Forum

Kuchenne porady

kurczak w cieście francuskim

  • Autor: edytag5 Data: 2009-05-12 08:59:19

    Mam ogromną prośbę:chciałam podać tego kurczaka z przepisu tekluni na przyjęciu komunijnym mojej córki ale mam 30 gości i tylko jeden piekarnik! Nie wim jak wybrnąć z tej sytuacji żeby podać wszystkim jednocześnie - 30 porcji.Zastanawiam się czy mogę od razu wstawić dwie blachy do pikarnika i czy równo się upiecze? Może ktoś robił już większą ilość i podpowie mi jak upiec 30 sztuk?Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: vikunia Data: 2009-05-12 09:21:17

    Jeśli masz piekarnik z termoobiegiem to mozesz wstawić i 3 blachy jednoczesnie. Jeżeli to zwykly piekarnik to niestety tylko na jednym poziomie mozna piec

  • Autor: edytag5 Data: 2009-05-12 09:32:52

    Dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź.Niestety mój piekarnik nie ma termoobiegu ale dzięki Twojej odpowiedzi nie zepsuję całego dania.Może uśmiechnę się do sąsiadki i na dwa piekarniki upieczemy. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: vikunia Data: 2009-05-12 09:41:42

    Dobra sąsiadka  .... to jest pomysł... ja uzyczałam parokrotnie lodowki przed komuniami. Powodzenia w przygotowaniach

  • Autor: Wiola1 Data: 2009-05-12 09:33:00

    Ja piekłam na termoobiegu dwie blachy jednocześnie i nie robiłam takich dużych porcji tylko małe, jest to dość syte danie i oprócz niego napewno będą inne specjały.

  • Autor: Bodek Data: 2009-05-12 09:40:15

    mozesz mi sie wydaje tylko temperatura musi byc nizsza i musisz zmieniac blachy co jakis czas aby sie nie spalily ani od gory ani od dolu. pelna cyrkulacja i wiecej czasochlonne.

  • Autor: kidm Data: 2009-05-12 13:22:17

    Użytkownik edytag5 napisał w wiadomości:
    >  Nie wim jak wybrnąć z tej sytuacji żeby podać wszystkim
    > jednocześnie - 30 porcji.Zastanawiam się czy mogę od razu wstawić dwie blachy
    > do pikarnika i czy równo się upiecze? Może ktoś robił już większą ilość
    > i podpowie mi jak upiec 30 sztuk?
    Wielokrotnie robiłam to cudo - często na imprezy kiedy czasu mało.W takich sytuacjach piekłam wcześniej a bezpośrednio przed podaniem tylko podgrzałam w piekarniku. Do odgrzewania można ułożyć bardzo ciasno na blaszkach a wtedy zmieścimy ich podwójną ilość. Różnica w smaku nierozpoznawalna. Proponuję zrobić wcześniej na próbę i odgrzać a wtedy będziesz mogła już spać spokojnie.

  • Autor: crystal Data: 2009-05-12 15:57:36

    Spokojnie mozesz upiec wczesniej , a pózniej podgrzac,. Robiłam tak i z czystym sercem moge ten sposób polecic.Jezeli robi sie to cudo na większą ilosc osób to nie ma  innej  opcjii.

  • Autor: grazka35 Data: 2009-05-12 20:34:40

    Mam podobny problem,cieszę się ,że ktoś poruszył ten temat. Też chciałabym to cudo podać na obiedzie komunijnym i tak się zastanawiam jak tu sporządzić mniejsze porcje tzn. na ile części można by podzielić pierś z kurczaka i ciasto z biedronki( bo do takiego mam dostęp) Czy lepiej na 6 czy 8 części?Może ktoś tak robił i mi poradzi?

  • Autor: JolaFi Data: 2009-05-12 21:09:11

    Nie wiem jak wygląda ciasto z Biedronki, ponieważ kupuję ciasto francuskie w Lidlu.  mi z jednego ciasta wychodzi 8 sztuk zawijasków. Kroję ciasto wzdłóż na pół a potem każdy pasek na 4 części . Dla mnie takie mniejsze porcje są lepsze , bo i tak do środka wkładam oprócz piersi, podduszone na maśle  pieczarki z cebulą i natką, na wierzch kładę pasek sera  żółtego. Zawijasy są bardzo syte, a i tak goście pewnie będą mieli do wyboru inne pyszności. 

  • Autor: as Data: 2009-05-12 21:46:32

    Piszesz, że na obiad. Z czym się taki specyfik podaje do obiadu?

  • Autor: JolaFi Data: 2009-05-12 22:04:58

    Jak dla mnie  zawijasy te świetnie się komponują z różnymi zupami typu- krem ( np. pieczarkowy, brokułowy , cebulowy ) . Do tego możesz podać same surówki, sałaty.

  • Autor: crystal Data: 2009-05-13 06:47:01

    Ja piers dziele na 4 częci . I owe cudo podaje do barszczyku lu b ze sałatką!

  • Autor: nina Data: 2009-05-13 08:11:56

    Ja piekłam w cieście z Biedronki i z jednego robiłam 6 porcji. Ciasto dzieliłam wzdłuż na pół a te połówki w poprzek na 3.

  • Autor: edytag5 Data: 2009-05-13 15:32:12

    Bardzo dziękuję wszystkim za rady.Jeszcze mam trochę czasu i spróbuję upiec je wcześniej .To napoewno oszczędzi mi czasu w niedzielę i wygrzewania się przy piekarniku.Jeszcze raz bardzo dziękuję.NA WAS ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ. Wielkie dzięki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu