Forum

Kuchenne porady

Kiedy zrobic tort?

  • Autor: beata73 Data: 2009-04-29 16:24:22

    1 i 2 maja mam urodziny syna. Chce zrobic tortmasa: śmietana kremówka, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, zmielone biszkopty, biała rozpuszczona czekolada. Nie mogę sie zdecydować czy masę moge zrobic już dzisiaj czy jutro? Tylko jutro bedę miała bardzo ciężki dizeń w pracy i nie wiem nawet o której wróce. czy nie za wcześnie  będzie zrobienie tej masy dzisiaj bo jak zrobię jutro w nocy to nie wiem czy się "przegryzie?

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2009-04-29 17:07:59

    smietanowy nie musi się "przegryzać". Sto lat dla syna

  • Autor: agax Data: 2009-04-29 18:50:29

    Dzisiaj bym popiekła biszkopty na Twoim miejscu,a jutro na spokojnie krem i ubieranie torcika...zawsze tak robie....tzw."przegryzanie'całości nastapi w nocy z 30 na 1.....oczywiście najlepsze zyczenia dla Jubilata!!!

  • Autor: beata73 Data: 2009-04-29 20:28:52

    Serdeczne dzięki za życzenia.  A torta jednak robię dzisiaj bo jutro  nie wiem o której wróce z pracy a na dodatek męża nie będzie a przecież muszę posprzątać i zupe z pulpecikami ugotować dla gości. A odnośnietego że tort smietanowy się nie przegryza to może jest to prawdą jeżeli są to typowe masy z bitej śmietany. A ten tort robię od lat i jest najlepszy 2 lub 3 dnia  co rzdko się zdarza bo jest pyszny. Na pewno zamiesczę przepis bo nie wydaje misię żeby był taki przepis na WŻ cjhociaz jest wiele tortów pod nazwą Rafaello

  • Autor: as Data: 2009-04-29 22:55:09

    Ja robiłam tort kakaowy z masą kokosowo budyniową. Czyli krem to było mleko zagotowane dodany kokos i maka ziemniaczane i utarte z masłem. Krem zrobiłam w dniu podania. Na następny dzien zjedliśmy jeszcze raz i uznałam, że na drugi dzien był smaczniejszy.

Przejdź do pełnej wersji serwisu