Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

drzewko bonsai

  • Autor: ewaw Data: 2009-03-26 10:55:24

    Dostałam w prezencie drzewko bonsai liściaste ale nie wiem dlaczego listki żółkną a później opadaja ,lada moment i bedzie całe "łyse".Postawione mam na oknie od strony półnoocnej bo podobno nie może byc w miejscu nasłonecznionym, w temp ok 22.Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być przyczyna opadania liści?

  • Autor: onlyred Data: 2009-03-26 11:29:32

    Bardzo często drzewka Bonsai w ten sposób się aklimatyzują, najpierw zrzucają liście a potem wypuszczają je na nowo w nowych warunkach. Czasem też wystarczy zwykły przeciąg w domu i mogą opaść liście. Ważne jest żeby podłoże w którym rosną było cały czas wilgotne i żeby często zraszać roślinkę wodą. Powinno wtedy drzewko wypuścić liście na nowo. Choc oczywiscie zależy to od gatunku, bo niektóre nie lubia "przelania", ale lubia wilgotnośc w powietrzu. A może po prostu ma za małą doniczkę?

  • Autor: ewaw Data: 2009-03-26 17:35:54

    Dzięki.Mam nadzieje ze sie aklimatyzuje bo zauwazyłam ze juz tak mocno listki nie opadaja.

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-26 18:40:20

    Na pewno się zaaklimatyzatuje.Ja miałam ten sam problem.Stoi teraz dokładnie w takich samych warunkach jak Twój.Ja swojemu poobcinałam te gałązki z których obleciały wszystkie listki.Teraz ma mnóstwo nowych listków na tych pozostałych gałązkach.

  • Autor: ewaw Data: 2009-03-27 19:07:29

    Dzieki Ci bardzo,pocieszyłaś mnie.

Przejdź do pełnej wersji serwisu