Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

tort dla alergika - pomocy

  • Autor: babolik Data: 2009-03-27 13:09:16

    Proszę o porady, przepisy na tort dla dziecka uczulonego na mleko, białka kurze, kakao i cytrusy....mój 4-latek marzy o torcie, a ja nie mam pomysłu. Najczęściej piekę mu ciasteczka ryżowe, gdzie jajka kurze zastępuję przepiórczymi. Biszkopta raczej z przepiórczych nie upiekę, samo wybijanie kilkudziesięciu jajek to koszmar, a mam też1,5 miesięczną córcię, więc czasu nie za wiele....Będę wdzięczna za wszelkie sugestie

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-27 13:44:54

    A mleko uczula w każdej postaci (czyli wszystkie produkty mleczne)? Czy też cos jest dozwolone?

  • Autor: babolik Data: 2009-03-31 22:41:30

    Do tej pory mleko uczulało w każdej postaci, ostatnio jednak próbowaliśmy z jogurtem i objawy były minimalne (swędzenie w nosie) więc poprawa już jest widoczna , wcześniej kończyło się dość mocną reakcją skórną...

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-27 13:54:40

    http://wielkiezarcie.com/przepis21248.html

    Tu jest przepis na ciasto bez jajek -ale z kakao i kefirem. Moze da sie coś pokombinować. Sądzę, że kakao można zastąpić palonym cukrem, natomiast co z kefirem?

    A przełozyć może galaretką z kubusiem

  • Autor: babolik Data: 2009-03-31 22:49:32

    Pomysł bardzo ciekawy, kefiru nie próbowałam ale może można zastąpić go jogurtem naturalnym? Myślę, że warto wypróbować, dziękuję za podpowiedzi.

Przejdź do pełnej wersji serwisu