Forum

Rozmowy wolne i frywolne

prywatność..prawda o sobie..ile kosztuje

  • Autor: kamaxyz Data: 2009-03-06 08:31:33

    Moment Prawdy...bodajże tak nazywa się nowy program ,który daje możliwość zarobienia 250 .000 zł za powiedzenie o sobie całej prawdy w/g  schematu zadawanych pytań i pod kontrolą wykrywacza kłamst

    czy podałabym się badaniu czymś takim i na oczach publiczności w studio i przed telewidzami...zdecydowanie nie,
    nie wyobrażam siebie "obnażoną" ze wszystkich moich wad i zalet do bólu,po to, aby zdobyć kasę, sprzedając się tym samym
    czy aby nie zatracamy się w swoiej intymności byle udowodnić,że i na tej mojej " prawdzie" mogę zarobić potężną kwotę.Inna sprawa jest czy bedę oglądać ten program raczej nie...wstydzę się tych pytań jakie padają w kierunku osoby siedzacej na "tronie"
    jaka jest Wasza opinia...zapraszam do dyskusji
    pozdrawiam kamaxyz

  • Autor: Pola42 Data: 2009-03-06 08:39:59

    Słyszałam, ale nie oglądam i zapewne nie będę oglądać. Żenują mnie takie programy i wstyd mi za ludzi, którzy biorą udział w takich " widowiskach ". Nie wiem, co może kierować uczestnikami programu : rodzaj ekshibicjonizmu psychicznego ? Ogromne problemy materialne / operacja smiertelnie choego dziecka /? Adrenalina ? Nie chciałabym oceniać - choć to bezwiednie , jak każdy robię - ale nie widzę siebie na tym "tronie", to pewne !
    Inna rzecz,że gdyby nie była tzw. oglądalności, pewnie takie programy nie miałyby miejsca w telewizji.Może więc jakiejś grupie telewidzów tego rodzaju 'wyznania "podobają się ? Pewnie tak...

  • Autor: bea39 Data: 2009-03-06 08:56:55

    A co powiesz o programach Drzyzgi? Gdzie omawiane są nie raz intymne sprawy małżeńskie? Owszem psycholog na sali pomaga rozwiązać problemy, ale taką sama poradę dostanie się w poradniach małżeńsdkich, bez potrzeby ogłaszania na cały kraj, że żona chce tylko 2 razy a on ma potrzebę 5....
    Czasami zastanawiam się na ile prawdziwe są te rozmowy, bądź na ile chęc zysku zaciera wszelkie granice.
    A może poprostu jest popyt na takie produkcje?

  • Autor: Pola42 Data: 2009-03-06 09:09:58

    Beo, miała własnie wspomnieć w swojej wypowiedzi o wszelkich "tokszołach", które zalewają nas zewsząd.Mimo,iż formuła jest całkiem odmienna , moje zdanie jest podobne , jak na temat programu o którym pisała kamaxyz.Nie zdecydowałbym sie obnażać np.moich stosunków małżeńskich przed wielomilionową widownią. Nie wiem tez, na ile to wszystko jest prawdziwe, na ile prawdziwe są łzy Drzyzgi...Nie siedzę w tych sprawach. Ale , jak wspomniałam żenują mnie takie programy i nie lubię czegoś takiego oglądać.

  • Autor: bea39 Data: 2009-03-06 09:26:35

    Totez jest to tylko usypiacz w bezsenne noce, kiedy juz nic nie leci w TV :)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 10:28:39

    Malo kto sie obnaza. Przewaznie takie "szol" sa ustawionie tzn. grane przez aktorow amatorow. Przypadki moga byc z zycia wziete. Przykladowo u nas gaza od 50 do 150 Euro, wlasny dojazd ale hotel na koszt tv. Przewaznie mozna zagrac 2 do pieciu razy - tak by sie twarz nie opatrzyla i dana osoba byla zawsze "nowa". Program pozostaje wlasnoscia danego producenta ktory moze "kawalki" wykorzystac jak chce tzn w inny nieraz osmieszajacy sposob. Moj kolega zagral raz w takim "szol" sadowym i raz w Tokszole. Role mial na szczescie fajne i ne wyszedl na idiote :-)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 11:44:50

    Moze w Polsce znajduja jeszcze (przepraszam nie chce nikogo obrazic) jeleni. Badz nie boja sie procesow o znieslawienie lub tez nie ma takiej ochrony danych (choc tez baaardzo kuleje) jak u nas. Slowem Gdyby u nas twoja znajoma poszla i naopowiadala cos w co nie jest zaangazowana ona ale i inne osoby (rodzina, znajomi itd.) posypala by sie seria spraw do sadu o znieslawienie. Co oczywiscie telewizji nie jest na reke. Dlatego umowe z kandydatem zawiera sie tak zwana kneblujaca a on nie opowiada o sobie lecz bajke wyrezyserowana przez redakcje badz pozbawione prawdziwych danych osobowych historie innych ludzi przez nich udostepnione do publikacji.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 12:01:55

    Chyba ze wszyscy wystepujacy w opowiesci Twojej kolezanki zgodzili sie na publikacje rowniez podpisujac "knebel" . Moze potrzebowali tych paru zlotych bo kokosy to nie sa jesli nie jestes gwiazda. A i gwiazdy czesto cos takiego robia tylko ze wzgledow reklamy.

