Forum

Zdrowie i uroda

Bóle miesiączkowe

  • Autor: gosia5982 Data: 2009-03-17 18:22:53

    Odkąd pamiętam zawsze bolał mnie brzuch przy okresie.Od jakiedoś jednak czasu staje sie to bardzo uciążliwe.Pierwszego dnia nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac, najchetniej spędziłabym caly dzień w łóżku, nie zawsze jest jednak taka możliwość(ze względu na prace).Od ok 3 miesięcy zauważyłam ze dodatkowo mam problemy z nogami i krzyżem- dretwieje mi całe ciało od pasa w dół :/.Przytrafiło mi się to i dzisiaj w pracy, ból tak mnie sparaliżował ze nie mogłam sie ruszyć, robiło mi się słabo i wymiotowała.Miesiączkuję reguralnie i nie biorę tabletek antykoncepcyjnych.Czy Wy też miałyście podobny problem?Może wiecie co powinnam robić w takiej sytuacji.Dziekuje .

  • Autor: olusia1 Data: 2009-03-17 18:39:34

    ja bym ci radzila odwiedzić ginekologa, powody mogą być rózne , byłaś ostatnio sie przebadać ??

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-17 18:42:43

    Najlepiej jesli pojdziesz do ginekologa z popros o zrobienie usg wewnatrzne, byc moze, ze masz jakies cysty, lub problemy z jajowodami, lub jakis stan zapalny. Nie czekaj, badania sa bezbolesne, nie warto cierpiec, trzymaj sie :)

  • Autor: megi65 Data: 2009-03-17 18:51:47

    Małgosiu ! Jak najszybciej do poradni ginekologicznej ....biegusiem ! Szkoda twych cierpień.. Pozdrawiam

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-17 19:17:34

    wizyta wskazana - ale czy pomoże konkretnie na bóle miesiączkowe? No chyba, że to nie jest objaw nadchodzących "dni" - tylko coś poważniejszego. lekarz przypisze leki przeciwbólowe. Na to nie ma lekarstwa. Ja sama cierpię, nie za każdym razem - ale miesiące ulgowe odbijają się potem w tych bolesnych. Miało przestać boleć po urodzeniu dzieci - ale jakoś nic z tego, z tą różnicą, że teraz częściej boli mnie krzyż niż brzuch - najprawdopodobniej wynika to z choroby kręgosłupa - dolegliwosci stają się bardziej dokuczliwe.. Czasami to ledwie mogę się zwlec z łóżka. Zazwyczaj trzy dni przed

  • Autor: crisen Data: 2009-03-17 19:21:09

    Witaj. Nie ma już co więcej dodawać .Wszystko zostało napisane. Teraz tylko nie zwlekaj, działaj i nie odkładaj na póżniej.
    Pozdrawiam i życzę zdrówka.

  • Autor: as Data: 2009-03-17 20:19:33

    Musisz iść do ginekologa. Moja kuzynka tez ma bolesną miesiączkę. Za namową siostry i mamy poszła do ginekologa. Przy okazji wizyty wykryto u niej jakąs cystę i jest po opercji. Jednak to nie było przyczyną tych buli i są nadal. Lekarz powiedział jakie leki ma brać.

  • Autor: kwiatek09 Data: 2009-03-17 20:30:33

    Twój problem był również problemem mojej siostry.Ma 40 lat.
    Jako że pracuje w służbie zdrowia ból rozpędzała pyralginą lub ketonalem w iniekcji.
    Okazało się,że ma mięśniaki i to spore! Jesienią miała zabieg i teraz jest OK.
    Nie czekaj więc z wizytą u ginekologa.
    Pozdrawiam!

  • Autor: koma305 Data: 2009-03-17 20:57:26

    Moja przyjaciółka też miała takie bóle.Leżała w łóżku ,łykała pyralginę w apułkach i cierpiała.W końcu mama wygnała ją do ginekologa.Okazało się,że ma skrzywioną szyjkę macicy i po porodzie samo powinno minąć.Niestety nie rodziła naturalnie i bała się,że ból nadal będzie ją męczył.Na szczęście wszystko ustąpiło samoistnie.Ginekolog jednak jak najbardziej wskazany.

