Forum

Galeria

I Komunia Św .

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 07:20:05

    Przeżycie niezapomniane nie tylko dla dziecka ale i dla rodziców. Wariactwo przed uroczystością ale i piękne chwile od momentu ubierania po msze. Nerwy, stres i łzy to wszystko spotkało mnie i moję rodzinę podczas I Komunii Św. Julii 
    A tu kilka fotek z tej uroczystości

  • Autor: monika_70 Data: 2009-05-21 07:29:15

    piękna rodzinka, wielkie przeżycie dl dziecka i rodziców, czesto się powraca myslami do tych chwil,pozdrawiam cieplutko

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 21:56:56

    My jeszcze na bierząco jesteśmy bo ciągle chodzimy do kościoła "na biało" Nie mam co jeszcze wspominać ale za miesiąc pewnie juz będe o tym myślała w inny sposób.
    Pozdrawiam :)

  • Autor: teresa55 Data: 2009-05-21 08:17:12

    Wspaniałe i wzruszajace chwile. Oglądam ze śćisniętym gardłem. Przypomniałam sobie jak moje córki szły do I Komunii św. A za 3 lata mój pierwszy wnuk wystapi w tej roli.
    Piękna z Was rodzinka. Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: bozena28 Data: 2009-05-21 08:43:02

    Ja przeżywałam to samo rok temu gdy moja córka przystępowała do I komuni św.Aż miło patrzeć na takie zdjęcia-szczęśliwa rodzina,śliczna córeczka-pozdrawiam:)

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 21:58:00

    Dziękuje.

  • Autor: aloalo Data: 2009-05-21 09:02:50

    Bardzo podobają mi się sukienki tych dziewczynek. takie skromne a śliczne. Nie bardzo podoba mi się moda na ubieranie małych dzieciątek, na styl panny młodej... Na to przecież jest czas.

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 22:01:18

    Niektóre dziewczynki tez miały bardzo "strojne" sukienki. A dzieci zaraz to zauważają i pytają dlaczego ta ma taką a nie inną. Całe szczęscie większość miała takie same alby. A co do mody to słyszałam jak na sąsiednim osiedlu mądre mamusie do solarium  dzieci zapisały i na manicure .

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-05-27 15:28:33

    Lo matko - to gratuluje Tobie rozwagi. W Twoich zdjeciach ujmuje wlasnie to co najwazniejsze uroczystosc chwili, radosc Coreczki i calej Rodziny. Bardzo mi sie Wasze zdjecia podobaja...

  • Autor: Wiola1 Data: 2009-05-21 09:46:48

    Śliczne zdjęcia, śliczna rodzinka:)
    Mam pytanie odnośnie tortu, czy jest z bitej śmietany? czy korzystałąś z jakiegoś konkretnego przepisu?  i jeszcze jedno czy robiłaś go dzień przed uroczystością czyli w sobotę ?   wygląda bardzo ładnie:)

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 21:41:10

    Wiolu dziękuję. Torcik robiłam z dwóch przepisów. Biszkopt i przełożenie robiłam z przepisu Dorotaxx  . Krem zazwyczaj robię swój ale tym razem kupiłam gotowy chyba Delekty i nim przełożyłam i przykryłam tort. Poszłam na łatwiznę i przystroiłam gotowymi stokrotkami a napis zrobiłam z nutellii.  Tu jest przepis na tort książka http://wielkiezarcie.com/przepis32198.html  Tort kończyłam w sobotę a biszkopt piekłam w piątek.

  • Autor: Wiola1 Data: 2009-05-22 09:31:32

    Bardzo dziękuje za odpowiedź:) Pozdrawiam!

  • Autor: Glumanda Data: 2009-05-24 19:50:19

    Agulku :) Pozdrawiam serdecznie :) Ladny tort i piekna coreczka :)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-05-21 11:28:48

    Agulek ,sliczna corcia i rodzinka , bardzo ladny torcik :) Pozdrawiam

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-05-21 11:59:07

    Śliczne zdjęcia , super torcik , napisz coś więcej o przygotowaniach  - jak sobie radziłaś , mnie ta uroczystość czeka już za rok

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-05-21 12:04:49

    ... może jakieś rady tak na świeżo ...  

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 21:54:47

    Powiem Ci że więcej nerwów i zamieszanie miałam 3 dni przed. Wszystko robiłam praktycznie sama. W niedzielę za to nie robiłam prawie nic.Pokrojenie ciasta i wędlin to była moja działka:). Rodzina bardzo dużo mi pomogła. Obiad nakładali później każdy kto widział że trzeba coś zmyć to zmywał. Dobrą mam rodzinkę co nie;)? Dla mnie było to bardzo wzruszające przeżycie. Popłakiwałam sobie już od środy ale ja już z tego słynę że łatwo się wzruszam. Na mszy sama sobie sie dziwiłam bo łzy może ze 3 razy mi popłynęły : jak wchodziły dzieciątka do kościoła ze swoją nauczoną pieśnią, później było błogosławieństwo dzieci i rodzice powtarzali coś po księdzu( z tego wszystkiego nie pamiętam nawet co mówiłam), moment przyjęcie komunii tez był wzruszający i  jak Julia dziękowała z rówieśnikami  rodzicom.
    Zleci Ci ten rok tak jak i mi :) A potem Ty nam napiszesz jak było u Ciebie.
    Pozdrawiam.

