Forum

Gawędy o jedzeniu

mrożenie żółtego sera

  • Autor: as Data: 2009-05-04 20:05:12

    Mam żółty ser edamski w jednym kawałku. Czy moge go zamrozić? Jak zachowa się po rozrożeniu? Czy ktoś ma takie doświadczenie?

  • Autor: sarcastik45 Data: 2009-05-04 20:34:44

    ja często mrożę różnego typu kawałki serów.. i po rozmrożeniu nie widzę różnic...Pozdrawiam!!!

  • Autor: nadia Data: 2009-05-04 23:16:34

    Mrozilam nawet ser zolty w plasterkach i nie zaluje, na wartosci i smaku nie stracil :)

  • Autor: karolinaXXX Data: 2009-05-04 23:23:08

    Jasne ze mozna mrozic nie ma roznicy, to co moge polecic to pokroic ser wczesniej w slupki obtoczyc w mace - jajku - bulze tartej zamrozic i piec na rozgrzanym tluszczu podawac z sosem pomidorowym (pomidory,czsnek,cebula,bazyllia,sol,pieprz,oliwa dusic razem wszsytkie skl) lub zamiast w tluszczu w piekarniku.Polecam to jest pychaa

  • Autor: as Data: 2009-05-05 09:56:52

    Nigdy tak nie przyżądzałam sera. Dzięki za porade. Zastanawiam się czy przy takim pieczeniu lub smarzeniu ser mi się nie rozpłynie. Gdybym chciała zapiec w piekarniku to w jakiej temperaturze i jak długo piec. Dać do nagrzanego piekarnika?

  • Autor: Gracja Data: 2009-05-12 17:06:37

    Użytkownik as napisał w wiadomości:
    > Nigdy tak nie przyżądzałam sera. Dzięki za porade. Zastanawiam się czy przy
    > takim pieczeniu lub smarzeniu ser mi się nie rozpłynie. Gdybym chciała zapiec
    > w piekarniku to w jakiej temperaturze i jak długo piec. Dać do nagrzanego
    > piekarnika?

    ja mam piekarnik elektryczny wiec nie nagrzewam wczesniej  ale  z mojego doswiadczenia to wiem ze mozna  mrozic ser ja mroze wszystkie  milego dnia  zycze 

  • Autor: klio Data: 2009-11-20 21:45:26

    O takie żarcie jest pycha!!! Ja czasem po obtoczeniu w bułcę jeszcze raz daje do jajka i bułki, żeby panierka była grubsza. Dobre są sery twardsze. Bardzo to tłuste i dobrze jest po zdjęciu z patelni dać na ręcznik papierowy o ile ser nie zaczął nam wyciekać co się często zdarza ale co tam ;D
    Zawsze korzystałam ze świerzego sera jakoś nigdy nie mroziłam.

  • Autor: krówka_ciągutka Data: 2009-10-29 13:59:31

    jasne, że możesz. po odmrozeniu pocżatkwo się kruszy, ale potem dochodzi do siebie i jest ok.ja tak robię.

  • Autor: kokliko Data: 2009-10-30 03:07:18

    W Ameryce, w stanie Iowa. Ser niestety zyje i tylko dzieki temu, ze "zyje" zmienia  smaki, zapachy i konsystencje
    W Iowa zamrazamy wszystko i wsiadamy na traktor ktory podwiezie nas do zamrozonego sera.
    Zwariowalyscie dziewczyny?
    To juz Hameryka z dwoma H.  I  Afryka z dwoma A.
    Ale tu juz idzie  o malutkie w smaku wielkie zarcie.
    Nawet jesli mnie znielubicie, to bede za serami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    .

  • Autor: kokliko Data: 2009-10-30 06:56:10

    sera sie nie zamraza! Zadnego i nigdy. Chyba, ze w amerykanskiej donioslosci ,ale tez nie jestem pewna.
    chyba, ze nie idzie nam o pyszne jedzenie, a tylko o przezycie.

  • Autor: as Data: 2009-10-30 08:49:57

    Po odpowiedziach zamroziłam a po dłuższym czasie rozmroziłam w temperaturze pokojowej i było wszystko ok. Ser się nie zmienił ale był podany po upieczeniu a nie na surowo więc nie wiem jak smakuje na surowo.

  • Autor: CZOS Data: 2009-11-02 16:40:14

    Zgadzam się z Tobą, że smak jest najważniejszy. Też bardzo lubię sery, szczególnie te, których nie da się przechowywać z innymi produktami. Jednak, jeśli dobrze zrozumiałem, to pytanie było, nie czy powinno się zamrażać, tylko czy można?

  • Autor: miki353 Data: 2009-11-20 10:03:56

    Powiem ze swojego doswiadczenia ze ser  mrozony  to juz nie jest ten ser. Kilka razy probowalam z   nadmiaru.Ser po rozmrozeniu jedynie  nadaje sie do pizzy  lub zapiekanek ale  nie do podania na surowo. Ale to tylko moje zdanie ,nie szukalam artykulow  na ten temat. :)

  • Autor: Piper Data: 2009-11-20 11:45:42

    pozniej to juz nie ten smak,...ja nie mroze

Przejdź do pełnej wersji serwisu