Forum

Kuchenne porady

Szukam przepisu na smaczny rosołek:)

  • Autor: emma1 Data: 2009-05-07 15:33:10

  • Autor: ewelasmo Data: 2009-05-07 15:41:06

    witaj

    moze nie jestem najlepsza i wykwintna kucharka ale ja robie taki rosolek najprostszy ale bardzo dobry

    2 nogi z kury lub skrzydla
    cebula
    marchewki
    por pietruszka (w calosci)
    3 - 4 kostki rosolowe
    woda
    przyprawy - pieprz, lisc, ziele
    i gotuje

    mam nadzieje ze choc troszku pomoglam - prostu ale smaczny

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-05-07 15:44:22

    Wpisz w wyszukiwarke rosol i otworzy sie mnustwo przepisow. W dziale artykuly-szkola gotowania tez jest przepis krok po kroku mojego autorstwa Sa i inne.

  • Autor: arabis Data: 2009-05-07 15:57:54

    Polecam mój przepis http://wielkiezarcie.com/przepis29179.html
    w wresji bez imbiru i cynamonu jest bardziej tradycyjnym rosołkiem :)

  • Autor: Transylwania Data: 2009-05-07 16:44:53

    Najlepszy jest rosol z conajmniej dwoch rodzai kosci np. wolowiny, wieprzowiny, pierzastego ;o) ...
    Jednak to nie wystarczy aby zyskac smak "doskonaly" ;o) Poza wloszczyzna bardzo
    polecam dodac swieza papryke (oczyczyszczona z gniazd) i dojrzalego pomidorka (naklutego szpilka)!
    Jeszcze jedno... tak robi to moja babcia: Cebule przekrajamy na pol i podpalamy ja na
    plycie do gotowania (te naciete strony) i dopiero wtedy wrzucamy do zupy - to pachnie
    cudownie i daje fajny smak... Dodatkowe pare lyzek vegety tez nigdy nie zaszkodzily!

  • Autor: Wkn Data: 2009-05-07 21:31:47

    Em, no tak, vegeta na pewno da smak. Ale ona da smak też bez podsmażanej cebuli, papryki i kilku rodzajów mięs.
    Więc ja bym dodała jej mniej niż kilka łyżek, jeśli w ogóle bym dodawała - ma w sobie sporo konserwantów.
    Nawet dermatolodzy, gdy maluch dostaje jakiegoś skórnego uczulenia, najpierw uczulają rodziców, aby nie dodawali do potraw vegety ani ziarenek smaku, oraz podobnych ulepszaczy...

  • Autor: Transylwania Data: 2009-05-07 21:46:05

    ok, ok, wiem, ze vegeta nie jest najzdrowsza! Ja zawsze gotoje wielki gar (12sto litrowy) rosolu - no i na ta ilosc daje okolo 2-3 plaskie lyzki tej trucizny (tak z przyzwyczajenia :o))) Ale wlasciwie masz racje - to jest zbyteczne... musze sie pozbyc tego nalogu!

  • Autor: agik Data: 2009-05-07 22:03:16

    No :)
    Ja się pozbyłam:) Nie ma już vegety w moich szafkach ( ani kostek rosołowych).
    Do rosołu daję kozieradkę, łodyżki lubczyku, łodyzki pietruszki i selera, cieniutki plasterek imbiru.- a reszta jak zwykle :)

    Kilka miesięcy- a różnica wieeelka. Dziś jedlismy w trasie. nawet mój luby, który tak strasznie awanturował się o vegetę- powiedział - to jest zwyczajnie niedobre!!! Smakuje plastikowo i słono!!!

    Chyba tak trochę wygrałam :)

  • Autor: piszczalka Data: 2009-05-08 08:43:31

    Mój maz dodaje jeszcze kawałek zeschnietego żółtego sera :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu