Forum

Kuchenne porady

kupiłam kaczke... i co dalej? prosze o sprawdzone rady i pomysły

  • Autor: karolinkaj Data: 2009-03-26 09:56:58

    WITAM WSZYSTKICH
    wczoraj kupilam kaczke - po raz pierwszy w zyciu mam zamiar ja sama przyrzadzic:) tylko mowiac szczerze nie mam pojecia jak to zrobic, chcialabym ja nadziac czyms a wczesniej usunac kosci w srodku zeby mozna bylo kroic normalnie ( slyszalam ze nie jest to trudne) jezeli macie jakis sprawdzony pomysl to prosze o pomoc:)

  • Autor: megi65 Data: 2009-03-26 10:17:38

    Samodzielnie poszukaj przepisu , który odpowiada twemu podniebieniu .... )))) Intuicja i wyobraznia chyba ciebie nie zawiedzie ! Podpowiedzią mogą być komentarze .... Pozdrawiam . !

  • Autor: oregano Data: 2009-03-26 11:17:32

    prosty przepis- kaczkę natrzyj solą  wewnątrz i na zewnątrz. Do środka wsyp sporo majeranku i 2-3 kwaśne jabłka . Podlej wodą i piecz w brytfance, podlewając od czasu do czasu. Kaczkę przyrządza moja mama w każde święta i jest to nasza ulubiona potrawa.

  • Autor: angela27 Data: 2009-03-26 14:30:16

    tak, to sprawdzony przepis.pozdrawiam

  • Autor: meliphera Data: 2009-03-26 17:20:28

    również polecam ten przepis, dodałabym jeszcze nieco słodkiej czerwonej papryki:)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-03-26 13:31:49

    Na kaczce nie ma duzo miesa , ale jest bardzo smaczna :) ja nie wyciagam kosci , bo wtedy to nic nie zostanie do polizania :) a tak mozna spokojnie nadziac i do srodka wejdzie duzo nadzienia. pieke ja jak kurczaka z nadzieniem miesnym lub jablkami ,pakuje do rekawa i do piekarnika . Tutaj piekl sie moj kurczak i kaczka z takim samym nadzieniem ,polecam bo jest bardzo dobra .Kupuje barbie te chude kaczki w markecie ,szybko sie pieka.
    http://wielkiezarcie.com/przepis33740.html

  • Autor: karolinkaj Data: 2009-03-26 13:59:48

    wlasnie zerkalam na ten przepis, pomysl z miesem mielonym nie jest zly wiem ze moj tata faszerowal watrobka tylko ze ja mieszkam w irlandii i o watrobce moge zapomniec - jedynie jagnieca ale bardzo niedobra, a mam jeszcze takie pytanie, jak zostawie kostki w srodku to jak ja pozniej mam kroic? dziekuje i pozdrawiam

  • Autor: kokliko Data: 2009-03-26 14:40:25

    Wrzuc w google "luzowanie kaczki", wyskoczy Ci pelen instruktaz ze zdjeciami, etap po etapie.
    Jesli bedziesz jednak optowala za nadzieniem w niewyluzowanej, to polecam Ci tzw. nadzienie polskie.
    Trzeba utrzec do bialosci 10 dkg masla z dwoma zoltkami, ubic na sztywno piane z dwoch pozostalych bialek,
    namoczyc w mleku jedna buleczke, odcisnac i albo przepuscic przez maszynke, albo utrzec widelcem (ja ucieram widelcem),
    10 dkg watrobek drobiowych rownie utrzec widelcem, drobno posiekac koperek i natke pietruszki, namoczyc lyzke rodzynek i
    wszystko razem delikatnie wymieszac, posolic, nie zalowac pieprzu (swiezo zmielonego) i dodac lyzeczke cukru.
    Gdyby farsz wydawal Ci sie zbyt rzadki to dosyp lyzke bulki tartej.
    A potem juz tylko piec w piekarniku i czesto podlewac sosem ktory bedzie sie wytwarzal. Pol godziny przed koncem pieczenia
    oblozyc kaczke cwiartkami jablek obficie posypanych majerankiem.
    Tak faszerowana kaczka, czy kura nigdy nie wysycha, no i jest duzo jedzenia.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-03-26 15:28:01

    Nie musisz dawac koniecznie watrobki ,z miesem mielonym i duzo natki tez jest bardzo dobra .Jak upieczesz kaczke ,wyjmij ja z woreczka dobrze wystudzic ,i zimna kroic na pol ,a potem na dowolne czesci ostrym nozem .Na zdjeciu juz poporcjowany kurczak gotowy do podgrzania ,tak samo robie z kaczka ,bardzo dobrze sie kroi razem z gnatkami ,wystarczy bardzo ostry noz i zimna kaczka.Pozdrawiam

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-29 12:30:52

    Ja polecam kaczke nadziac jablkami i jedna pomarancza (niepryskana!). Przyprawy majeranek sol, papryka, pieprz, curry i czomber. Natrzec sporo wewnatrz i z zewnatrz. Moj sposob pieczenia kaczki w calosci na ruszcie pod nim brytfanka . Kaczke nakluc porzadnie widelcem (szpikulcem) udka piersi brzuch. Zwiazac udka z kuprem otwor z nadzieniem zaszyc. Najpierw piec na brzuchu ze 40 minut w 180° potem przewrocic na grzbiet i dalej piec tez ze 40 minut lub wiecej .- zalezy od wielkosci kaczki. mozna smarowac skapujacym tluszczem z brytfanki pod kaczka. Po pierwszym przeweoceniu do brytfanki dac warzywa na sos pietruszke, cebuke, marchew, por, seler mozna jablka w czastkach i przyperawy listek, ziele angielskie, pieprz gozdzik, mozna i ciut cynamonu...niech sie usmaza w tym tluszczu. Na koniec mozna kaczke smarowac miodem z odrobina keczupu dla osiagniecia jeszcze bardziej chrupiacej skorki. Pod koniec pieczenia: Tluszcz z brytfanki odlac, wlac rosol i wygotowac sos, dosmaczyc wedlug gustu, mozna dac sok pomaranczowy badz piec tez troche jablek z jarzynami. Przetrzec lub nie jak kto woli.

    Kaczka tak przyzadzona jest chrupiaca i moim zdaniem pyszna. Nie ma tez wiele tluszczu gdyz sie w nim i z nim nie piecze.

  • Autor: kwiatek09 Data: 2009-03-26 14:38:14

    Czernina /jeśli kaczkę kupiłaś z krwią/ + kluski ziemniaczane=PYCHOTA!...

  • Autor: Bodek Data: 2009-03-26 16:08:23

    jesli masz pomysl na kaczki piersi to ja mam na udka :)
    udka z kaczki -- oczysc i dopraw sola i pieprzem
    na brytwaneczke i zalej zimna woda,dodaj obrana i pokrojona pomarancze.
    lisc laurowy i rozmaryn swiezy -- galazka mala wystarczy.
     przykryj folia aluminiowa i do piekarnika na 200stopni az bedzie miekkie.


    w garczku na ogniu daj 2 lyzki cukru. jak sie karmel zacznie tworzyc daj 1 lyzke octu winnego a potem 500ml soku pomaranczowego.
    uwaga -- sok pomaranczowy moze wykipiec :)

    jak wyciagniesz udka to przelej przez sitko wywar i zredukuj przez 2/3 i dodaj do sosu ktory gotujesz.
    zagescic mozesz maka tradycyjnie -- zasmazka lub bez:)
    doprawic sola i pieprzem oraz jak lubisz bardziej slodkie to cukru mozesz oddac:)
    smacznego :)


    ps :
    jak bede robil to wrzuce przepis z fotkami :)

  • Autor: kokliko Data: 2009-03-26 17:12:48

  • Autor: Bodek Data: 2009-03-27 01:02:58

    ty wiesz o czym pisze:)
    duck a l`orange :D:D:D:D:D

  • Autor: agacik33 Data: 2009-03-26 17:32:55

    Osobiscie za kaczka nie przepadam bo tam malo miesiwa jest, ale od czasu do czasu w ramach wykwintnego dania, to i oszem.Kaczuszka pieczona z jabklami, to chyba najbardziej znana wersja, choc wlasnie znalazlam w najnowszym wydaniu "moje otowanie,, z kwietnia calkiem smakowity przepis na kaczke i chyba sie sama pokusze zeby ja zrobic
    Kaczka na dziko:
    przygotowanie 20 minut, marynowanie 2 dni, gotowanie 30 minut, pieczenie 1h, porcja 580 kcal porcja (napisali ze sklaldniki sa na 4 porcje)

    - 2 kaczki (kazda 1-1,20kg)
    marynata: pokrojone warzywa: marchew, piertuszka, 1/2 selera, 2 cebule, 2 liscie laurowe,po10 ziaren pieprzu i ziela ang, 2 szklanki wody, szklanka czerwonego wytrawnego wina, sok z 2 cytryn, skorka z polowy cytryny, 4 ziarna jalowca, lyzeczka imbiru, przypawa do drobiu po mysliwsku, 3 jablka

    Mieso umyc, osuszyc. Jarzyny, cebule, liscie zalac wrzatkiem i gotowac ok 30 minut.Dodac pozostale skladniki matrynaty. Krótko zagotowac,, ostudzic. zalac marynata kaczke. Marynować   chlodnym miejscu 2 dni przewracajac.
    Na godzine przed pieczenime wyjąc z marynaty, posolic. DO srodka wsadzic cwiarki jablek. Piec w temp 180 przez 1h. -1,20h

    polewac wlasnym sosem w trakcie pieczenia, podawac z kluskami kladzionymi lub ziemnakami.

    zrodlo, moje gotowanie, kwiecien 2009

    tak sobie mysle w sumie moze by ta marynata polewac? ale..  nie wnikam nie robilam jeszcze, ale brzmi apetycznie

    pozdrawiam

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-29 12:31:52

    O to jest super

  • Autor: Tekla Data: 2009-03-27 12:11:19

    Ja z kaczki zawsze usuwam wszystkie kości.Potem robię farsz z różnych mięs (karczek, pierś z kurczaka lub z indyka, mogą być też nóżki z kurczaka). Mięsa gorszego gatunku mielę jak na kotlety mielone, natomiast to ładniejsze mięso kroję w kostkę lub mielę na sitku o dużych oczkach.Nie daję wątroby. Farsz trzeba dobrze doprawić i nadziać nim kaczkę (mięso z nóżek i skrzydełek wpycham do środka kaczki). Na samym końcu wkładam w tę kaczkę zamrożoną polędwiczkę wieprzową (wcześniej trzeba ją też dobrze przyprawić). Zaszywam i piekę w rękawie . Po upieczeniu , żeby kaczka przybrała ładny kształt kładę na niej coś ciężkiego (u mnie to szybkowar) i tak sobie kaczuszka stygnie.Tak przygotowaną kaczkę można podawać na ciepło i na zimno. Można ją kroić krajalnicą na dowolną grubość.Po przekrojeniu też ładnie wygląda.

Przejdź do pełnej wersji serwisu