Forum

Kuchenne porady

Jak komponować obiady?

  • Autor: anax23 Data: 2009-03-05 16:21:05

    Jak komponować obiady czyli zupa +drugie
    Zawsze mam z tym problem.Co do czego pasuje.Chodzi mi np o to
    kapuśniak a co na drugie nie pasują mi do tego np.kluski na słodko to co podać.
    Bo wiadomo że najlepsze jedzenie to schabowy z ziemniakami i kapustą zasmażaną
    mielony z ziemniakami i buraczkami.a jaka zupa pasuje do tych dań

  • Autor: renataz36 Data: 2009-03-05 16:32:54

    Może powiem ci jak to jest u nas, choć na wstępie zaznaczę, że najczęściej jemy obiady jednodaniowe, z wyjątkiem sobót i niedziel. U nas jest tak, że jeżeli zupa jest z ziemniakami (kapuśniak, grochówka, zalewajka itp) to bez drugiego dania no chyba że jakieś naleśniki czy racuszki. Natomiast jeśli planujemy rosół, pomidorową, ogrówkową wtedy na drugie danie najczęściej ziemniaczki plus jakieś mięsko (kotlet, udka, stek itp) plus surówki

  • Autor: Iwonka50 Data: 2009-03-05 23:44:08

    Użytkownik anax23 napisał w wiadomości:
    > Jak komponować obiady czyli zupa +drugieZawsze mam z tym problem.Co do czego
    > pasuje.Chodzi mi np o tokapuśniak a co na drugie nie pasują mi do tego
    > np.kluski na słodko to co podać.Bo wiadomo że najlepsze jedzenie to schabowy z
    > ziemniakami i kapustą zasmażanąmielony z ziemniakami i buraczkami.a jaka zupa
    > pasuje do tych dań szare kluseczki ( z ziemniaków tartych) kapusta kiszona ugotowana no i boczek podsmażony

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 07:22:49

    Najlepiej jak smaki i kolory sie nie powtarzaja. Na przyklad po kapusniaku nie kapuste kiszona po barszczu nie buraczki, po zupie szczawiowej nie pasuje szpinak z jajkiem.

  • Autor: nina Data: 2009-03-06 08:27:59

    Moim zdaniem nie pasuje też zupa z makaronem np. pomidorowa czy rosół do dań również z makaronem czy kluskami np. różne zapiekanki makaronowe, kluski na parze , makaron z serem . Jak tradycyjne gołąbki  to nie zupa z ryżem np. pomidorowa czy ogórkowa.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 12:47:53

    tak jest

  • Autor: pektusa Data: 2009-03-06 15:56:57

    ja nie umiem jeszcze za bardzo gotowac ale to uwielbiam, chcialabym robic to zawodowo w jakims renomowanym hotelu, ale to tylko marzenia, raczej nie realne, a co do pierwszego dania np. zupa z makaronem i drugie danie tez z makaronem, moze i to sie zgrywa  ale ja nie chcialabym jesc obiadu takiego makaronowego, raczej wolalabym co innego.

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-06 19:36:48

    My zadko jemy dwa dania na raz, z regoly pierwsze danie na obiad, a drugie na kolacje, ale ja mieszkam we Wloszech i nasze pierwsze to makaron wiec mozna sie najesc do syta, a drugie dania to mieso, ryba, ser lub jajka, z warzywami i chlebem
    Jesli na pierwsze jest zupa to jest ona zawsze bardzo syta i gesta, czesto miksuje warzywa i dopiero na takim kremie gotuje ryz czy makaron.

Przejdź do pełnej wersji serwisu