Forum

Gawędy o jedzeniu

Kategorie przepisów a to co się tam znajduje

  • Autor: nutella Data: 2009-04-25 11:37:09

    Sprawa ta była już nie raz poruszana, kilka razy próbowaliśmy zrobić z tym porządek ale... właśnie weszłam na WŻ bo potrzebuję przepisu na krem czekoladowy. Klikam więc na kategorię "Masy i kremy" a tam 522 w tym 3/4 to przepisy na ciasta. Szukam kremu a tam rolady, szarlotki, serniczki... Rozumiem, że zapewne więkrzość z tych przepisów zawiera jakąś "masę czy krem" ale takie postępowanie sprawia, że na WŻ trudno się poruszać i trudno coś zlaneść. Jeżeli autor przepisu na ciasto uważa, że krem z jego ciasta można wykożystac do innego wypieku niech wklepie osobno przepis na krem i wstawi go do właściwej kategorii. Pół biedy kiedy tytuł zawiera nazwę i rodzaj masy np. "Szarlotka z kremem waniliowym" ale jak mam rozumieć przeps "Pychotka wyśmienita" i tym podobne... Naprawdę, nie chcę marudzić ale WŻ ma co raz więcej użytkowników, co raz więcej przepisów i co raz większy bałagan. Powinniśmy, dodając nasze przepisy, sami dbać o porządek bo robiąc tak jak z tym,i masami i kremami sami kopiemy pod sobą dołek bo niedługo nic tu się nie da wyszukać albo będzie to trwało baaardzo długo. Tak jest zresztą także z innymi kategoriami- dlaczego np. spaghetti z krewetkami jest w dziale ryby a nie w makaronach czy w mięsach przeps (jak sama autorka zaznaczyła na babkę- chleb) http://wielkiezarcie.com/przepis33181.html.

  • Autor: ASTI Data: 2009-04-25 17:44:02

    A jak ja np. wpisuję w wyszukiwarkę  kurczak , babka itp.( otwieram przepis )  to gdzie jest napisane w jakiej dziedzinie znajduje sie  przepis ???

  • Autor: anneau Data: 2009-04-25 19:46:53

    dobre pytanie! Sprawdziłam tak "ręcznie"- i po wpisaniu w wyszukiwarce pojawia się lista przepisów- wybieram sobie np śledź - pojawia się przepis (i WŻ- przepisy użytkownika X - śledź....) - i dalej klikasz uzytkownika- jego stro. i ----> niektórzy mają posegregowane przepisy do dziedzin, inni całą listę od razu....nie wiem czemu tak jest :)

  • Autor: ośka Data: 2009-04-25 20:56:48

    to chyba akurat zależy od indywidualnych ustawień danego uzytkownika - tak mi sie wydaje

  • Autor: as Data: 2009-04-25 20:15:22

    No niestety jak wejdę w jakiś przepis to denerwuje mnie, że nie pisze w jakiej jest kategori tylko czyj to jest przepis.

  • Autor: Eliswie Data: 2009-04-26 00:43:21

    W pelni popieram Twoje zdanie. Pewnyn rozwiazaniem byloby gdyby kazda nazwa przepisu zaczynala sie od slowa kluczowego, wyraznie wskazujacego na rodzaj dania lub jego wyjatkowosc. Ulatwilo by to szukanie przepisow. Tego typu nazwy jak "Pychotka wasmienita" powinny byc jedynie uzupelnieniem nazwy przepisu, a i to po myslniku. Mysle, ze organizatorzy tego portalu powinni w jakis sposob odgorny narzucac tytulowanie przepisow lub przynajmniej kazdemu uzytnikowi wstawiajacemu przepis zwracac uwage na to jak wazna jest jasna i przemyslana nazwa przepisu. Serdecznie pozdrawiam.
    P.S.
    Czy zastanawiano sie juz nad tym, ze nie mamy zadnej swobody w organizowaniu naszych "Ulubionych Przepisow"? Jedyne co mozliwe jest to kolejnosc alfabetyczna. Przydalaby sie mozliwosc podporzadkowywania przepisow pod poszczegolne kategorie.

  • Autor: Wkn Data: 2009-04-28 21:18:21

    Sami odczuwamy potrzebę zmodernizowania tego, o czym piszecie. Zgadzamy się z Wami i będziemy się starać wprowadzać zmiany, na ile tylko skromna ilość czasu na nie pozwoli.
    Mamy kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu, ale to mega zadanie i wymaga sporych zmian programistycznych.
    Prawdę mówiąc, dopóki na własne oczy nie miałam okazji przekonać się, ile pracy musi włożyć informatyk, aby od zera stworzyć dobry program, nie korzystając z gotowych szablonów, uważałam ich pracę za lekką i mało czasochłonną. Nie miałam pojęcia, jak bardzo się myliłam...

    pozdrawiam serdecznie

  • Autor: nutella Data: 2009-04-29 23:10:07

    Zawsze możemy jakoś pomóc- najlepiej jest zacząć od siebie. Pamietam, że kiedy zamieszczałam na WŻ swoje pierwsze przepisy też nie przywiązywałam szczególnej wagi do ktegorii. Teraz staram się to robić, pozmieniałam tez nazwy tak żeby pierwsze słowo oznaczało i opisywało rodzaj potrawy. Myślę, że aktywni WŻowcy powinni sami uporządkować swoje przepisy- to już byłoby duże ułatwienie. Od pierwszej chwili bardzo polubiłam WŻ i nadal bardzo lubię ale ostatnio po prostu bardzo trudno jest się tu poruszać

  • Autor: as Data: 2009-04-30 10:50:46

    Myśle, że problem jest taki, że dana potrawę można przypisać do kilku kategorii i pewnie tu jest problem jak wejdę w jakis przepis to jest czyj a nie w jakiej kategorii. Proponuję by umieszczając przepis była kategoria główna i dodatkowe albo tylko jedna (ale to gorszy chyba pomysł). Wtedy po wejściu w przepis pokazywało by się kategoria główna tego przepisu. Podpowiedz to Pampasowi:)

  • Autor: jasia Data: 2009-04-29 18:41:24

    "Czy zastanawiano sie juz nad tym, ze nie mamy zadnej swobody w organizowaniu naszych "Ulubionych Przepisow"? Jedyne co mozliwe jest to kolejnosc alfabetyczna. Przydalaby sie mozliwosc podporzadkowywania przepisow pod poszczegolne kategorie."-
    tą opcję akurat masz w ustawieniach - ulubione w kategoriach

  • Autor: Eliswie Data: 2009-04-30 22:08:15

    Dzieki za podpowiedz. Opcje znalazlam. Mialam na mysli mozliwosc samodzielnego podporzadkowywania przepisow pod kategorie. Serdecznie pozdrawiam. E.

  • Autor: Wkn Data: 2009-06-10 12:23:22

    Samodzielne porządkowanie przepisów jest niemożliwe ze względów technicznych - strona chodziłaby jak żółw, a my musielibyśmy sprzedać nasze klaustrofobiczne mieszkanie w bloku, żeby zakupić nowe serwery i łącza.
    Pampas pracuje nad modernizacją strony, ale jest to dość duża i czasochłonna przeróbka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu