Forum

Kuchenne porady

Gary i mixsy zepter

  • Autor: basia19 Data: 2009-04-15 19:48:32

    Mam ochotę na kupno garnków i miksera zeptera. Kto może się wypowiedzieć na ich temat, czy warto tyle zainwestować w ten towar?

  • Autor: nejka Data: 2009-04-15 20:01:27

    Witam! Mam garnki zeptera i jestem z nim bardzo zadowolona. Szczególnie z szybkowaru, w którym wszystko gotuje się ekspresowo, a poza tym warzywka gotowane na parze naprawdę są dużo smaczniejsze. Nie mam tego miksera - ma go moja teściowa ale chyba go jeszcze nie używała :) Ogólnie to garnki też dostałam od teściowej i nie wiem czy sama bym tyle w nie zainwestowała, ale jestem z nich naprawdę zadowolona. Szczególnie, że jak braknie mi czasu żeby coś dogotować i muszę wyjść to po prostu zamykam to w zepterze i samo "dochodzi". Życze udanego zakupu :)

  • Autor: rynia2 Data: 2009-04-15 20:29:29

    Garki zeptera posiadam już 15lat i jestem z nich bardzo zadowolona,dużo gotuję w szybkowarze.Kiedyś w biegu zostawiłam sos na małym włączonym gazie i pojechałam na działkę na kilka godzin,wszystko w garnku się spaliło,a garnek sam się kopcił,był tak spalony że chciałam go wyrzucić.Ale postanowiłam,że spróbuję go wyszorować.Wyobraście sobie że po porządnym wyszorowaniu wyglądał jak nowy,nie mogłam w to uwierżyć.Bardzo dużo można zaoszczędzić na gazie,szybko się nagrzewa i bardzo długo trzyma ciepło.

  • Autor: Tynka Data: 2009-04-15 21:03:58

    Mam kilka garnków, mixy i VacSy. Wszystkie produkty Zeptera są kosmicznie drogie. To co wyróżnia gary spośród innych dobrych garów to możliwość stosowania ich w przeróżnych kombinacjach. Mam też pokrywę szybkowarową i mogę gotować w naczyniach o różnych pojemnościach tej samej średnicy. Mixy jest wspaniałe, niestety "zajeździłam" mikser - wykorzystywałam go prawie codziennie. Reasumując: jeżeli stać cię na zeptera warto kupić, chociaż niekoniecznie całe zestawy, bo nie ze wszystkiego się korzysta.

  • Autor: basia19 Data: 2009-04-15 21:38:41

    Na razie zastanawiam się nad mikserem, nie wiem czy takim mikserem zrobię np biszkopt, bo podobno wychodzi niższy. A dlaczego piszesz że Twój mikser "zajechałaś" ponoć jest bardzo wytrzymały. Dzisiaj miałam prezentację i najchętniej kupiłabym mikser i choć 1 garnek, ale niestety finanse mi na to nie pozwalają i sama nie wiem czy garnek czy mikser. Piekę dużo, ale nie wiem czy ten mikser będzie mi dużo przydatny w pieczeniu, bo mam 2 koleżanki które mają te miksery i używają je tylko do tarcia ziemniaków, a nie do pieczenia.

  • Autor: kika1 Data: 2009-04-15 22:28:39

    Witam  ja mam tylko mikser i jestem z niego bardzo zadowolona , też dużo piekę ale do ubijania biszkoptów moim zdaniem lepszy jest zwykły mikser ten ma za szybkie obroty i rozbija strukturę ciasta .Ale  tyle ile ma zalet ten miker to na to można przymknąć oko. Ja jestem na TAK.

  • Autor: Tynka Data: 2009-04-16 20:34:06

    Faktycznie przy pieczeniu ciast przydaje się tylko do ubijania piany. A zajeździłam go używając między innymi do ziemniaków, sosów, czy mielenia.

  • Autor: anpikos Data: 2009-04-30 07:26:09

    Witaj, czy zajeździłaś mixSy "dosiadając" go bez przerw? Chodzi o to, że ciągłapraca powyżej kilku minut  powoduje jego przegrzanie, gdyż ma on 17 tys. obrotów! Totaki kosmos, że szybko i sprawnie, ale na dłużej trzeba robić przerwy. To nie bubel, tylko tak ma być. Weź też pod uwagę jego wielkość. Przy tych parametrach pracy i wielkości musi być kiedyś przegrzany. Nawet Thermomix, ogromna skrzynia nie może ciągle pracować na biegu turbo.
    Pozdrawiam i życzę miłego mixoSyowania

  • Autor: Tynka Data: 2009-04-16 20:38:02

    I zgodzę się z innymi, że jeżeli musisz wybierać to lepiej zacząć od garnków.

  • Autor: uleczka58 Data: 2009-04-16 08:16:15

    Ja garniki i pokrywe szybkowarową mam już około 14 lat a mikser mam chyba z 6 lat.Z garnków i pokrywy jestem bardzo zadowolona. Natomiast mikser nie spełnił moich oczekiwać.

  • Autor: basia19 Data: 2009-04-16 10:01:08

    Kika, napisz mi jeżeli Ty dużo tak samo jak ja pieczesz, czy ten mikser jest przydatny i do czego (wiem że do biszkoptów nie bardzo, w takim razie do czego, jak jest z kremami np. budyniowymi). Mam okazję kupić go za pół ceny (nowy i z gwarancją) czyli 700zł, ale to i tak nie jest wcale mało za mikser moim zdaniem, pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

  • Autor: wichurrrra Data: 2009-04-16 10:05:50

    też jestem szczęśliwą posiadaczka garnków Zeptera i szczerze je polecam. Jeżeli nie jesteś do końca zdecydowana na ich zakup (niesety spore koszty) to warto na początku zacząć od jednego garnka. Ja właśnie tak zrobiłam i teraz po prostu staram się zastępować stare garnki tymi nowymi Zeptera.
    Oprócz garnków posiadam również komplet misek z plastikowymi pokrywkami. Zaoszczedząją mi one przede wszytskim zwywania, gdyż potrawę, którą przechowuję w nich w lodówce nie muszę, jeżeli chcę ją podgrzać, przekładać na patelnie lub garnek, a wystarczy jedynie wstawić miskę na gaz.

  • Autor: zielona53 Data: 2009-04-16 10:30:36

    Też jestem posiadaczką naczyń Zeptera od bardzo dawna. Przez długie lata pracowałam też w firmie. Nie wyobrażam już sobie gotowania w innych garnkach. Posiadam tez przykrywę szybkowarową , która bardzo ułatwia i przyspiesza gotowanie potraw. Polecam te naczynia ,choć są drogie , ale to naczynia na pokolenia. Są niezniszczalne!! Polecam też naczynia próżniowe ,które bardzo są przydatne w kuchni.

  • Autor: vikunia Data: 2009-04-16 11:28:31

    Basiu pracowałam dlugo w Zepterze i moge z czystym sumieniem polecić naczynia. Jeśli przeraża Cie cena to zdecyduj sie na zakup naczynia krolewskiego (takiej dużej patelni). A MiXy ... no cóż ... nie polecam.  Mam juz pare lat i korzystam ale to samo mozna kupć w cenie 200zl np. Philips. Zresztą Mixy ma silnik z Philipsa:). Ponad to te mixery ktore produkowane są po 2004 roku mają mniejszą moc i niestety szybko sie psują. Gwarancja jest na 2 lata a naprawa pozagwarancyjna koszmarnie droga. jeśli chcesz wiecej informacji to odezwij sie na GG albo napisz na @. Sa w moich ustawieniach. Pozdrawiam

  • Autor: jola gotuje Data: 2009-04-16 20:48:32

    gary sa super tylko cena z kosmosu

  • Autor: anari74 Data: 2009-04-16 21:27:21

    drogie.ale ile kosztuja bo nie mam pojęcia a myslałam kiedys o takich.

  • Autor: vikunia Data: 2009-04-30 13:11:39

    wejdź na www.zepter.com.pl i tam masz wszystkie ceny i promocje

  • Autor: Eliswie Data: 2009-04-30 23:22:06

    Droga Basiu! Mieszkam od 20 lat w Niemczech i jeszcze w latach 90-tych mialam do czynienia z garnkami zeptera. Kusilo mnie wowczas bardzo. Cena odstraszyla i zdrowy rozsadek zwyciezyl. Po prostu stwierdzilam, ze zupa ugotowana w zwyklym garnku nie smakuje gorzej. Z czasem kupilam bardzo dobre garnki z dobrej stali i z podwojnym dnem, ale za w miare normalna cene. Jestem zwolenniczka dobrej jakosci, nie mniej jednak nalezy zachowac rozwage. Moja rada: rozejrzyj sie co istnieje na rynku i zastanow sie co na prawde potrzebujesz i na co Cie stac. A zaoszczedzone pieniadze przydadza sie na cos innego. Tutaj w Niemczech od lat nie slyszy sie o zepterze. Wiem od znajomych, ze w Polsce sa obecnie bardzo popularne wszelkiego rodzaju prezentacje. Tez biegalam na takowe. Na szczescie dawno sie z tego wyleczylam. Wiem tez z wlasnego doswiadczenia jak latwo i szybko daje sie czlowiek nakusic czy przekonac do kupna. Sama kupilam przed laty odkurzacz za prawie 4000 DM (to jeszcze byly czasy przed Euro). Gdy poszlam po rozum do glowy potrzebowalam adwokata by wycofac sie z kupna. Czy zastanawialas sie nad kwestia gwarancji za rok czy dwa? Gdzie szukac producenta, gdy cos sie stanie? Garnki sa owszem super, ale czy rzeczywiscie warte tej ceny? Jezeli chodzi o mikser (i nie tylko) to polecam produkty firmy Brown. Moj mikser (jest bardzo stary) odziedziczylam po mojej babci. Do dzisiaj chodzi bez zarzutu. Napisz jaka podjelas decyzje. Serdecznie pozdrawiam. E.

  • Autor: basia19 Data: 2009-05-01 09:40:53

    Elis, już ponad tydzień temu kupiłam mikser, i faktycznie nie jest wart tyle pieniędzy, ale u mnie i tak się on przydaje (co prawda nie do ubijania biszoptów, ale do wielu innych czynności), a co do mikserów firmy Brown, to zanim kupiłam, byłam w sklepie i oglądałam te miksery i też miały bardzo wysokie obroty (14000/min), ae jak zobaczyłam to co służy do ubijania białka, to złapałam się za głowę, otóż trzepaczka była z tak cienkiego materiału, że przy moim pieczeniu ni wiem czy wystarczyła by mi na rok. Mój stary mikser ma dużo grubsze "pręciki" w trzepaczce, a i tak prawie co rok muszę dokupywać nowe, bo te się przecoerają. Z drugiej strony długo się zastanawiałam nad kupnem tego z zeptera, a poniważ w tym roku mam okrągłe urodziny, postanowiłam nieco wcześniej zafundować sobie prezent, choć nie nadaje się on do biszkoptów (pani która mi go sprzedawała o tym mnie poinformowała przed jego kupnem), to i tak jestem na razie z niego zadowolona, choć nadal twierdzę, że nie jest wart tyle ile za niego żądają (ja i tak kupiułam go dużo taniej niż oferowana cena).

Przejdź do pełnej wersji serwisu