Forum

Galeria

Zaprośmy wiosnę do domu

  • Autor: agik Data: 2009-04-04 14:50:07

    Chciałam zachęcić Was do własnoręcznego wykonania wiosennych stroików.
    Stroików, które będa pozabawione kiczu wszechobecnej chińszczyzny.
    Do udania się po pobliskiego sklepu ogrodniczego w celu zakupienia kilku roslnek, za malutkie pieniądze i zrobieniu z nich dekoracji na stół.
    Co roku robię kilka stroików z zywych roślin dla przyjaciół i dla siebie.
    Wczoraj włąśnie tez zrobiłam, wykorzystałam najprostsze materiały- bazie, gałązki wierzby mandżurskiej, dokładnie umyte i osuszone skorupki jajek, piórka. Kupiłam w sklepie ogrodniczym bluszczyk, bukszpan w doniczce i przepiękne zawilce. Oraz kilka osłonek.
    ( sztucznym kwiatom na wiosnę- mówimy - wypad; podobnie kiczowatym zajaczkom we wszystkich kolorach tęczy, puchatym kurczaczkom robionym podobna techniką, jak szczotki do butelek)


    To jest dekoracja wykonana z bukszpanu ( zapłciłąm chyba 2,5 za sadzonkę)
    doniczkę włożyłam do osłonki, z kawałków wierzby mandżurskiej i witek bazi uplotłam wianuszek, którym załoniłam brzeg osłonki, do ziemi wbiłam zólte piórka, kawałek organzowej szarfy zrobił zielony "ogon"; bardzo plastycznym aluminiowym drutem, oplotłam plastikowe jajka i powbijałam do ziemi.

    Tutaj- zielonym elementem jest bluszczyk ( chyba 3,5 w sklepie ogrodniczym)

    Podobny wianuszek z wierzby i bazi- tylko teraz nie połozony poziomo, lecz pionowo wbity w ziemię- dekoracja- to piórka, skorupki z jajek, oplecione drutem plastikowe jajka, i małe ceramiczne kaczuszki- to storik dla mojej cudnej siostrzeniczki- wiec pomysłałam sobie, zę będzie się cieszyc jeśli będa jakies zwierzątka w nim...


    Zawilec- sadzonkę ( 3 zł) włożyłam do osłonki, miejsca, gdzie było widac ziemię zasłoniłam pętelkami z zielonej organzy, dodałam żółte piórka gałązki bazi ( na krzyż wbijane na drucie prosto w ziemię), oraz jajka plastikowe oplecione aluminiowym drutem.


    A tutaj najpiękniejsza dekoracja- co prawda nie wytrzyma mi do swiąt, to mój prezent dla lubego, który miał wczoraj urodzinki.
    To już nie jest takie tanie, ale efetk lubego powalił ( mnie zresztą też) i szczerze to chciałam się pochwalić ;)
    Będę jeszcze robić dekorację z żywych tulipanów, która stanie na moim wielkanocnym stole.

    Wykonanie każdej z tych dekoracji zajmuje ok 10 min. Sami oceńcie czy warto kupować sztuczny stroik za 20 zł, czy za jakieś 7- 10 zł wykonac samemu- pod kolor, pod gust.
    Ja gorąco zachęcam do tego drugiego :)

    Temat "dedykuję" Nonce, która prosiła mnie, zebym pokazała swoje stroiki handlowe. Nie badzo mi wypada pokazywać stroiki, z których żyję, ale mogę pokazać jak zrobić stroiki, które na pewno bardziej ucieszą oko...

  • Autor: verunia123 Data: 2009-04-04 18:04:56

    Powiem jedno,to jest śliczne!!Też zawsze sama kombinuję.popieram i polecam innym!

  • Autor: katarzyna24 Data: 2009-04-04 20:17:46

    Bardzo piekne stroiki, wlasnie mama kupila nowe kwiatuszki, bede miala co juz ozdabiac. Dzis wykonałam palemki, już mam materiały do koszyczka. Też uważam że własnoręcznie zrobione ozdoby są niepowtarzalne i pełne uroku, do robione z sercem. Pozdrawiam :)

  • Autor: makusia Data: 2009-04-04 23:08:02

    piękne te Twoje stroiki Agusiu:) też robię sama , ale nie takie piękne ;)

  • Autor: agik Data: 2009-04-05 10:29:40

    A skad wiesz?
    Pochwal się... :)

  • Autor: Regina Florczak Data: 2009-04-05 07:48:37

    Śliczne, pomysłowe, niespotykane -gratuluję. 

  • Autor: aloiram Data: 2009-04-05 08:26:25

    Agik super, dzięki za pomysły, dzisiaj będę działać, jak coś mi wyjdzie to pokażę:-))

  • Autor: agik Data: 2009-04-05 10:30:20

    To czekam :)

  • Autor: agik Data: 2009-04-05 10:46:30

    Jeszcze stroik, któy miałam w tamtym roku
    Tym razem ze stokrotką w roli głównej

  • Autor: smakosia Data: 2009-04-07 10:12:28

    Agik, Ty pracusiu! Super pomysł żeby wstawić te wiosenno-świateczne inspiracje. Są wspaniałe. A ten bukiet dla męża... Ech, chetnie bym go widziała na swoim stole. Co za "cudo"! Ależ mnie natchnęłaś. Muszę jak najszybciej kupić sobie kwiaty.

