Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Gotowane warzywa nie sprzyjają odchudzaniu

  • Autor: anay Data: 2009-04-26 17:53:14

    Tak przynajmniej wynika z doniesień fachowców:
    http://wiadomosci.onet.pl/1957174,16,obalono_mity_dotyczace_diet,item.html

  • Autor: anneau Data: 2009-04-26 18:07:42

    e tam. Fachowcy też się mylą. I co chwila obalają jakieś wcześbniejsze odkrycia. Mi się wydaje, że z tąotyłością jest tak, że tak naprawdę nikt nie jest pewien ską ona się bierze. Geny? Zła żywność? Brak aktywności? ...cywilizacja...Jedni jedzą bardzo dużo i są szczupli, inni niby dbają o linię a i tak wcale nie należą do "przecinków". Ale odchudzanie- to katorga!!

  • Autor: peggy83 Data: 2009-04-26 18:54:54

    Fajny artykuł. Nareszcie coś sensownego, chociaż nie jest to dla mnie nowość. Cały czas gdzieś przewijają się takie widomosci, tylko rzadko przywiązujemy do nich wagę.

    Tylko przypomina mi się jaki horror przeszłam w szpitalu walcząc o karmienie piersią. Dziecko nie przybierało na wadze i co chwilkę zabierali mi małą na dokarmianie. Dobrze, że nie przyzwyczaiła sie do butli, bo byłaby to porażka. Po wyjściu ze szpitala na przekór doskonałym poradom uczonej pani doktor karmiłam piersią i dziecko rozwijało się idealnie, wystarczył masaż piersi, aby ułatwić spływanie mleka...tylko tyle. Ale uczona pani doktor an to nie wpadła. Fajnie że ktos to wreszcie głośno powiedział - że mleko matki jest wystarczającym pokarmem. Mamy, nie dajcie sobie wciskać kitów, że macie niewartościowe mleko - tez to usłyszałam. Ktoś kto wygaduje takie bzdury i dołuje młode, niedoswiadczone mamy, zamiast starać sie im pomóc, powinien za to słono beknąć, bo wiele szkody tym robi.

    Fakt, że gotowana marchewka jest tucząca znany jest od dawna - jest to jedna z zasad diety Montignaca - nie jeść gotowanej marchewki. Ale pozostałe warzywa (oprócz ziemniakó i bodajże kukurydzy) można spokojnie zajadać, nawet gotowane.

  • Autor: anneau Data: 2009-04-26 19:26:16

    "tucząca"...co to znaczy "tucząca"?? Czekolada też jest tucząca a przecież żeby faktycznie utyć od czekolady trzeba by zjeśćjej wiadro każego dnia na śniadanie. To samo ze wszystkim do jedzenia. Umiar - i nic nie jest tuczącego. Ot co.

  • Autor: peggy83 Data: 2009-04-27 18:54:35

    Przeczytaj sobie o diecie Montigniaca. Gotowana marchewka powoduje podniesienie poziomu insuliny, co daje w efekcie organizmowi znak do gromadzenia tłuszczu. Jakoś to tak idzie, nie pamiętam już dokładnie. Chodzi tu i indeks glikemiczny - surowa marchewka ma niziutki indeks i nie powoduje tycia, ale ugotowana - już tak. To nie ja wymyśliłam.
    Dieta Montignaca to moim zdniem jedna z bardzo zdrowych i bezpiecznych diet i daje skutki. Je się dużo warzyw, oprócz marchewki, kukurydzy i ziemniaków...no chyba nie bez powodu.
    Umiar umiarem, ale niektórzy potrzebują diety...wystarczy zerknąć ilu zwolenników ma tutaj dieta protal..

Przejdź do pełnej wersji serwisu