedł ze szpitala i zmarł na zawał, przykre... mean

  • Autor: Alll Data: 2017-01-25 22:59:22

    To temat rzeka. Gdyby mogli zaszczepili by nas wszystkimi możliwymi szczepionkami.  Zadufanie i przeświadczenie o własnej neomylnosci, to bardzo popularna dzisiaj postawa wśród lekarzy. Stare metody leczenia są wyśmiewane . Co ciekawe coraz więcej ludzi jakby miało tego dosyć.

  • Autor: Lea2 Data: 2017-01-25 23:22:31

    Wiesz, bo teraz ludzie są bardziej świadomi. I coraz bardziej zaczynają sobie zdawać sprawę z tego, że teraźniejsza medycyna, to taki koncern produkujący i sprzedający lekarstwa na wszystkie dolegliwości świata i nabijający swoim producentom kabzę cierpieniami ludzkimi... :(

Przejdź do pełnej wersji serwisu