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-21 21:55:04

    Dziękuje :)

  • Autor: makusia Data: 2009-05-21 17:02:36

    Wielkie przeżycie , pamoetam jak mój bartek szedł do I Komunii . Śliczne te aniołki i cała twoja rodzinka;)

  • Autor: iwonaz2809 Data: 2009-05-22 10:59:43

    Piękne zdjęcia.Uroczystość I Komuni Św to wzruszająca chwila dla rodziców.Ja również płakałam ze wzruszenia ale to jest naturalne.Ja przeżywałam to rok temu,oj było nerwów i zamieszania przed uroczystością.Tak naprawdę to nie da się doradzić jak ogarąć to wszystko.Trzeba sobie rozplanować co się da,zorganizować pomoc.Mam trzy siostry więc i do pomocy więcej rąk miałam.Jestem zadowolona że u nas już bardzo dawno wprowadzili alby.Dzieci są jednakowo ubrane i pięknie wyglądają w bieli.Mam nadzieję że się nie pogniewasz jeśli wstawię fotki mojej córki.

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-05-22 17:18:50

    może  Wasze pomysły - co da się przygotować wcześniej ?  coś mroziłyście ?

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-22 21:50:15

    Ja nic nie mroziłam . Na obiad miałam zupę krem pieczarkową z groszkiem ptysiowym, na drugie ziemniaki, kurczak pieczony i coś w rodzaju pieczeni rzymskiej (poukładałam w jednym rządku konserwową kukurydzę, pieczarki marynowane, paprykę czerwoną i ser żółty) do tego była mizeria i sałata zielona .Zrobiłam 4 rodzaje sałatek, dwa rodzaje wędlin zrobionych przeze mnie i 3 rodzaje kupnych , placki (ale nie powiem ile ;) ) no i morzeeee wód, soków i nie wiadomo jeszcze jakiego picia ;)

  • Autor: bergamotka2 Data: 2009-05-22 17:19:35

    iwonko - fajniutkie zdjęcia

  • Autor: drakas Data: 2009-05-22 18:04:25

    Moja droga, ja zaczęłam przygotowania dopiero w sobotę, oczywiście po całotygodniowych zakupach.
    Zrobiłam zrazy w sosie,ugotowałam i starłam buraczki,  rosół, ciasta w sobotę. I przygotowałam sobie wszystkie składniki na niedzielny poranek. W sumie między tą sobotą a niedzielą dla mnie minęły tylko 3 godziny:)
    W niedzielę od rana robiłam surówki, sałatki owocowe, gotowałam ziemniaki, makaron i kaszę, podsmażałam buraki i smażyłam na świeżo kotlety drobiowe - strasznie nie lubię smażyć kotletów przygotowanych wcześniej.
    Stół miałam juz gotowy w sobotę, razem ze wszelkimi ozdobami i przygotowałam sobie na rano wszyskie potrzebne naczynia do gotowania i podawania.
      Zależy od ilości gości i wykwintności potraw, które chcesz zrobić.
    Ja gotowałam na 15 osób, nie miałam może specjalnych rarytasów, ale wszystko wyszło bardzo smaczne:)
    Pozdrawiam gorąco
     

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-22 21:44:32

    Za co miałabym się gniewać?  Córkę to masz chyba grzeczną, jakos tak po fotce widać :) Ładna z niej dziewczynka.
    Pozdrawiam.

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-05-27 15:31:44

    Sliczna coreczka widac jaka skupiona i przejeta. No i torcik smakowici wyglada.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2009-05-23 07:49:43

    Piękne zdjęcia Aguś. Śliczną masz tą córcie.
    Bardzo podoba mi się to,ze dzieci były ubrane tak samo.Powinno tak byc wszedzie bo niestety wielu rodziców z komunii robi pokaz mody
    Mnie komunia synka czeka za 2 lata . Sama nie wiem kiedy to zleciało
    ps. ładny macie ten kościół, bylam w nim kiedys
    Pozdrawiam

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-23 09:24:54

    Dziękuję Dorotko.Oj z tym pokazem mody to masz rację. Mnie czeka jeszcze dwie komunie ale już będę mądrzejsza ;)
    Pozdrawiam.

  • Autor: mysha2006 Data: 2009-05-23 10:33:57

    Bardzo ładne zdjęcia a córeczka prześliczna. Oj będziesz musiała kiedyś odganiać tłumy wielbicieli:) Pozdrawiam serdecznie.

  • Autor: Agulek74 Data: 2009-05-23 12:10:27

    Aguś dziękuję. Już się tego boję. Mam nadzieję, że się jej bardzo w głowie nie poprzewraca i nadal będzie taka jak jest.
    Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu