Forum

Kuchenne porady

Chleb z melasą

  • Autor: ekkore Data: 2009-04-09 18:46:40

    Poszukuję przepisu na chleb z melasą. Byłam już na stronie mirabelki - ale nic konkretnego nie znalazłam - choć wykorzystałam zlepek przepisów (tzn zlepek zrobiłam ja), który sie nadał do mojego wyobrażenia. Chleb zaczyniony, leżakuje w piekarniku - ale jaki będzie efekt nie mam pojęcia. Na przyszłość wolałabym coś sprawdzonego.

    Wiem, że była niemiecka strona z samymi chlebami, wiem, że tam było trochę przepisów na chleby z melasą, wiem, że nawet chciałam jej szukać w Niemczech - wiem, że link był podany tutaj na forum - ale po zmianie komputera, stare linki nie do odtworzenia - a nie pamiętam niczego.

    Wiem też, że pomożecie...

  • Autor: W-zetka Data: 2009-04-10 16:27:15

    Ekkore, jeżeli chleb może być pszenny, to proponuje Ci wypróbować przepis Mirabelki na chleb z San Francisco. Przepis umieściłam na moim blogu- http://fabrykasmaku.blox.pl/2009/03/Chleb-bialy-z-San-Francisco.html  . Ma charakterystyczny zapach i kolor nieco ciemniejszy, dzięki dodatkowi melasy, jednak nie jest ona zbyt wyczuwalna w smaku. :)

  • Autor: ekkore Data: 2009-04-10 20:16:14

    Dzięki dziewczyny!
    Mój eksperyment wyszedł zjadliwy - choć daleko mu do ideału. Najgorsze jest to, że przykleił mi się do naczynia - co śmieszniejsze na dnie, gdzie było porządnie wysmarowane olejem.

    Mnie marzy się chleb razowy, z dodatkiem melasy, z miodem, z mąki razowej...

Przejdź do pełnej wersji serwisu