Forum

Kuchenne porady

Przepisy do Bifinett KH 2231

  • Autor: romkwie Data: 2009-03-04 18:43:27

    Witam.
    Szukam porady i jeśli to możliwe przepisów.
    Zdobyłem maszynę do pieczenia chleba Bifinett 2231.Niestety nie mam  do niej przepisów.Maszyna ma dwie foremki po ok.500gr.gotowego chleba i 10 programów.Instrukcję użyczyła mi pewna miła forumowiczka ( jeszcze raz dziękuję serdecznie) ,ale do modelu KH 2232.Ten model posiada jedną dużą foremkę, ale rozszyfrowanie instrukcji to nie problem.Problemem są przepisy.Jeśli chodzi o mnie, to kombinuję doświadczalnie różne warianty.Raz nawet wyszedł mi chlebek, ale musiałem przerwać wybrany program (1),gdyż chleb wyrósł już ponad foremkę a do końca było jeszcze ok.2 godzin (w tym ok.60 min.pieczenie!).Włączyłem program 10-pieczenie i po godzinie chlebek był upieczony , ale bardzo biały.Skórka była ustawiona na "ciemną".Próba dopieczenia na programie pieczenie-dopiekanie nie wiele pomogła.
    No i musiałem pilnować i ingerować w program ( powinien sam wykonać wszystkie te czynności0.

    Przepis jaki zastosowałem z głowy:
    po 1/2 łyżki  ziaren (siemię ln.,dynia i słonecznik)
    2 i 1/2 łyżki mąki razowej żytniej
    dopełniłem to wszystko mąką pszenną typ 650
    do ogólnej wagi: 315gr.
    100 ml. barszczu
    50 ml. mleka
    1/2 łyżeczki soli
    1/2 łyżeczki cukru
    13 gr. drożdży zwykłych ( z Biedronki)
    1 i 1/2 łyżki oleju
    Program 1 (normalny) 3 godz.18 min.
    gramatura 1000 gr.-(dwie foremki po 500 gr.)
    skórka "ciemna"

    Chlebek powinien wyrosnąć do maksymalnej wielkości na 55 min.przed końcem programu (ostatnia faza "pieczenie").
    Mnie zaś wyrósł na 1 godz.50 min. przed końcem.Musiałem wyłączyć program i włączyć pieczenie (pr.10 -ok.60 min.)
    Program powinien sam od początku do końca nadzorować produkcję chleba.Warunek-dobre przepisy.
    Może ktoś coś na temat tej maszynki wie więcej.Może jakieś sprawdzone przepisy.
    Jeszcze jedno.Czy ten chlebek nie będzie bardziej ciemny po wypieczeniu?Mnie wychodzi bardzo blady.
    Widziałem już chlebki z maszyny ciemne, dobrze wypieczone.

  • Autor: makusia Data: 2009-03-04 18:54:18

    witaj
    też posiadam model z jedną formą( dużą) , mam przepisy ( jeśli chcesz to Ci prześlę ), myślę że możesz podzielić proporcję na połowę , a co do ciemniejszego chlebka to w mojej maszynie jest program dopiekania ( brązowienia skórki) ale ja mam 12 programów
    w moich profilu znajdziesz też przepis na chlebki :)
    a jeszcze link http://wielkiezarcie.com/forum_watek.php?id=20197&post=20245 może coś wyczytasz :)

  • Autor: neila Data: 2009-06-18 22:22:50

    Na tej stronie są instrukcje do wszystkich urządzeń z firmy Bifinett i innych: www.kompernass.com

Przejdź do pełnej wersji serwisu