Forum

Zdrowie i uroda

Żylaki :(

  • Autor: mlena Data: 2009-04-01 06:31:33

    Czy ktos z was miał operacje na żylaki?  21 kwietnia czeka mnie taki zabieg  :(

  • Autor: ulla* Data: 2009-04-01 08:27:43

    Przegoniłaś myślą, miałam pytać o to samo, ale narazie mam wizytę kontrolną i doppler 20 kwietnia, potem się okaże, a Ty jaki rodzaj masz mieć zabiegu? Czy wiesz coś na temat swojego rodzaju zabiegu? Bo są różne, u tego lekarza co  bedę, to podobno krioterapia, zamrazanie żylaków, ale też słyszałam o laserowej terapii endożylnej (2,5 tys.) i miniflebektomii . Są to nowoczesne metody usuwania żylaków, w odróznieniu od tradycyjnej operacji.

  • Autor: kurkuma Data: 2009-04-09 19:14:52

    Na szczęście nie mam kłopotów z żylakami, a Ty z pewnością masz temat "przerobiony", ale tak na wszelki wypadek - czy słyszałaś o metodzie z zastosowaniem polidokanolu (aethoxysklerol)?. Leczenie polega na wstrzyknięciu leku i spowodowaniu obkurczenia żyły. Nie znam szczegółów i w jakim stanie żył tę metodę można zastosować, ale może warto wiedzieć. Tutaj nieco więcej

  • Autor: RN Data: 2010-01-12 12:13:13

    Ja miałam usuwane żylaki z nogi jakieś 6 lat temu.
    Zabieg wyglądał tak: leżałam na brzuchu, lekarz wstrzykiwał mi coś do żył co jakieś 7 cm, przecierał dany odcinek jakimś gazikiem i zaraz mi wyskubywał tę żyłę. Usuwał mi żylaki można by powiedzieć po kawałku. Nie bolało mnie to nic, jedynie uczucie było nieprzyjemne, bo cały czas mi tę nogę szarpał. Potem mocno bandażem zwykłym a potem elastycznym zabandażowano mi nogę od palców aż po pachwinę  i kazano przyjść za 2 tygodnie do kontroli. Pomimo, że noga wyglądała koszmarnie, to nie bolała tylko przeszkadzało mi to usztywnienie. Zwolnienia z pracy niestety nie dostałam :(
    Zabieg był wykonywany nie prywatnie tylko normalnie z NFZ.

  • Autor: fitGustaw Data: 2018-02-23 14:37:53

    Żylaki można leczyć na kilka sposobów.Niestety są one często powracającym problemem i często mimo wykonanego zabiegu potrafią wrócić. Tak było w przypadku mojego taty. Jeden zabieg, a po kilku latach problem powrócił na nowo.

Przejdź do pełnej wersji serwisu