  • Autor: agik Data: 2009-04-07 11:21:18

    Smakosiu-
    Koniecznie kup sobie tulipany. Zwróć uwagę, zeby były w pąkach. Ukosnie przytnij łodyżkę, udłam wszystkie dolne liście, wypłukaj z nich piasek i ziemię. Ciasno poukładaj w wazonie.
    Jeśli postawisz je w niezbyt ciepłym miejscu, będą cieszyć oko conajmniej tydzień. Zobaczysz jak ładnie się powyginaja.- będą cignęły do światła. Tulipany rosną na łodyżce ( zresztą wszystkie roślinki cebulkowe)
    Tulipan jest bardzo trwałym kwiatem.

    Pisałaś, ze dodajesz cukru- super, jełśi pomaga.

    Kwiatki, które kupiłam lubemu do dziś wdzięczą mi się w wazonie - od piątku. A jeszcze cały dzień woziłam je w rozpalonym aucie.

    Zachęcam :)

  • Autor: oregano Data: 2009-04-07 11:39:30

    Agik Twoje stroiki są bardzo ładne- proste i estetyczne. Też lubię robić dekoracje (wyniosłam to z domu), chociaż nie mam takiej wyobraźni. Pozwól, że trochę "pozgapiam" z Twoich. I dziękuję, bo zachęciłaś mnie do pracy.

  • Autor: agik Data: 2009-04-07 17:38:53

    Będzie mi bardzo miło, jeśli "pozgapiasz" :)
    Bardzo bym się cieszyła, gdybys zechciała je rowniez pokazać :)

  • Autor: aloiram Data: 2009-04-07 12:38:58

    Agik, zrobiłam:-)) Dziękuję za inspiracje.
    ten ostatni własciwie samodzielnie zrobił mój straszny synek. Jak zwykle mieliśmy super zabawę, najlepszą, przy pleceniu gałązek wierzby:-)) i stwierdziłam, ze jeszce długo chyba nie wyrosną ze słabości do tych ptaszków i króliczków (aczkolwiek nie mamy, tych żółtych kurczaczków:-) Jeszce raz dziękuję:-)

  • Autor: Ewelinka_inka Data: 2009-04-07 15:23:07

    Bardzo ładne stroiki- to prawda najwiekszą radość z ozdób stanowią te które sami zrobiliśmy. Pozdrawiam.:)

  • Autor: agik Data: 2009-04-07 17:35:09

    Pięknie wyszło :)
    Stroik wykonany przez Twojego synka wydaje mi się szczególnie cenny....
    A co to za pomarańćzowy kwiatek na drugim zdjęciu? Bratek?
    Powiedz, jak dużo czasu zajeło Ci wykonanie pojedynczego stroika?
    Pytam dlatego, zę pewnie wiele osób mysli, ze to jest bardzo pracochłonne i że nawet nie będą chciały spróbowac w nawale różnych spraw...

    Moze to głupie, ale jest mi bardzo miło, ze zrobiłaś swoje stroiki i że wyszły takie sliczne i wdzięczne

  • Autor: aloiram Data: 2009-04-07 17:42:18

    Agik, ten kwiatek, to bratek, jakos mam do nich słabość:-))
    Zrobienie takiego stroika, nie zajmuje więcej niz kilkanaście minut i mając jakąś osłonkę w domu nie kosztuje więcej niż kila złotych. 
    Zachęcam Wużetowiczów, do poeksperymentowania, pobawienia się nawet z dziećmi, własnie w ten sposób:-))
    Jeszce raz dziękuję Ci za inspirację:-))

  • Autor: Dorotaxx Data: 2009-04-07 20:23:16

    Agik robisz cudne stroiki .Widać,ze masz talent

    Ja dzis robiłam z dzieciakami takie



    nie są tak piękne jak Twoje ale ja jestem z nich dumna

  • Autor: agik Data: 2009-04-07 21:29:39

    Cięte gałazki bukszpanu?
    Pięknie wyszło :)

    Powiedz Dorotka- dzieciaki się cieszyły? że mają takie ważne zadanie do spełnienia?  :)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2009-04-08 09:58:55

    Tak agik, to bukszpan. Mam pod domem 4 spore krzaki . Co roku przed świętami przychodza do nas sąsiedzi i je obrywają

    Dzieciaki były zachwycone . Tym bardziej,ze robilismy te stroiki w duzej grupie . Zaprosiliśmy do szkoły , w której uczy sie mój młody florystke , podpowiadała co i jak zrobic . Dzieciaki przyprowadziły rodziców i rodzenstwo . Wszyscy swietnie sie bawili

  • Autor: nonka4 Data: 2009-04-14 12:50:57

    agik, śliczne te Twoje stroiki i dziewczyn też)
    ja sama nie bawiłam się w "robótkę":)
    Kupiłam dziecku żółtą kolancholię i sobie eksperymentowała, nawtykała piórek, gałązek,wsadziła w ładną osłonkę
    i mamy ładny wiosenny stroik.
    Luby kupił do wazonu pęk pięknych chabrowych hiacyntów..ale pachną..)
    Dzięki agik:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu