Forum

Kuchenne porady

gorzkawy posmak w szparagach

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-05-23 11:12:57

    Właśnie ugotowałam szparagi w osolonej wodzie z odrobinką cukru.Podsmażyłam bułkę tartą i polałam szparagi-przepyszne!!!!!jadłyśmy z córką,lecz jesteśmy zmartwione,bo niektóre mają gorzkawy posmak....może ktoś zna przyczynę????końce były odkrojone i szparagi obrane-czy coś nie tak zrobiłam??

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-05-23 13:23:10

    Gorzkawy posmak w szparagach należy do ich "urody".
    Aby tego niknąć podczas jedzenia,do wody w której się gotują Austriacy dają kromkę białego chleba tostowego. Można też "zaciągnąć" wodę łyżką mąki.Cukru ino ino!

  • Autor: Wkn Data: 2009-05-25 22:19:33

    O tej kromce pierwsze słyszę, ale też ja dopiero raczkuję w kwestii szparagów.
    Goryczka, nawet niewielka przeszkadza mi odrobinę w jajecznicy ze szparagami. Pewnie dlatego preferuję z zielonymi oraz we wdzięcznym towarzystwie pomidorów.
    Lubczyku, a czy wiesz coś może na temat słoikowania szparagów?
    Szparagi i przetwory to dla mnie dwa odległe bieguny i zanim przebędę drogę między nimi, może minąć sezon na to warzywo.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-05-26 06:03:38

    Użytkownik Wkn napisał w wiadomości:
    > O tej kromce pierwsze słyszę, ale też ja dopiero raczkuję w kwestii
    > szparagów.Goryczka, nawet niewielka przeszkadza mi odrobinę w
    > jajecznicy ze szparagami. Pewnie dlatego preferuję z zielonymi oraz we
    > wdzięcznym towarzystwie pomidorów.Lubczyku, a czy wiesz coś może na
    > temat słoikowania szparagów? Szparagi i przetwory to dla mnie dwa
    > odległe bieguny i zanim przebędę drogę między nimi, może minąć sezon na to
    > warzywo.

    Jest to tak delikatne warzywo, że "słoikowanie" z racjonalnego punktu widzenia mija się celem.
    Za dużo się traci w zamian za zysk zjadania później.

  • Autor: Wkn Data: 2009-05-27 19:46:04

    Nie wiem, dlaczego, ale miałam skojarzenie ze szpinakiem.
    Odnoszę dziwne wrażenie, że szpinak mrożony niekorzystnie zmienia smak.
    Natomiast pęki świeżego, mmmmmm... o, te można rzeczywiście przemienić w pychotę!

  • Autor: Bodek Data: 2009-05-27 19:51:30

    masz racje -- jak  dostalem kiedys szparagi nieobrane i nie przyciete, to wlasnie kromka chleba mnie uratowala przed gorzkim smakiem :)

  • Autor: Gracja Data: 2009-05-25 16:28:16

    Ja gotuje szpargel tak oczywiscie oczyszcze  i daje soli normalnie aby byla slona i daje lyzke cukru i ocet troszke albo  cytryne i nigdy nie mialam  goszkich  chyba ze kiepskiej klasy by byly ja lubie z maslem a najlepiej z sosem do szpargi ale jak wiem to polskie sa dobre zdobyly nawet pochwale w badaniach  milego dnia zycze

Przejdź do pełnej wersji serwisu