Forum

Zdrowie i uroda

krople do ucha

  • Autor: ASTI Data: 2009-04-03 18:32:56

    Moją 8-latkę boli ucho. Mam krople Otinum ,tylko nie ma dawkowania dla dzieci , może ktoś wie ile trzeba tych kropelek podać ?? i jeszcze jedno pytanie czy te krople trzeba do środka ucha wkroplić ?? , bo w instrukcji podawania jakoś dziwnie piszą ,,Dorosłym zazwyczaj 3-4 krople wkrapla się do przewodu słuchowego zewnętrznego,,, znaczy nie do środka ucha ??

  • Autor: as Data: 2009-04-03 18:43:11

    Niestety nie wiem. Wpisz nazwę w google może coś tam będą pisać na ten temat.

  • Autor: anay Data: 2009-04-03 18:54:02

    hm. dziwnie faktycznie sformułowanie.  ale wiem na pewno ze np rozgrzewającą maść lub krople z kamforą smaruje się wokół uszka - nie wolno do środka bo ucho jeszcze bardziej może boleć. zresztą taka maść rozgrzewająca czy kropelki to bardzo dobry pomysł.

  • Autor: Chrystiana Data: 2009-04-03 19:17:57

    Trzeba uwaznie doczytac instrukcje.uzywalam kiedys preparatu Oroclean.
    wkrapialo sie do do wnetrza ucha, bo sluzyl do jego przemywania czyli czyszczenia.

  • Autor: ASTI Data: 2009-04-03 19:21:01

    w preparacie Otinum nie  ma ulotki , tylko informacja  na pudełku  tak jak napisałam wyżej .

  • Autor: justine75 Data: 2009-04-03 19:22:18

    Mojego syna też bolało ucho jak miał około 8 lat.O ile sobie przypominam to lekarka kazała po 2 krople wpuszczać w ten sposób,że wpuszczasz krople w te załębienie przy wlocie do ucha i niech polezy aż jej wpłynie do ucha i polezy trochę na boku.To,że wpłynie do środka to nie znaczy że do środka ucha bo to,gdzie się woskowina zbiera to jest ucho zewnętrzne:)Tak mi lekarka powiedziała:)A te krople są bardzo dobre-rozgrzewają i działają przeciwbólowo

  • Autor: ASTI Data: 2009-04-03 19:45:44

    tak zrobię , dziękuję bardzo !!

  • Autor: anna702 Data: 2009-04-03 20:04:27

    do srodka, najpierw w jedno i niech splynie do wewnatrz, poczekaj a pozniej w drugie i tez niech wplynie do srodka, 3-4 krople nie zaszkodza :)

  • Autor: tineczka Data: 2009-04-04 00:19:04

    Asti, ja bardzo nie lubie, lekarek amatorek i ich dorad,,, idz z corka do lekarza, ucho trzeba zbadac i lekarz przepisze odpowiednie lekarstwo!
    Sle cieplosci 8-mio latce i Tobie !!!

  • Autor: ASTI Data: 2009-04-04 03:39:42

    dałam jej kropelki i jest ok , zobaczymy jak będzie dalej boleć trzeba będzie do lekarza . Tineczko dzisiaj z mężem jadę w twoje strony ,może przypadkiem otrzemy się na ulicy .Pozdrawiam i dziękuję wszystkim .

  • Autor: amelia_z Data: 2009-04-05 06:59:38

    Mojemu czterolatkowi wlewam 3 krople otinum i zatykam wacikiem - to stosowanie radził rodzinny. Natomiast laryngolog preferuje wkrapianie maksymalnie i niezatykanie ucha a leżenie jakiś czas na boku. Osobiście wolę pierwszy sposób bo szybciej przestaje ucho boleć.

Przejdź do pełnej wersji serwisu