Forum

Pomysł czy Problem?

przecier ogorkowy

  • Autor: muszka Data: 2009-05-23 20:19:57

    mam sloik przecieru ogorkowego a za zupa ogorkowa nie przepadamy ma moze ktos pomysl jak jeszcze mozna go wykorzystac

  • Autor: crisen Data: 2009-05-24 15:02:14

    Witaj ! Niestety raczej nic więcej z tego przecieru nie zrobisz. Musisz przeprosić się z zupką ogórkową . Dobrze zrobiona jest naprawdę pyszna. Należy dodać odpowiednią ilość przecieru aby nie była za kwaśna. Można zrobić z ziemniakami, ryżem a nawet z grzankami  jako krem ogórkowy. Przełamać trzeba tylko swoje '"nie przepadamy".  Pozdrawiam i życzę smacznego !

  • Autor: Amstel Data: 2009-05-25 09:25:09

    Przyznam, że też nie miałabym pomysłu, ale poszukałam z ciekawości w necie i znalazłam coś takiego: (nie gotowałam jeszcze tego, ale wg mnie brzmi ciekawie)

    Potrawka bograczowa
    Przygotowanie: 1 godzinę

    Oczekiwanie: 24 godziny

    Pieczenie: 30 minut

    Duszenie: 3 godziny

    Trudność: trudny


    Składniki


    Etapy przygotowania

    2kg mięsa wołowego
    2 cebule
    1 kg ziemniaków
    4 papryki czerwone
    przecier ogórkowy
    przecier pomidorowy
    oliwa
    2 jaja
    4 łyzki mąki
    sól, pieprz, papryka ostra, papryka słodka, chili
    1. Mięso umyć, oczyścić, pokroić w większe kostki, dodać przyprawy. Zalać oliwą i wstawić do lodówki na 24 godziny.
    2. Ziemniaki obrać, pokroić w kostkę, ugotować.
    3. Cebulę pokroić zrumienić na oliwie, dodać mięso z marynatą, podsmażyć.
    4. Podlać wodą , dusić do miękkości. Paprykę umyć, oczyścić z gniazd, pokroić w kostkę, dodać do mięsa.
    5. Podsmażyć przecier pomidorowy podlać lekko wodą , połączyć z mięsem.
    6. Dodać ugotowane ziemniaki, zalać wodą. Gotować.
    7. Dodać przecier ogórkowy, doprowadzić do wrzenia.
    8. Jajka rozetrzeć z mąką podlać troszkę wodą (ma być płynne ale gęste). Kłaść widelcem nie duże kluski na wrzącą potrawkę. Zagotować.
    9. Przyprawić do smaku solą i pieprzem. Podawać w miseczkach z bagietką. Smacznego.

  • Autor: muszka Data: 2009-05-31 13:31:41

    dziekuje chyba jednak przeprosze sie z zupka pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu