Forum

Zdrowie i uroda

Cellulitis

  • Autor: yette Data: 2009-04-19 18:51:40

    Czy zna ktoś jakiś domowy, skuteczny i wypróbowany sposób na pozbycie się "pomarańczowej skórki". A może jakieś sprawdzone kosmetyki, które możecie polecić?

  • Autor: jamajka Data: 2009-04-19 18:54:50

    http://www.dax.com.pl/userfiles/Image/PERFECTA%20EXTRA%20SLIM/Perfecta%20ExtraSlim_Cellulit.jpg

    Ja stosuje to i jestem zadowolona no i poza tym ćwiczenia, w klubie fittnes do któego chodze postawili taką platformę wibracyjną właśnie na cellulit ale nie byłam na tym 1 zł minuta trzeba być conajmniej 10 minut i 3 razy w tyg przez 6 tyg wyszłoby mnei to drożej niż karnet ale widziałam że jest bardzo dużo chętnych na to. Póki co polecam ten krem ja byłam zadowolona cena ok 13 zł.

  • Autor: nutella Data: 2009-04-19 19:49:01

    Dla mnie nr 1 z domowych sposobów to kawa- zaparzasz mieloną kawę, kawę wypijasz, a fusy nakładasz na gąbkę (dobra jest taka sztywniejsza) i wcierasz okrężnymi ruchami. Jeżeli będziesz robić to systematycznie przez jakiś czas to naprawdę działa.

  • Autor: wichurrrra Data: 2009-04-19 22:31:18

    Kosmetyki jednak są jedynie dodatkiem, gdyż bez zmiany nawyków żywieniowych oraz większego wysiłku fizycznego niestety niewiele osiagniesz, więc:

    1. więcej ruchu - skorzystaj z pięknej pogody za oknem i wybierz się na wycieczkę rowerową, poza tym możesz intensywnie maszerować, a z czasem także zacząć biegać; ważne aby przede wszytskim regularnie się ruszać i taka pojedyncza dawka ruchu trwała min. 30 min. Na początku zawsze jest na ogół ciężko, ale z czasem organizm przyzwyczaja się do zwiększonego wysiłku. Aha i jeśli masz taką możliwość to staraj się ćwiczyć w godzinach porannych, gdyż wtedy dużo szybciej organizm spala tłuszcz.

    2. zmiana nawyków żywieniowych - tutaj trzeba przede wszytskim najlepiej wyeliminować papierosy i kawę (jedynie jak to było wcześniej wspomniane wykorzystać ją do pilingów;), a także wszelkie fast-foody i słodycze. Ważne jest też , aby zastąpić sól w kuchni ziołami - teraz w sklepach ze zdrową żywnością można znaleźć takie gotowe mieszanki przypraw, które zastępują sól i pieprz.
    A poza tym standartowo, czyli 3-4 posiłków dziennie, ważne aby przerwa między nimi nie wynosiła więcej niż 4 godziny. Poza tym do diety należy włączyć produkty, które mają dużo potasu (ułatwia usuwanie nadmiaru wody z organizmu).

    życzę powodzenia w walce i podrawiam gorąco:)

  • Autor: yette Data: 2009-04-20 09:03:24

    Dzięki dziewczyny za rady i porady na pewno skorzystam, bo już czas wziąść się za siebie, lato tuż, tuż... Pozdrawiam cieplutko.

  • Autor: anko72 Data: 2009-04-20 15:50:08

    Stosowałam kosmetyki, masaże, natrysk ciepły i zimny i zawsze z miernym skutkiem, mimo, że byłąm bardzo sysptematyczna. Aż pewniego dnia usiadłam na rower. Przez miesiąc dojeżdżania do pracy 13 km. w jedną stronę i tyle samo z powrotem, celulit ku mojejmu zaskoczeniu zniknął całkowicie!

  • Autor: anna702 Data: 2009-04-20 20:18:03

    Niskotluszczowa dieta + antyoksydanty czyli warzywa, owoce (ananasy) duzo wody
    Rzucic palenie
    Uregulowac trawienie (zlikwidowac zaparcia)
    Uprawiac regularnie gimnastyke (najlepiej w wodzie-basen)
    Pic ziola oczyszczajace i moczopedne typu centella asiatica, i wzmacniajace naczynia typu: kasztanowiec, vitis vinifera, ginko biloba (krazenie) rusco. Wzmacniaja nieprzepuszczalnosc naczyc i przedostawanie sie galaretowatej substancji pomiedzy naczynia (celulitis)
    Do tego kremy poprawiajace krazenie i jedrnosc skory, ale one same nic nie zalatwia.
    Trzeba przejsc na "higieniczny" tryb zycia, nie tylko myslac o naszych nogach wiosna, ale przez okragly rok. Pozddrawiam i zachecam do wojny z bezlitosnym wrogiem nawet szczuplych pan :)

  • Autor: drakas Data: 2009-04-21 15:21:50

    To ja jeszcze dodam do tego, żeby ograniczyć zjadanie soli, bo już samo to i niskotłuszczowa dieta u mnie zdziałały cuda:)

  • Autor: martucha2008 Data: 2009-04-29 14:22:00

    Zdecydowanie zgadzam sie z ta wypowiedzia od 7 tygodni jestem na pierwszej w zyciu diecie do tego cwiczenia i skórka pomaranczowa odchodzi w niepamięć ... pić dużo wody, herbaty oczyszczajace+ CHECI + pozytywne myślenia a przepisy z Wielkiego zarcia wypróbowywac głownie na domownikach

  • Autor: amelia_z Data: 2009-05-17 08:25:17

    A do tego polecam masaż specjalnym kieliszkiem lub bańką chińską:)

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-06-09 20:12:32

    Czy któraś z Was ma doświadczenie z bańka chińska?czy próbowałyście masażu nią jakie sa efekty? udało mi się zrzucić parę kilo ale niestety cellulitis mnie nie chce tak łatwo opuścić,ćwiczenia i te wszystkie kremy żele jakoś nie przynoszą efektu,pozostała mi tylko bańka

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-06-10 09:16:52

    Bardzo dobre nawodnienie organizmu i picie 2 l wody dziennie.

  • Autor: kasiachodziez Data: 2012-06-13 17:42:53

    widze ze żadna z Was nie probówała masażu chińskimi bańkami ok.w takim razie bedę pierwsza

Przejdź do pełnej wersji serwisu