  • Autor: anboku Data: 2009-03-06 09:17:25

    Podobnie jak Wy, nie wyobrażam sobie siebie w roli uczestnika w tego typu programach. Zastanawiam się dokąd to wszystko zmierza? Ludzie się obnażają z najbardziej intymnych spraw-czy wszystko jest na sprzedaż?? U Drzyzgi czasem jak popatrze (bardzo rzadko) mam wrażenie, że większość jest wyreżyserowana (jeśli chodzi o porady małżeńskie) a ludzie to zwykli aktorzy. 
    W większości programów gdzie naprawde trzeba mieć wiedzę (Jeden z dziesięciu) nie ma aż tak wysokich wygranych-poza Milionerami.A tu gdzie dla wygrania trzeba się zbłaźnić, ośnieszyć, obnażyć z tajemnic-są wysokie stawki. A ludzie siedzą przed telewizorami i nabijają im kase bo miło zobaczyć nieudolność innych i szydzić, własnych wad nie zauważając.

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-10 19:14:37

    bardzo czesto sa to zwylke scenariusze i aktorzy, ale nie mozna zaprzeczyc, ze nie ma takich sytuacji w zyciu

  • Autor: jamajka Data: 2009-03-06 09:40:38

    Jeśli ktoś czytał "Uciekiniera" Stephena Kinga właśnie taki program bardzo mi przypomina telewizyjną fabrykę gier z tej ksiązki, może jeszcze to nie to samo ale w przenośni można uznać że ci ludzie zabijają coś w sobie dla kasy. Kto wie może telewizja posunie się w przeszłości do takich teleturniejów  jak w tejże książce.
    Ja wczoraj oglądałam mam mieszane uczucia, sama jednak nigdy w życiu nie wystąpiłam w takim programie. Ale niektórzy ludzie dla kasy niestety g... spod własnej d.. by zjedli niestety, tak jak w programie "Nieustraszeni".

  • Autor: malka200 Data: 2009-03-06 10:07:59

    oglądając programy tego typu, mam wrażenie, że chcą pokazać tylko jedno- co człowiek jest w stanie zrobić dla pieniędzy. A jest w stanie zrobić wiele. Żenua. A do tego kwaśno uśmiechnięta rodzinka- nie wiedzą sami, cy KASA, czy trochę wiocha opowiadać o sobie.
    A co do Drzyzgi- tych opowieści nikt nie wyryfikuje. Był mój sąsiad, który opowiadał niestworzone historie a  potem śmiał się z łatwo zarobionej kasy. Cóż, widocznie ktoś to ogląda .

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 10:10:47

    Typowy programm w stylu Big Brother kandydatow najpierw przyciaga, potem zzera a nastepnie wypluwa... I nie lodzmy sie ze COKOLWIEK prawdziwego w takich programach jest...Lacznie z prawda o kandydatach. Chyba ze ma sie na mysli prawde manipulowana. Wszystko jedno wielkie mydlenie oczu i tani chwyt pod publiczke.Manipulacja kandydatow i manipulacja pytan a sami kandydaci to czesto (jesli nie zawsze) profesjonalisci doskonale wiedzacy co robia albo...przepraszam ale niestety tak jest idioci ktorym mamona padla na mozg.

  • Autor: malka200 Data: 2009-03-06 10:32:30

    tu się zgadzam. Kiedyś był ciekawy program, co sie z tymi ludżmi dzieje po. Bezmózgi w stylu Joli R. są szczęśliwa, bo o nich gadają- nieważne co.... Ale reszta wyraźnie mówiła, że programy zniszczyły im coś w życiu.

  • Autor: crisen Data: 2009-03-06 10:30:59

    Witam. Ja również nie oglądam żadnych  programów które tutaj zostały wymienione ,ani tego typu. Zgadzam się z Waszymi wypowiedziami.   Nie lubię podglądać innych i sama też nie chcę być podglądana. Ciekawe co za pieiądze ludzie potrafią zrobić ?!
    .Wstyd nawet to oglądać. Pozdrawiam.

  • Autor: malka200 Data: 2009-03-06 10:41:59

    tacy idole sa żałośni i jeszcze nieświadomi tego....

  • Autor: marinik Data: 2009-03-06 12:29:20

    Ekshibicjonizm?
    Za kase to niemal prostutucja.
    Jakkolwiek by to nie okreslic chyba ciekawszy jest inny aspekt - skoro takie programy powstaja - widac jest na nie zapotrzebowanie i to zapotrzebowanie jest rownie zalosne, a moze bardziej.

  • Autor: Pola42 Data: 2009-03-06 12:46:49

    Tu akurat masz rację, coś podobnego do prostytucji : sprzedaż uczuć za kasę i to  milionom ludzi.Problem zapotrzebowania poruszyłam w pierwszej wypowiedzi. Niestety, takowe istnieje, skoro za wielkie pieniądze na całym świecie kręci sie takie rzeczy.Może ludzie tak są skonstruowani,że wolą oglądać czyjeś problemy i wtopy, głębiać sie w intymne tajemnice ? Może to działa na zasadzie "chleb i igrzyska " ? Nowoczesna forma widowisk z Koloseum  ?

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-06 12:49:55

    masz zupelna racje wlasnie tak. I ludzie zawsze s i beda ciekawi co sie u sasiada w sypialnie dzieje i takie programy wlasnie ta ciekawosc wykorzystuja

  • Autor: henn Data: 2009-03-06 19:15:50

    Zapatrzyliśmy się na zachód.....i nasze media również,  tam obnaża się już wszystko.  Na stacji Club, która jest w ofercie stacji kablowych jest taki program Jerry Springer show. Ja to oglądałam kilka razy i nie mogłam wyjść ze zdumienia jak nisko można upaść. Tam np.jest mąż i żona najpierw opowiadają jak bardzo sie kochają...a za chwile jedna z nich mówi, że właśnie chciała coś wyznać.....otóż..np mąż już od dawna zdradza tą oto żonę.....więc tłum...buczy...buuuuu...partnerka jest zaskoczona i zdenerwowana....na to on..że zdradza ją z jej siostrą,  matką albo bratem.... no i wchodzi ta osoba całują sie namiętnie....tłum ryczy..i buczy...potem cała trójka na scenie zaczyna obrzucać się wyzwiskami.....potem bić i zrywać części garderoby.....tłum ryczy ze śmiechu....ochroniarz rozdziela towarzystwo ale mało skutecznie i tak w kółko...Czekam kiedy u nas coś takiego sie pojawi....to amerykański program.. nie wiem czemu ma on służyć  ...po obejrzeniu go ma się wrażenie , że poziom ludzkości sięgnął dna...

  • Autor: erka Data: 2009-03-06 19:35:31

    Ogladalam pare razy Jerry Springer show, i za pierwszym razem myslalam ze to sa aktorzy, ale prawda okazala sie bardziej bolesna. Niestety u wiekszosci ludzi tak wyglada ich zycie. Przykre ale prawdziwe.
    TV hipnotyzera nie ogladam.
    Wole poczytac..

  • Autor: henn Data: 2009-03-06 19:43:56

    Jeszcze coś dodam....co mi przyszło do glowy na ten temat. Publiczne mówienie o sobie jest trendy....nie zauważyliście???? Jesteś osobą światową...otwartą nie masz nic do ukrycia więc mówisz...ile razy...uprawiasz sex...i ile razy sie wypróżniasz....Wszak to takie ludzkie....mów co czujesz....opowiedz o tym...skąd my to znamy???nie z zachodnich programów????  A takie zamknięcie .......świadczy o tym, że jesteś z zapyziałej Koziej Wólki...na pewno jesteś zakompleksiony....masz małomiasteczkowe poglądy ..i daleko ci do światowego poziomu...To media lansują takie postawy...Co o tym sądzicie????

  • Autor: malka200 Data: 2009-03-06 20:04:27

    faktycznie taki ekshibicjonizm jest modny. We mnie wzbudza litość, unikam jak mogę takich programów. A jeszcze dziwniejsze, że ktoś kto jest bezpruderyjny na antenie (patrz na kartoflaną gwiazdkę z Big Brothera czyli F-kę) staje się idolemi i mało kto ma odwagę nazwać po imieniu takie zachowanie.

  • Autor: nata30 Data: 2009-03-06 20:41:55

    Każdy program jest tyle wart, ile osób go obejrzy........

  • Autor: kamaxyz Data: 2009-03-08 11:20:22

    zgadzam się z Toba

  • Autor: bahus Data: 2009-03-10 19:49:19

    Programu nie widziałem, ale jest to dla mnie odmiana prostytucji....na masową skalę
    Bahus

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-15 11:28:23

    Jeszcze slowko. Widzialam ostatnio na 3sat niemickim programm "zapp magazyn medialny". Rodzinka mama, tata i troje dzieci. Wystepowali w: Niani (grali rodzine potrzebujaca niani - gaza 2000 €, grali rodzine zyjaca na tzw, HARZ iv  czyli bezrobotna rodzine grubaskow gdyz nie stac ich na zdrowe jedzenie, Grali rodzine grubaskow w tzw obozie odchudzajacym). Za zarobione pieniazki byli juz mniedzy innymi na urlopie. Nie musze dodac, ze i klopoty wychowawcze i bezrobocie bylo fikcja wyrezyserowana i zagrana? We wlasnych czterch scianach. Naborem takich rodzin dla potrzeb telewizji vojurystycznej zajmuja sie specialne firmy carstingowe. To interes jak kazdy inny. To co obecnie jest "modne" i idze to rodziny z nadwaga z 2-giem do 3-ga dzieci, najlepiej w wieku od 3 do 10 lat. Wszystko jest wyrezyserowane....

Przejdź do pełnej wersji serwisu