  • Autor: chmurki Data: 2009-03-17 21:15:07

    Gosiu ja mam podobnie jak Ty.  Ból był inny i nie do zniesienia. Też wymiotowałam a dodatkowo pojwiał się ból związany z wypróżnianiem. Lekarze mówili, że każdą kobiete boli, że jestem bardzo wrażliwa na ból jednak ja wiedziałam, że to innaczej boli, że coś jest nie tak.Miałam torbiele ale nie zgodziłam się na usunięcie ponieważ wiąże sie to z wycięciem części jajnika, a ja nie mam jeszcze dzieci. Dostałam lekarstwo Danazol. To straszne świństwo ale pomaga, przytyłam ale torbiele zniknęły, ból zniknął a następna wizyta u lekarza za 2 tygodnie. mam nadzieję że będę mogła odstawić już lekarstwa. Ja choruję na endometriozę . Jeśli Ty też to masz to najważniejsze jest leczenie jak najszybcie. Nie zwlekaj i idź do lekarza.

  • Autor: olusia1 Data: 2009-03-17 21:24:52

    komo nie wiem czy masz torbiele na obu jajnikach ale wiesz mi , ze nawet jakby wycieli ci jajnik to nie znaczy ze nie bedziesz mogla miec dzieci :) z jednym jajnikiem tez mozna zajsc w ciąże pozdrawiam

  • Autor: chmurki Data: 2009-03-17 21:32:55

    Miałam torbiele na obydwu jajnikach. Wiem że można ale wiem też że prawdopodobieństwo, że się uda jest niestety dużo mniejsze. Pozdrawiam

  • Autor: erka Data: 2009-03-17 22:56:24

    Przechodzilam miesiaczki dokladnie tak samo, moj ginekolog powiedzial, ze jak urodze dziecko to przejdzie, przeszlo na rok, i zas od nowa, ginekolog w Stanach po gruntownych badaniach przepisal mi tabletki antykoncepcyjne, i naprawde pomoglo.

  • Autor: urszulka Data: 2009-03-18 09:29:46

    NO ja mam to samo boli mnie i pierwszego dnia biore ketonal.Czuje jakbym musiała te krew urodzic boli tak samo jak przy bólach porodowych(mam dziecko), boli kregosłup nerwy niesamowite itp..chodziłam do ginekologa prywatnie(nie mogłam zajsc drugi raz w ciaze) po pół roku stwierdził ze (po porodzie miałam robione w szpitalu nadzerke) nie moze mi pobrac cytologi mam bardzo mały otwór przeez który wypływa krew dlatego mnie tak boli(zrasta sie po wypalance) a jak chciałam to przerwac to mówi mi że lepiej zaczekac jeszce tylko nie wiem naco a doktor ten to w szpitalu wtedy pracowal. chce isc do innego doktora tylko narazie nie mam kasy bo musze prywatnie.Pozdrawiam.

  • Autor: muminka Data: 2009-03-18 10:42:26

    Ja zawsze mialam takie bole,czasami nawet gorsze,ale nie wymiotowalam.Mialam robione rozne badania i chodzilam od lekarza do lekarz.Zaden nie odkryl powodu tych dolegliwosci.Obawialam sie tabletek antykoncepcyjnych bo slyszalam rozne opinie,ale w koncu zdecydowalam sie na nie i rzeczywiscie pomogly.Bole zniknely i moglam zaczac normalnie funkcjonowac podczas tych ''dni''.Duzo ludzi mowilo mi,ze po ciazy nie bede miala zadnych boli,oczywiscie nie wierzylam im.W ta niedziele minie rok jak urodzilam moja coreczke i musze przyznac ze mieli racje,nie czuje nic,nawet okres trwa mi teraz trzy dni a nie tydzien jak kiedys.Moja rada,idz koniecznie do lekarza,a najlepiej do dwoch i zobacz co Ci powiedza.Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku. Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-18 11:24:54

    Tabletki hormonalne pomagają (nie ważne czy brane jako antykoncepcja czy jako środek leczniczy). Wtedy jest krótko, regularnie (niemalże co do minuty) i bezboleśnie

  • Autor: Shanna Data: 2009-03-18 12:55:53

    Fakt - czlowiek o niebo lepiej sie czuje jesli wczesniej mial jakies klopoty, oczywiscie jesli ma dobrze je dobrane. Problem zaczyna sie, jesli kobieta tabletek nie moze przyjmowac. Ja bralam po pierwszej ciazy glownie celem wyregulowania organizmu. Zadzialalo. Potem z innych przyczyn brac ich nie moglam, a teraz to juz nawet o nich nie mysle bo czekam na drugiego synka;))))

  • Autor: kurkuma Data: 2009-03-18 11:47:32

    Przez wiele lat miałam ogromne problemy z bólami menstruacyjnymi. Były wymioty i omdlenia Były tabletki i zastrzyki p/bólowe, były zwolnienia od ginekologa i ciągły stres, że dopadną mnie te bóle w nieodpowiednim miejscu i momencie. Wiele lat temu spróbowałam refleksoterapii. Przez miesiąc czasu stosowałam masaż obszaru dotyczącego odprężania podbrzusza (zewnętrzna część łydki, powyżej kostki w kierunku kolana), szczegółowa mapa tutaj http://www.medinatura.pl/?go=greendetox . Jak wspomniałam stosowałam masaż systematycznie wieczorem na jedną i drugą nogę przez mniej więcej 20 - 30 minut (na jedną nogę). Jest to dość męczące, ale byłam zdesperowana. Można masować nogi oglądając np telewizję. Jak sobie przypomniałam to i w ciągu dnia ten obszar nóg masowałam. W moim przypadku skutek był rewelacyjny. Przy następnym okresie wogóle nie odczuwałam żadnych bóli. Następny miesiąc stosowałam masaż dalej, ale już w kolejnych miesiącach wracałam do masażu mniej więcej na tydzień przed miesiączką. Nigdy więcej te problemy nie wróciły, owszem, czasem kiedy mocno zmarzłam to bóle wracały, ale już tylko jako "daleki pomruk" i nie miały nic wspólnego z tymi "prawdziwymi bólami". Nie mam pojęcia czy u każdej dziewczyny to zadziała, ale myślę, że warto spróbować. Tylko proszę - róbcie to systematycznie, a nie od przypadku do przypadku, bo takie postępowanie do niczego nie prowadzi, poza przekonaniem, że i to nie pomogło.

  • Autor: kokliko Data: 2009-03-24 03:33:54

    Kurakowa, nic dodac, nic ujac!!!! A jak sie zastosujecie, to tylko pograc sobie na gitarze z radosci. Ja, oczywiscie nie wypowiadam sie
    w przypadkach chorob zdiagnozowanych. Ale Kurakowa ma racje na sto procent!!!!!!!!!!!!!!!! w przypadku takich niezbyt milych przypadlosci.

  • Autor: as Data: 2009-03-25 22:07:28

    U mnie sytuacja jest troche na odwrót. Przed porodami miesiączki trwały u mnie 3 dni. Teraz trwają tydzień. 5 dni są obfitsze a pozstałe tylko brudzenie. Kiedyś miałam cykle dość równe. Teraz nie są zbyt duże wahania ale zastanawiam się czy czy to normalne. Cykl przeważ nie trwa mi 29 dni. Czasem skróci się o 1-2 dni (to mnie nie martwi) a czasem trwa aż 32 dni i tu się niepokoje. Dziś mam 32 dni i okresu nie widać. Bóle miesiączkowe miewałam bardzo żadko. Zreszta osoby które na to cierpią wysmiały by mnie co to za ból. Ostatnio miesiąc temu to dopadł mnie pierwszego dnia bół krzyzowy aż ibufen musiałam wziąć. Nie był może silny ale dokuczliwy.

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-25 22:12:13

    a zsumuj dłuższy cykl i krótszy i wyciągnij średnią - ja kiedyś tak miałam - jak wyciągnęłm średnią wychodziło 28 dni (lub w przybliżeniu, ale bez powodów do paniki). Tyle, że nie pamiętam czy byłam z tym wtedy u lekarza czy to była tylko moja obserwacja - troche lat temu było, jakiś czas trwało (bo dałam radę stwierdzić tą prawidłowość), a potem wróciło na utarte, mniej stresowe tory.

    Ale i tak nie ma co liczyć na radę pani Goździkowej - najlepiej zarejestrować się do specjlaisty, niech ocenia.

    No i obowiązkową cytologię!!!!

  • Autor: Lucylla Data: 2009-03-26 08:19:54

    Dziewczyny,jeśli kiedyś było inaczej niż dziś to marsz na badanie USG wewnętrzne! Ja też ostatnio rodziłam krew, a okazało się,że mam i torbiel na janiku i guz (mięśniak?) do wycięcia.O, taki ze mnie hodowca.A wszystko składałam na wiek,klimakterium, itp.

  • Autor: as Data: 2009-03-26 09:53:33

    Miałam pozwlekać z pójściem do lekarza i pójść dopiero za rok ale widzę, że pójdę najpóźniej za miesiąc.

Przejdź do pełnej wersji serwisu