Forum

Zdrowie i uroda

Uraz kolana- proszę o pomoc

  • Autor: Kicia150 Data: 2009-04-12 22:22:04

    Witam, proszę o pomoc,ponieważ mam problem( podwójny ze względu na święta). Córka w środę upadła i ma uraz kolana Prześwietlenie wykazało . Lekarka na pogotowiu  zastanawiał sie co zrobić ,ostatecznie zaleciła stabilizator i tyle. Córka z każdym dniem ma bardziej spuchniete kolano i doszła goraczka. Stabilizator zdjełam,ponieważ kolano bardzo bolało,robie okłady i smaruję maścią. Co to może być,może ktoś potrafi zinterpretować ten wynik lub miał podobny problem. Bardzo proszę o pomoc.

  • Autor: Duniasza Data: 2009-04-12 22:34:04

    To, że nic nie jest złamane, nie oznacza, że kolano jest zdrowe. Na zdjęciach nie widać uszkodzeń tkanek miękkich. Jeśli jest już gorączka to możliwe, że wdał sie poważny stan zapalny. Ja nie jestem lekarzem, więc na mój babski rozum powinnaś pojechać na pogotowie i nie dać się zbyć. Pogorszenie i gorączka to niepokoi mnie bardzo.

  • Autor: Zośka Data: 2009-04-12 23:05:23

    Duniasza, obawiam się, że masz rację

  • Autor: Kicia150 Data: 2009-04-12 23:22:54

    Użytkownik Zośka napisał w wiadomości:
    > Duniasza, obawiam się, że masz rację
    Niby proste pójść do szpitala,ale córka jest nadwrażliwa na ból.Pierwsza wizyta to kilka zasłabnięć zanim weszła i  nic jej nie robiono poza rtg.Aż mi samej słabo,kiedy pomyślę ,że jeszcze raz musi to przejść i na pewno nie obejdzie się bez jakiegoś zabiegu.Dlatego proszę o pomoc,żebym wiedziała na co się ewentualnie nastawiać. 

  • Autor: as Data: 2009-04-14 19:06:29

    Idź do lekarza. Chcesz by córka była kaleką bo boli się bólu? Jeżeli tego nie wyleczysz pożądnie to za kilka lat będą nawroty. Gorączki tym bardziej nie można bagatelizować.

  • Autor: kasiia Data: 2009-04-13 01:24:53

    oklady z  lisci kapusty /pogniecione

  • Autor: Arbuzik Data: 2009-04-13 08:41:06

    Okłady z liści kapusty

    To sprawdzony sposób na opuchliznę (np. stawów po kontuzji). Schłodzone w lodówce (nie w zamrażalniku) liście białej kapusty rozbij np. tłuczkiem do mięsa. Przyłóż je na chore miejsce, przykryj folią, przymocuj luźno bandażem elastycznym. Wymieniaj, gdy tylko zwiędną.  Stosuj do czasu zniknięcia zgrubień i obrzęku. Kapusta normalizuje temperaturę (niezależnie od tego, czy jest ona wysoka, czy zbyt niska), ma zdolność do wiązania się z substancjami wywołującymi stan zapalny.

  • Autor: Zośka Data: 2009-04-13 11:16:16

    Bardzo dobry jest Altacet w żelu lub innej postaci, albo kiedyś stosowany korzeń żywokostu - ostatnio stosowany przez moją mamę na opuchnięte stawy gośćcowe.
    Jak przygotować żywokost? !50gr oliwy z oliwek wymieszać z 4 łyżkami korzenia. Mieszaninę należy włożyć razem z naczyniem do wody i doprowadzić do wrzenia, po czym powoli ostudzić i przecedzić. Talką oliwką nacierac bolące kolana.
    Bardzo współczuję  Twojej córce i Tobie, mam nadzieję, że szybko nastąpi poprawa.

  • Autor: Duniasza Data: 2009-04-13 11:39:10

    Niepokoi mnie gorączka. Czy nadal się utrzymuje? 

  • Autor: Kicia150 Data: 2009-04-13 12:00:07

    Dziękuję za rady. Dziś jeszcze nie ma gorączki,ale tak jest cały czas.Temperatura jej skacze raz jest osłabienie ,za niedługo ponad 39st.Pocieszjące jest,że obrzęk nie zwiększył się,a nawet jest trochę mniejszy.

  • Autor: Rzymianka Data: 2009-04-13 13:27:08

    Nie czekaj - idż do lekarza, z kolanem nie ma żarów, skacząca temperatura to nie są objawy, które można lekceważyć. Pozdrawiam !.

  • Autor: Narwen Data: 2009-04-13 17:38:04

    bojku ja wiem jak jest u zwierzat mysle ze u ludzi podobnie

    powiedz mi czy ta opuchlizna jest taka galerowata tzn chodzi mi o to czy nie zebral sie plyn w stawie

    jesli nie to w poniedzialek proponuje udac sie do lekarza pierwszego kontaktu jesli jest to proponuje pogotowie albo poczekac te kilka godzin i isc do specjalisty chirurga ortopedy

    poki co lagodzaco dzialaja oklady, masci typu ketoprom, preparaty z glukozamina i kwasem hialurowym w szczegolnosci kwas jest super specyfikiem

    jesli goraczka sie utrzymuje a staw jest goracy- moze byc stan zapalny wtedy obowiazkowo leki przeciwzapalne, w domu na pewno masz ibum albo inny lek ja polecam bolinet

    z domowych sposobów

    http://www.stawy.biz/ziololecznictwo-i-aromaterapia/

    http://www.stawy.biz/kuracja-borowinowa/


    ja bym podala nabuton albo aglan ale on jest na recepte :((

  • Autor: angela Data: 2009-04-13 18:20:59

    Moja córka po urazie miała zapalenie tkanek miękkich w kolanie. Lekarz przepisał jej tabletki lecz nie pamiętam już jak się nazywały. Była u ortopedy ale ten odesłał ją do reumatologa bo od strony ortopedycznej było wszystko w porządku. Lek przepisał jej reumatolog.

  • Autor: Kicia150 Data: 2009-04-13 23:50:31

    Angelo jak objawiało się to zapalenie tkanek miękkich,czy była duża opuchlizna?Kolano mojej córki jast barczo napuchnięte ,aż z kawałkiem uda(choć jest mnie niż było wczoraj).Opuchlizna jest raczej typowa, niegalaretowata. Myślę,że dodatkowo przysłuzył sie stabilizator, ponieważ kiedy go zdjęła nie bolało tak.Przed założeniem noga była tylko odrobinę spuchnięta.

  • Autor: anna702 Data: 2009-04-14 17:33:14

    Z opisu wynika, ze ma problemy z kolanami...dziwie sie dlaczego nie jest pod kontrola ortopedy?

Przejdź do pełnej wersji serwisu