Forum

Zdrowie i uroda

GOJI I ACAI BERRIES -informacja o antyoksydantach

  • Autor: erka Data: 2009-03-24 20:29:27

    Poniewaz zarzucono mi w jednym z poprzednich watkow iz cyt:
    "rzucila dwa nazwiska i dwie nazwy trudnych do wymowienia owocow i na tym koniec argumentow"
    wiec znalazlam taka oto informacje na temat tych dwoch jagod, zaznaczam, iz stosuje od 2 lat, z bardzo pozytywnym skutkiem, nie jestem dystrybutorem, po prostu chcialam sie podzielic swoja wiedza.


    Kolcowój pospolity
    , k. szkarłatny (Lycium barbarum L.) - gatunek rośliny należący do rodziny psiankowatych. Jest bliskim krewnym chińskiej wilczej jagody i rośnie na terenach winnic w osłoniętych dolinach tybetańskich oraz mongolskich Himalajów. W Polsce jest rośliną uprawną, czasami dziczeje (kenofit, ergazjofigofit).

    Zastosowanie Sztuka kulinarna[3][4]
    • Owoce przygotowuje się do przechowania susząc je z wolna w cieniu. Jagody jada się w tych regionach już od wieków i poświęcone są im niektóre uroczystości. Nazwa owocu: "szczęśliwa jagoda" pochodzi od przekonania, że jej spożycie przywołuje dobry humor.
    • Suszone owoce propagowane są na Zachodzie jako zdrowa żywność ze względu na wysoką zawartość witaminy C . Szacuje się, że w 100 gramach jagód jest jej aż 2500 mg, co stawia goji na trzecim miejscu naturalnych źródeł tej witaminy w świecie, po południowo amerykańskim Camu camu oraz australijskiej śliwce kakadu (murunga, billygoat plum, Terminalia ferdinandiana).
    • Jagody Goji to owoce o dużej wartości odżywczej. Zawierają: izoleucynę, tryptofan, cynk, żelazo, miedź, wapń, german, selen, fosfor, witaminy: B1, B2, B6 oraz oraz E.
    Antynowotworowy Açai.

    A
    çai jest potężnym antyoksydantem o działaniu antymutagennym i zbadanych właściwościach antynowotworowych.Acai Jagody są uważane za najcenniejszy i najbardziej pożywny owoc.
    Acai berry posiada bardzo duży potencjał antyoksydacyjny.
    ACAI jagody mają wyższą zawartość antocyjanów i większy potencjał antyoksydacyjny niż czerwone winogrona. Jagody ACAI są najbogatszym źródłem kwasu ellagowego. Kwas ellagowy jest bardzo silnym antyutleniaczem , ma właściwości- Kwas ellagowy posiada potężny potencjał antynowotworowy. * Kwas ellagowy ma zdolność hamowania mutacji komórek DNA. * Kwas ellagowy wywołuje apoptozę (obumieranie) komórek nowotworowych i ma zdolności blokowania enzymów, powodujących przerzuty komórek nowotworowych. * Kwas ellagowy ma właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Każdego dnia popularność ACAI rośnie.Programy informacyjne na temat Acai były emitowane w ważniejszych sieciach telewizyjnych: CNN, NBC i CBS. W New York Timesie, Newsweeku i Vogue zostały zamieszczone artykuły na temat dobroczynnego wpływu ACAI na organizm ludzki
    .

  • Autor: Zośka Data: 2009-03-24 20:52:19

    Erka, wpadlaś jak śliwka kakadu w kompocik!!!!  Bardzo ciekawe i niestety ale pierwszy raz o nich słyszę, a raczej czytam. Dzięki wielkie po stokroć za wątek.  No to napisz jak pozyskać te niesamowite jagódki (ze zbieraniem z krzaczka poradziłabym sobie), tylko skąd wziąć te rośliny?!  Właśnie jestem w trakcie obsadzania mojej działeczki i takie jagódki bardzo bym chciała mieć dla siebie i bliskich. A co z ich walorami smakowymi? Napisz teraz coś od strony praktyki hodowli, spożywania, itp  Pozdrawiam

  • Autor: erka Data: 2009-03-24 20:55:58

    Zoska,

    Mimo najszczerszych checi nie wiem,  nie mieszkam w Polsce.
    jezeli chodzi o walory smakowe:
    Acai smakuje jak czekolada wymieszana z czarnymi jagodami.
    Goji jak dzika roza.
    bardzo mi przykro, ze nie moge Ci wiecej pomoc.
    Moze google ?

  • Autor: Zośka Data: 2009-03-24 21:46:51

    Już poszperałam i kolcowój pospolity jest do kupienia w szkólce i jest to roślina uprawna, a acai niestety jest rośliną  tropikalną. Palma acai może być uprawiana na wysokości Florydy i w USA można już kupić i sadzonki i nasiona, choć nie bez problemów. U nas, w Polsce, jest za zimno. 

  • Autor: luckystar Data: 2009-03-25 02:31:26

    Zoska, ale moze popytaj w sklepach ze zdrowa zywnoscia, lub nie wiem czy macie w Polsce apteki lekow homeopatycznych czy alternatywnych. Ja niestety tez jak erka ze Stanow pisze, ale sok acai kupuje wlasnie w takiej aptece.

  • Autor: luckystar Data: 2009-03-25 02:33:39

    Znam obydwa i tez ok. 2 lat stosuje. Acai kupuje zwykle w postaci soku, a owoce goji dodaje do salatek, do platkow sniadaniowych.

  • Autor: erka Data: 2009-03-25 03:01:45

    Lucky,
     ostatnio kupilam takie zmielone owoce Acai, rozpuszczam z woda, ale wole jednak sok.

  • Autor: BeaMaj Data: 2009-03-25 17:17:30

    Znam owoce goji i czesto kupuje je w postaci suszonej. Cenie je ze wzgledu na duza wartosc odzywcza a smak tez ma ciekawy ;) Dodaje je tak jak luckystar do salatek lub zajadam ot tak.

  • Autor: pestojad Data: 2013-02-22 16:52:17

    Ja ostatnio Kupiłam dużą paczkęzachecona ich walorami leczniczymi. Musze powiedzieć ze z sałatką smakuja rewelacuyjnie. Dodaje tez do mięs pieczonych w postaci sosu.

    Kupuje je na tej stronie za niecałe 50zł za kg. wystarcza na naprawde długo.

    http://www.bdsklep.pl/jagody-goji-1kg,id-41723

Przejdź do pełnej wersji serwisu