Forum

Zdrowie i uroda

Czy ktoś używał zapera na lamblie?

  • Autor: BOGUSIAA Data: 2009-05-21 12:07:15

  • Autor: AgnesM Data: 2009-05-22 19:57:49

    Nie znam tego specyfiku. Ja, wiele lat temu podawałam swoim dzieciom AC zymes. Teraz znajoma ma podobny problem i przepisano jej dzieciakom para protex a w uzupełnieniu własnie AC zymes. Ważna jest bardzo dieta. Należy wyeliminować cukier, co zwłaszcza u dzieci nie jest łatwą sprawą. Wskazane są natomiast ziarna słonecznika. Pozdrawiam

  • Autor: BOGUSIAA Data: 2009-05-25 17:35:12

    A czy ten paraprotex to działa, bo z tego co się orientuję to są tylko zioła. Syn brał ostatnio macmiror, źle go tolerował i nadal go boli brzuch. Dlatego szukam czegoś innego do zwalczania tego świństwa bo jest niby wyleczony a później wychodzi, że znowu śą lamblie.
    I tak od kilku lat z przerwami nawet rocznymi, aż do objawów typu omdlenie, bóle stawów, bóle brzucha, nudności. A badania kału zazwyczaj nie wykazują pasożyta.

  • Autor: kurkuma Data: 2009-05-22 22:59:10

    Bogusiu, wydaje mi się, że nie ma większych szans na usunięcie lamlii tylko przy pomocy zappera. Lamblie bytują najczęściej w jelicie cienkim, kanałach i pęcherzyku żółciowym czy wreszcie w wyrostku robaczkowym. Z kolei prąd zappera nie działa na organizmy osłonięte znajdujące się wewnątrz organu (np. jelit, żołąfdka czy pęcherzyka żółciowego). Prąd biegnie po ścianie np jelit nie penetrując ich wnętrza. Poza tym lamblie występują w formie ruchomej i nieruchomej (jako cysty). O ile jest jakaś szansa na częściowe usunięcie lamblii ruchomych o tyle cysty są raczej "bezpieczne" przed zapperem. Nieżyjąca już dr Irena Wartołowska (pediatra) podawała sposób leczenia lambiozy. Jest to procedura dość długa, ale niestety likwidacja pierwotniaków jest uciążliwa. Z procedurą leczenia możesz zapoznać się tutaj: Na stronie igya możesz dowiedzieć się o metodzie usuwania pasożytów wg Nadieżdy Siemionowej. Metoda ta wymaga może mniej czasu, ale za to jest w czasie jej stosowania mocno absorbująca jeśli zechce się zachować ścisłą procedurę, a tylko to zdaje się zapewniać jakiś sukces.

  • Autor: BOGUSIAA Data: 2009-05-25 19:55:35

    Dziękuję Ci za tą stronę, dowiedziałam się bardzo dużo ważnych dla mnie rzeczy. Pozdrawiam.

  • Autor: muszka Data: 2009-06-28 14:27:57

    nie wiem co to jest zaper ale jakies 20 lat temu moj synek mial lamblie i nie moglam je wtedy niczym wyleczyc pani doktor poradzila mi takie tabletki nazywaly sie tiberal roche chyba francuskie wtedy w polsce bylo niemozliwoscia je dostac ale teraz sa inne czasy oczywiscie nie musze dodawac ze powinnas porozmawiac najpierw z lekarzem  tych tabletek bylo tylko 3 sztuki i pomogly pozdrawiam

  • Autor: BOGUSIAA Data: 2009-06-28 14:49:26

    Kupiłam ten zapper, czekam na dostawę. Jestem ciekawa czy pomoże.

Przejdź do pełnej wersji serwisu