Forum

Zdrowie i uroda

Aromaterapia - olejki eteryczne

  • Autor: basiaaa Data: 2009-02-02 20:41:33

    Nie wiedziałam ,że olejki zapachowe mają działanie aromaterapeutyczne.Olejki można stosowac w postaci masażu , kąpieli oraz inhalacji .Znalazłam stronkę w necie gdzie można przeczytac na jakie schorzenia pomagają olejki eteryczne. http://www.avicenna.com.pl/aromaterapia.htm

  • Autor: bytomianka Data: 2009-02-03 13:47:51

     Znalazłaś bardzo ciekawy temat do poczytania. W wolnej chwili poczytam sobie. Olejki jest dobrze rozcieńczyć w wodzie i wdychać .gdy ma się grypę, na noc nalać parę kropli oleku na ścierkę i położyć na kaloryfer.Od razu lepiej się oddycha podczas snu.Pozdrawiam.

  • Autor: monami9 Data: 2009-02-03 14:03:35

    Można też wlac wodę do miski i wlac kilka kropelek olejku, w przypadku choroby lub kataru polecam lawendowy, a miskę postawic przy kaloryferze.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-02-03 15:42:09

    Od jesieni stosuje olejek sosnowy gdy tylko ktos w domu zacznie kaszlec i kichac. W sumie to nie jestem jakos przekonana co do tych olejkow, ale ciagle je stosuje :) Mam na swieczki taki porcelanowy jakby wazonik (naczynie). Nie zaszkodzi stosowac :)

  • Autor: ulla* Data: 2009-02-03 19:11:49

    Olejki fajna sprawa, pomagają, pielęgnują, a sosnowy przede wszystkim,kilka kropel daję do nawilżacza z wodą, który wisi na kaloryferze, ....

  • Autor: anna702 Data: 2009-02-04 01:02:42

    na katar i drogi oddechowe dobry jest eukaliptus, jalowiec, mieta....lawenda i cynamon na relaks

  • Autor: romarr1 Data: 2009-02-06 20:30:12

    Polecam do kąpieli/ Wiekszośc uspokaja ale rozmarynowy pobudza. Warto poczytać zanim się zastosuje. Pozatym ja znalazłam wiadomość, że różany pięknie pielęgnuje i rozluźnia. niemogę jednak kupić nigdzie.
    a na dodatek sa zdrowe, a kadzidełka sa niezbyt zdrowe bo zabieraja tlen. są nawet badania, że mnisi w świątyniach choruja gorzej niz palacze bo wdychająza dużo tych substancji z kadzidełek.
    Okazało się, że mąż ma rację mówiąc że śmierdzi i zabiera tlen.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-02-07 08:52:41

    Gdy chodzilam do liceum to kazdy palil kadzidelka. Moja mamuske glowa po tym bolala

Przejdź do pełnej wersji serwisu