Forum

Gawędy o jedzeniu

Pytanie do Tineczki

  • Autor: bahus Data: 2009-05-18 15:54:05

    Bedąc w marketach IKEA spotkałem się z przepysznymi kanapkami z wędzonym łososiem i dużą ilością zielonego koperku. Czy w Szwecji też używa się tego zioła? (bo np. we Francji czy Belgii nawet go nie znają)
    Bahus

  • Autor: tineczka Data: 2009-05-18 16:30:30

    Bahusie drogi, w Szwecji uzywa sie koper nagminnie. Wszystkie kanapki , torty, przystawki z owocow moza "musza" byc dekorowane duza galezia kopru no i obowiazkowa cytryna:)

    Mlode kartofle sa zawsze podawane ze swiezym koprem, ja caly rok podaje ziemniaki posypane koprem, inaczej mi nie smakuja:))

    Jestes pewny, ze we Francji nie znaja kopru??? O Belgach moge sie tego spodziewac, hehe

    , ,P
    Pozdrawiam!

  • Autor: bahus Data: 2009-05-18 16:43:55

    No z tym "nie znają" to lekko przesadziłem ;). W każdym bądź razie nie jest popularny.
    Dziękuję Ci za informacje...Ja to warzywo (zioło) plasuję na drugim miejscu po majeranku.

    Czyli choćby ze względu na piwo i koperek mógłbym w Szwecji mieszkać
    Bahus

  • Autor: tineczka Data: 2009-05-18 18:14:29

    Moglbys napewno:)
    tineczka

  • Autor: Madeleine Data: 2009-05-18 18:33:56

    Faktycznie Francuzi nie uzywają za wiele koperku praktycznie wcale
    Poza tym koperek tu w sklepach nie ma prawie wcale zapachu.
    Pozostaje mi zasadzić w ogrodzie i czekać na własne plony

  • Autor: tineczka Data: 2009-05-18 23:00:52

    Hmmm, to juz wiem dlaczego Szwedzi wygrywaja zlote medale w miedzynarodowych konkursach gotowania,,,hehehe, to ten koper wszedzie:))))

  • Autor: itusia Data: 2009-05-18 23:27:32

    uwielbiam koperek,posadzilam w ogrodku ale slabo rosnie,czy mozna go uprawiwc w doniczce tez?
    Itusia

  • Autor: bahus Data: 2009-05-19 11:38:53

    Użytkownik itusia napisał w wiadomości:
    > uwielbiam koperek,posadzilam w ogrodku ale slabo rosnie,czy mozna go uprawiwc
    > w doniczce tez?Itusia

    Oczywiście, że można...robię to od lat
    Bahus

  • Autor: erka Data: 2009-05-27 17:08:41

    O Matko, ale pysznosci !!

Przejdź do pełnej wersji serwisu