Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

K i w i

  • Autor: anneau Data: 2009-03-16 12:54:28

    ...w internecie można kupić nasionka kiwi. I ma z nich wyrosnąć roślinka owocująca jesienią. I bardzo mnie kusi fakt posiadania takiego "rodzynka" u siebie...i właśnie moja mama dowiedziała się od jednago hodowcy, że kiwi aby owocowało musi mieć dwa osobne krzaki- męski i żeński. Inaczej nic z tego nie będzie...Ten pan, co sprzedaje przez internet nic na ten temat nie pisze..Ktoś się może z Was orientuje...?

  • Autor: arabis Data: 2009-03-16 14:27:01

    Zdecydowanie musi a w dodatku w warunkach PL nie koniecznie kiwi owocuje tzn nie zawsze.

  • Autor: anneau Data: 2009-03-16 16:10:37

    czyli ten sprzedawca internetowy ...oszukuje!! ...a może raczej..nie mówi całej prawdy

  • Autor: marinik Data: 2009-03-17 16:10:09

    Zdecydowanie NIE MUSI.
    Pogoogluj o aktinidii - to polska nazwa.I lepiej zaczac od sadzonej, a nie sianej - w wiekszosci puntow ogrodniczych sa osiagalne, tyle, ze w polskich warunkach lepiej by rosline traktowac jako pnacze ozdobne a nie jako rosline uprawiana z mysla o owocach.

  • Autor: koma305 Data: 2009-03-16 18:11:07

    a ja właśnie pogrzebałam trochę w necie i znalazłam informację,że niektóre gatunki kiwi np. kiwi Issai jest samopylna.Polecam też stronę
    http://poradnikogrodniczy.pl/kiwi.php Jest na niej sporo informacji o gatunkach i uprawie kiwi.

  • Autor: peggy83 Data: 2009-03-16 19:23:28

    A mi się udało wyhodować kiwi z nasionka z owocu, ale nie wiedziałam jak je pielęgnować...latem wysadziłam do ogródka i mi zmarniało...może się skuszę na te nasionka... Czy mogę prosić o adres www?

  • Autor: klemens Data: 2009-03-18 21:53:29

    Wysiewając nasiona drzew i krzewów owocowych nigdy nie mamy pewności co z tego nasinka nam wyrośnie i nalezy to traktować jako ciekawostke botaniczną. Od wysiania nasion do uzyskania owoców mija często kilka a czasami kilkanascie lat. Dlatego nalezy kupować sadzonki z pewnego źródła. Aktinida /kiwi/ najczęściej potrzebuje zapylacza / należy go chronić przed kotami /. Są odmiany które nie potrzebują zapylacza. Owoców nie można długo przechowywać. Pielęgnacja krzewu jest podobna do winogron.

  • Autor: bela48 Data: 2009-03-23 08:50:49

    W ubieglym roku  kupilam nasionka  kiwi /Aktinidia Prostlistna/ siałam trzy razy i nie zakiełkowalo ani jedno nasionko.W tym roku  kupilam przez allegro  sadzonki 60-80 cm w cenie 27 zl i oczekuje na ich dostawę.   Acha owocować maja w przyszłym roku,sa bardzo dekoracyjne,maja trzy kolorowe liscie i sadzi sie je za kratka lub drabinka i dorastaja na trzy metry.      Krystyna

  • Autor: alcia1101 Data: 2009-03-25 21:55:38

    Mam u siebie w ogrodzie 4 rolsiny akinidi ,zaczely owocowac w 3 roku od posadzenia /oczywiscie jest 3 zenskie i 1 meska/owocow maja b.duzo co roku,robie z nich nawet dzemy i inne prztwory.Proponuje kupic sadzonke a nie nasionka .Sadzon ki w sklepach ogrodniczych kosztuja ok.10 zl.Owoce sa naprawde smaczne.

Przejdź do pełnej wersji serwisu