Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Szparagi

  • Autor: tineczka Data: 2009-02-28 17:11:33

    Chcialabym przesadzic szparagi chodowane od lat na dzialce do nowego ogrodu. Prosze o pomoc jak to zrobic , kiedy i czy jest to mozliwe?
    Pozdrawiam tineczka

  • Autor: megi65 Data: 2009-02-28 20:16:35

    Tincia .. ! Słonko nie pomoge ,.. ja kupuje .... na targu świzutkie !! .... )) ale trzymam kciuki za twoja uprawe !!!

  • Autor: tineczka Data: 2009-02-28 21:19:58

    Ty moim sloneczkiem jestes Magi kochana i bedziesz swiecila caly sezon szparagom, a jak zbiory sie udadza, to ekspresem do Twoich drzwi dostarcze, kazdego dnia:)))

    Druga alternatywa: przyjedziesz do kraju bialych niedzwiedzi i bedziesz szparagi zbierac sama!

  • Autor: megi65 Data: 2009-03-01 09:01:40

    Upss ! Ale miodzio na serduszko polałaś.... ))) Z kazdej alternatywy ciesze sie ogromniście !!! Serdeczne pozdrawiam ..

  • Autor: tineczka Data: 2009-03-01 11:49:21

    ,,,

  • Autor: Glumanda Data: 2009-03-01 16:51:56

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szparag_lekarski Hej Tineczko, spojrz tutaj.. zjedz na dol strony, am pisze cos o uprawie szparagow.

  • Autor: tineczka Data: 2009-03-01 17:46:14

    Hejka Glumando!  Dziekuje, ja wiem wszystko o uprawie szparag, ale nigdy nie przesadzalam starych kleczy. Jednak sprobuje i sie dowiem:)
    Buziaki

  • Autor: TAJA Data: 2009-04-19 10:38:49

    Witam!
    Mam pytanie odnośnie szparag. Dostałam jesienią nasionka i wysiałam do gruntu. Teraz czekam czy coś wyrośnie, kiedy powinnam spodziewać się że coś mi wyjdzie z ziemi? Co mam potem robić? Kiedy przesadzić na miejsce uprawy? Dziękuję z góry za jakieś info.
    Pozdrawiam TAJA.

  • Autor: tineczka Data: 2009-04-19 18:37:22

    Witaj Taja, nie mam pojecia, kiedy i czy wyjda te siane. Ja kupilam gotowe sadzonki pochodzenia francuskiego. Trzy lata rosly sobie spokojnie, nie wolno zbierac. Po trzech latach mialam pierwsze szparagi do zbierania. Szparagi zbiera sie do 23 czerwca, potem zostawia sie je w spokoju do wyrosniecia, na nastepny sezon.
    Musi sie przygotowac miejsce na szparagi. Ziemia wymieszana z piaskiem i jak ziemniaki okopy do gory.
    Ciekawa jestem czy uda sie Tobie wychodowac z nasion i ile czasu to zajmie:)

    Pozdrawiam tineczka

  • Autor: Wkn Data: 2009-05-15 16:37:18

    Glumandziu, Tineczko, zerknijcie do najnowszego artykułu o szparagach. Może trzeba do niego coś dodać, aby był bardziej wyczerpujący. Zdaje się, że macie większe pojęcie o tym warzywie niż ja.

Przejdź do pełnej wersji serwisu