Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Co to sie u mnie pnie?

  • Autor: tineczka Data: 2009-06-05 15:34:20

    Witajcie!
    Nie mam pojecia, co to za cudo pnie sie w rogu przy tarasie. Na wiosne, suche badyle poobcinalam. Myslalam, ze go zabilam, bo dlugo nie wypuszczal zadnego liscia. Teraz jest coraz dorodniejszy i chciala bym znac nazwe:)
    , ,
    Prosze o pomoc i dziekuje z gory!

  • Autor: alman Data: 2009-06-05 15:41:22

    Podaj więcej informacji - czy to "coś" rosło już w ub.roku? czy  to sadziłaś w ub. r. z nasion? czy kwitło i jakie ew. miało kwiatki? czy obcięłaś suche przy ziemi a teraz wyrastają nowe zupełnie roślinki /z ziemi/ czy wypuszcza ze starego ?
    ja mam wilec, który był w skrzynce chyba ze 2 lata temu, ale nasionka spadły i w ub.r. wykiełkowały, nawet kwitł i znowu nasionka spadły do donicy i w tym roku znuwu wyrastają w różnych miejscach. Liście podobne do Twoich.

  • Autor: tineczka Data: 2009-06-05 20:36:25

    Dziekuje Alman, w zeszlym roku jeszcze domu nie mialam:) Juz wiem co to jest, to kokornak.
    Pozdrawiam

  • Autor: Juciaaa Data: 2009-06-05 16:02:55

    Hej

    wlasnie przegladam aukcje allegro i znalazlam cosik takiego troche podobne do twoich zdjec:)

    http://www.allegro.pl/item648538336_wielkie_zielone_serca_kokornak.html

    mam nadzieje ze pomoglam:)

  • Autor: tineczka Data: 2009-06-05 20:38:26

    Hej
    pomoglas mi znalezsc nazwe i rzeczywiscie, to jest kokornak, jaka odmiana zobacze jak zakwitnie:)
    pzdrawiam i dziekuje za informacje:)

  • Autor: Pola42 Data: 2009-06-05 20:18:36

     Tineczko , to kokornak( aristolochia), mocnorosnące pnacze.Podobno odstrasza komary :)

  • Autor: tineczka Data: 2009-06-05 20:40:41

    Tak Pola, mam amerykanina w ogrodzie, moze dlatego komary odstrasza, hihi
    Dzieki za informacje:)

  • Autor: alman Data: 2009-06-06 15:47:53

    o, nie znam ....napisz mi czy to pnącze wieloletnie? posadziłaś to w donicy? na tarasie/balkonie? jestem bardzo zainteresowana taką rośliną...pozdrawiam!

  • Autor: tineczka Data: 2009-06-07 12:17:05

    Tak, to jest pnacze wieloletnie, posadzone napewno kupe lat temu,ale nie ja to sadzilam.
    Poczytalam o tej roslinie , pochodzi z polnocnej ameryki, rosnie bardzo szybko , 2 metry na rok. Ma ciekawe kwiaty, jakie u mnie beda nie wiem, ale wstawie zdjecia jak zakwitna.
    U mnie jest posadzone w rogu przy tarasie w prawie zupelnym cieniu.Widac po pniu, ze pnacze ma wiele lat.
    Pozdrawiam

  • Autor: justine75 Data: 2009-06-07 12:57:17

    Tineczko,zerknelam w Google na zdjecia kokornaka,gdy kwitnie-alez on ma piekne kwiaty!!!Nie moge sie doczekac,kiedy u Ciebie zakwitnie i wstawisz zdjecie...Chyba musze sobie takie pnacze posadzic no bo slicznosc!INigdy nie slyszalam nawet o takiej roslinie...
    Pozrawiam serdecznie

  • Autor: tineczka Data: 2009-06-07 20:41:00

    Justine, sama nie moge sie doczekac tych kwiatow, tylko boje sie , ze scielam moj za duzo na wiosne. Nie mialam pojecia co to za suche badyle piely sie przy tarasie:))
    No, zobaczymy, sa rozne odmiany i watpie , ze akurat moj bedzie mial te najpiekniejsze , dziwne kwiaty.  Rosnie narazie dzielnie i kazdego dnia jest bardziej gesty.
    Pozdrawiam serdecznie

Przejdź do pełnej wersji serwisu