Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

szukam dietetyka - dieta dla 9-latka

  • Autor: drakas Data: 2009-02-06 19:10:13

    Witajcie!
    Tydzień temu okazało się, że mój synek ma niedoczynność tarczycy i z tego powodu nadwagę - kilka kilo.
    Oprócz lekarstw kazano "nam" przejść na wysokobiałkową dietę 1200 kcal.
    Dostałam rozpiskę na 10 dni, ale chciałabym sama mu komponować pożywienie - bo ta dieta to chyba dla dorosłego i dziecko mi się strasznie męczy. poza tym, co jest też dość istotną kwestią - strasznie daję po kieszeni, może latem będzie lepiej.
    Boję się, że jak sama zacznę kombinować, to dostanie czegoś za mało, albo za dużo.
    Jakby coś to mój mail: arudzia12@wp.pl.
    Z góry dziękuję

  • Autor: drakas Data: 2009-02-11 22:36:00

    Halo, halo!! Odezwijcie się!!!

  • Autor: ekkore Data: 2009-02-12 07:30:30

    1200 kalorii przy dużej zawartości białka? To strasznie mało. I wtedy gdy dziecko rośnie. Zazwyczaj 9-10 latek mocno idzie w górę (mój syn ma straszne rozstępy na plecach, skóra nie nadążała za rosnącym ciałem właśnie w tym wieku). Tyle się mówi, żeby dzieciom nie wprowadzać diet tylko ograniczyć puste kalorie (a nie wyeliminować całkowicie). A nie powinni najpierw lekami unormować poziomu hormonu a dopiero potem brać się za wagę dziecka?
    Może warto skonsultować z innym specjalistą?
    A może podaj przykłady z rozpiski - a już wtedy wymyślimy co z tego zrobić - aby nie zmienić składu ilościowego a jakościowy (sposób przyrządzenia)

  • Autor: dietetyk Data: 2009-07-07 20:49:16

    Jesli problem jeszcze nie jest rozwiazany, sluze pomoca. Prosze pisac: dietetyk123@wp.pl

Przejdź do pełnej wersji serwisu