Forum

Gawędy o jedzeniu

Cynamon - przykra sprawa

  • Autor: Shaera Data: 2009-02-09 23:38:12

    Dzisiaj dowiedziałam się czegoś bardzo nieprzyjemnego, niestety Podam źródło od razu, bo nie chce mi się tutaj wszystkiego wklejać ^.-

    LINK 1

    LINK2

    Być może sporo z Was o tym słyszało, ja - nie Sprawa jest o tyle poważna, że ja po prostu kocham cynamon, a teraz... No cóż, wychodzi na to, że dziennie powinnam zjeść ok. 6 mg, czyli mniej więcej mniej, niż 1/5 łyżeczki (oczywiście, nic z tego, bo łyżeczkę dziennie będę uważać za absolutne minimum i koniec ).
    A Wy? Co sądzicie o tych artykułach? Może mnie przekonacie, że ta łyżeczka to jednak za dużo

  • Autor: Shaera Data: 2009-02-09 23:50:30

    Ah, widzę już osobny artykuł na WŻ Właśnie TUTAJ

  • Autor: megi65 Data: 2009-02-10 00:21:46

    Absolutnie mnie to nie ,, przeraza , bez paniki i histerii ! Hehehheh .. to nie arszenik i nie wyobrazam sobie szarlotki bez cynamomu podobnie i ryzu na mleku . ! Pozdrawiam wszystkich ...Cynamonowiczów

  • Autor: peggy83 Data: 2009-02-10 08:40:21

    Też czytałam ten artykuł, nie oznacza to że zrezygnowałam z cynamonu, ale dodaję go w rozsądnych ilościach :) Wiadomo - łyżeczka na całą szarlotkę to znowu nie jest tak dużo, ale z kawy z cynamonem zrezygnowałam, teraz piję herbatę z imbirem :) Mimo wszystko trzeba dbać o zdrowie...wszystkiego można używać, byle z umiarem!
    A tak na marginesie, widział ktoś u nas w sklepach ten cynamon z Cypru? Bo ja tylko ten z Azjii znajduję, nie wiem czy to możliwe wogóle dostać u ans ten cypryjski.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-02-10 11:22:18

    Wystarczy uzywac lepszych odmian cynamonu  cynamon tzw Ceylonski rodem ze Sri Lanki jest nieszkodliwy i lepszy w smaku ale niestety drozszy...

  • Autor: Shaera Data: 2009-02-10 14:53:47

    Dziewczyny z wegedzieciaka podały linka (TUTAJ) do sklepu, gdzie można zamówić cynamon cejloński. Ja sobie na razie po prostu ograniczę (do 2 szczypt dziennie) ten tandetny, potem - zobaczymy

  • Autor: anna702 Data: 2009-02-10 00:41:35

    Przeczytalam tylko link 1 ten o kumarynie....nic strasznego....kumaryna jest bardzo zdrowa, niesamowicie oczyszcza watrobe, jesli to wlasnie o jej zawartosc chodzilo... :)

  • Autor: anna702 Data: 2009-02-10 00:51:26

    ups sorry przeczytalam w pospiechu....chodzilo mi o kurkume

  • Autor: kokliko Data: 2009-02-10 04:56:33

    Ale ani cynamonu, ani kurkumy nie spozywamy wielkimi lyzkami, a te malutkie wrecz uzrdrawiajce, inaczej by nie bylo .Ludzie w samym swoim zalozeniu urodzili sie homoopeatycznie, to co szkodzi, tez pomaga, zalezy ile  i gdzie.Cynamon samym dobrem, gdyby nie, to Magreb (szczegolnie Maroko zginalby juz od przynajmniej setek lat) tez pomaga w trawieniu conajmniej.
    My w Polsce przyjelismy wylacznie majeranek (czosnku troche , a inne ziola przyniosly nam "pisma kolorowe",) nie przejmujmy sie takimi nowosciami, kurkumy i inne cynamony przetrwaly  tam  od wiekow ku uciesze "ludnosci", a taka bazylia, kompletnie  niezauwazna i calkowicie  niepowazana w latach szesdziesiatych , juz  sobie dobrze zaistniala na  polskim talerzu
    Nad polskim talerzem jeszcze nie jedna ewolucja-rewolucja sie miga, to tez dobrze, nad Francuzami juz mignelo i ciagle probuja jakichs  nowosci.A rzad koreanski na promocje Korei wystostosowal z pare mlionow euro na ten rok.
    Polska tez moglaby ruszyc ze swoimi oscypkami (o bigosie nie wspomne),nie chodzi o to, ze bigos taki fantastyczny, chodzi o to, ze nadaje sie na fast foody - kurcze, a moze nie. Ale oscypki z cala pewnoscia moga wkroczyc w serostwo europejskie.

  • Autor: kokliko Data: 2009-02-10 06:47:20

    oczywiscie, ze homEopatycznie, mignelo mi sie jak Polsce oscypek.

  • Autor: Dagna Data: 2009-02-10 09:05:20

    Eee, ja bym sie az tak bardzo nie przejmowala, podobnie jak peggy83 jestem zdania ze z umiarem i bez przesady mozna wszystko jesc. Jesli bysmy wszystko przestzegali co sie o jedzenu slyszy i czyta to bysmy chyba juz nic nie mogli zjesc, bo owoce i warzywa sa podobno pryskane i genetycznie manipulowane i do tegeo jeszcze za wczasu urywane i mrozone z powodu dlugich drog transportu, miesko tez podobno pelne hormonow i antybiotykow itp. Wszedzie trzeba albo na tluszcz, cukier lub kalorie uwazac. A ja kiedys program o tym ogladalam jak sie ludzki organizm do tych wszystkich zmian dopasowywuje. Aha cynamon jest tez zdrowy bo ma podobne dzialanie jak srodek odkazajacy, dobre jak sie jest przeziebionym. A wiec ie taki diabel straszny jak go maluja.

  • Autor: aleczka Data: 2009-02-10 09:52:42

    a ja kocham cynamon..a najbardziej z truskawkami i śmietaną.....co mi tam jakies naukowe bździdła...

  • Autor: Shaera Data: 2009-02-10 10:52:06

    A ja kocham swoją owsiankę (zaraz poprawię przepis ^^) i grysik z cynamonem Nie chcę się niszczyć wewnętrznie, więc postawiłam sobie ogranicznik Zmieniłam zdanie i będą to 2 szczypty dziennie (zamiast łyżeczki) - rano do owsianki i na kolację do grysiku, ha! Przyznam szczerze, że 'troszkę' się uzależniłam od tej przyprawy, bo dziennie sporo tego zużywałam. Dzięki, dziewczyny, za rady!

Przejdź do pełnej wersji serwisu