Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Truskawka pnąca

  • Autor: alman Data: 2009-05-15 17:43:38

    Witajcie! mąż kupił 2 sadzonki takich truskawek. Nie mam pojęcia jak to rośnie, jak sadzić i w ogóle czy to cokolwiek warte???
    Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat proszę o wskazówki. Będę wdzięczna za każdą informację, bo w necie nie znalazłam nic konkretnego. Pozdrawiam!

  • Autor: justine75 Data: 2009-05-15 18:12:23

    Chyba najlepiej w doniczce wiszącej.
    Popatrz też tutaj http://images.google.pl/images?hl=pl&q=truskawka+pn%C4%85ca&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&oq=

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2009-05-15 18:59:29

    Moja babcia kupiła 10 sadzonek właśnie truskawek pnących,płaciła 4,99 za sztukę,wsadziła je w ogrodzie przy płocie ,zaczynają już kwitnąć.(wsadziła je 3 tygodnie temu)Jak zaczną się bardziej pnąć tata ma im zrobić specjalnie stelaże.Truskawki podobno trzeba nawozić specjalnym nawozem,pytać w sklepie ogrodniczym.Podobno jak się o nie dba i się je nawozi ,pięknie  owocują do późnej jesieni.
    Jak będę na działce zrobię kilka fotek:)bacia zamówiła je przez internet,jak przysłali to były same korzenie ,ale wszystkie się przyjeły.

  • Autor: alman Data: 2009-05-15 20:16:47

    Dzięki za informacje, zawsze to już coś... Różyczko, moje mąż kupił na targu, sadzonki są w doniczkach, jeszcze malutkie /płacił po 6 zł/. Nie mam ogrodzenia i nie wiem gdzie je posadzę, póki co stoją na balkonie. No zobaczymy co z tego będzie...
    Pozdrawiam !

  • Autor: alman Data: 2009-05-17 14:25:12

    Tucha, dzięki za odzew. Też mam zamiar posadzić na balkonie. Proszę, powiedz mi, czy rośliny się pną  po czymś, czy też może rosną sobie zwisając? Pozdrawiam!

  • Autor: alman Data: 2009-05-17 17:21:15

    Dzięki Tucha !

Przejdź do pełnej wersji serwisu