Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

klapnięte truskawki

  • Autor: aleczka Data: 2009-05-20 18:10:29

    Witajcie,wsadziłam truskawki i mimo podlania i wcześniejszego moczenia..oklapły tzn.łodygi stoją tylko liście są jak flaki:-(co można zrobic?Czy one jeszcze "staną"???Może podlać krowiakiem???

  • Autor: wanilia_91 Data: 2009-05-20 19:20:09

    ja tez jak sadziłam to po jakims czasie były ochlapniete ale po tygodniu powstaly tylko ze nie wszystkie

  • Autor: aleczka Data: 2009-05-20 19:21:10

    o matko...mam nadzieję,że moje też wstaną:-)

  • Autor: alman Data: 2009-05-20 19:24:45

    powinny się podnieść, ale dopóki się nie przyjmą i nie zaczną rosnąć, żadnego podlewania nawozem

  • Autor: aleczka Data: 2009-05-20 19:41:02

    ok.krowiak do kąta...a co sądzicie o nawozie z pokrzyw..do pomidorów..czy co tam?

  • Autor: Zośka Data: 2009-05-20 20:33:21

    Gnojówka z pokrzyw to świetny nawóz i ...tani. Trzeba tylko pamiętac by nie robić jej w metalowym naczyniu Na 1 kg świeżych pokrzyw ściętych przed kwitnieniem  należy zużyć 10 l wody, najlepiej deszczówki, albo odstanej kranówki. Wkład roślinny rozdrobnić i ucsnąć w naczyniu i zalać wodą obciążając rośliny np kamieniem Raz dziennie zamieszać, dobrze jest dodać 2-3 łyżki mączki skalnej, która zniweluje nieprzyjemny zapach. Brunatne zabarwienie oznacza gotową do uzytku (tylko po rozcieńczeniu z wodą 1:10) gnojówkę.  Można jej używać do wszystkich warzyw oprócz fasoli , grochu , czosnku i cebuli. Pomidory jak najbardziej... Udanych truskawek i warzyw.

  • Autor: aleczka Data: 2009-05-20 21:08:19

    pokrzyw Ci u nas dostatek:-))jutro idziemy na zbieranko:-)dzięki za info:-)

  • Autor: alman Data: 2009-05-21 07:25:27

    Właśnie zalałam pokrzywy, ale....bez ważenia i w dodatku w metalowym wiaderku, bo akurat takie mi się plątało na działce....a dlaczego nie można w metalowym? domyślalam się, że zapewne chodzi o jakąś reakcję?

  • Autor: Zośka Data: 2009-05-21 10:17:55

    Właśnie chodzi o reakcje chemiczne w czasie fermentacji, ale jakie konkretnie nie wiem. Sama wiem, że zostawione w puszce annanasy kilka godzin póżniej są nie do zjedzenia, bo trącą metalem. Możliwe, że w przypadku pokrzyw mogą zachodzić niekorzystne reakcje, a po co?  Wagę pokrzyw i objętość wody podałam orientacyjnie i jak ktoś nie chce nie musi mierzyć, a opierać się na doświadczeniu i swoim oku, nieprawdaż???

  • Autor: beata77 Data: 2009-05-22 12:08:11

    Witam musisz je podlewać codziennie to napewno wstana ale z nawozem poczekaj jakies 2 tygodnie jak sie przyjma bo inaczej może je popalic miłej uprawy i pysznych zbiorów

Przejdź do pełnej wersji serwisu