Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Jadalne roslinki na balkon

  • Autor: drakas Data: 2009-04-02 01:49:40

    Zachciało mi się zrobić sobie warzywniak na balkonie - oczywiście w doniczkach.
    Doradźcie proszę, co mi wyrośnie w doniczkach na balkonie po wschodniej stronie - słońce do południa i jakie doniczki powinnam nabyć, a także, czy kupić jakąś specjalną ziemię.
    Z góry dziękuję za pomoc

  • Autor: koma305 Data: 2009-04-02 11:10:30

    To mi się zachciało takiego warzywnika w zeszłym roku.Balkon mam tak jak ty :) Wysiałam rzodkiewki.Sprawdziły się rewelacyjnie.Szczypiorek także.Posadziłam też zioła : tymianek ,bazylia,rozmaryn.Kupiłam je w markecie w doniczkach i wsadziłam na balkonie.Pięknie się rozrosły.Tymianek nawet przezimował i widać już świeże zalążki.Nie zabrakło też truskawek i poziomek - te posadzone były ze względu na dzieci.Strasznie fajnie jest tak wyjśćsobie na balkon i zerwać świeżutką truskawkę :) A poziomki obradzały długo i obficie.Doniczki mam tradycyjne balkonowe ,prostokątne i ziemię do kwiatów.
    Zyczę udanyh upraw :)

  • Autor: angela Data: 2009-04-02 14:15:17

    Polecam pomidorki koktajlowe. Kupuję co roku kilka sadzonek od ogrodnika na bazarku. W zeszłym roku płaciłam za sztukę 70 groszy. Każdą roślinkę wsadzam do osobnej doniczki, podlewam codzienne i zasilam nawozem do pomidorów.

  • Autor: tineczka Data: 2009-04-04 21:28:42

    Nie zapomnij o jadalnych kwiatach:)

  • Autor: drakas Data: 2009-04-04 22:43:21

    Jestem mile zaskoczona:) Sądziłam, że zostane wyśmiana, że w doniczce nic nie wyrośnie, a tak... rzodkiewka, szczypiorek, koperek posiane. Pomidorki czekają, bo mi zabrakło ziemi, a w poniedziałek idę poszukać truskawek, bo o ile mnie pamięć nie myli one chyba rosną nie z nasion tylko z....czegoś innego:)
    Bardzo dziekuję i czekam na efekty swojej pracy:)

  • Autor: Regina Florczak Data: 2009-04-05 07:54:40

    Truskawki są z nasion i sadzonek .Tak jak radziła Tineczka, kwiaty jadalne to miedzy innymi nasturcja -kwiat  a z nasion polskie kapary

  • Autor: tineczka Data: 2009-04-07 20:53:22

    A jeszcze jeden pomysl prze ze mnie sprawdzony: ziemniaki w wysokim wiadrze, beczce plastykowej, przysypuje sie ziemia poziomami , najwazniejsze , zeby byly przykryte ziemia porzadnie.. Zbieralam mlode ziemniaki na balkonie na poczatku lipca mniam,,,,

Przejdź do pełnej wersji serwisu