Forum

Kuchenne porady

Termoobieg a pieczenie ciast!

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-05 18:09:39

    Witam.Mam mały problem i mam nadzieję że mi pomożecie.Zepsuła mi się dolna grzałka w piekarniku a na naprawę muszę troszkę poczekać.Czy może ktoś mi powie czy upiekę ciasto typu kruche,drożdżowe lub zwykłe biszkoptowe na termoobiegu lub tylko górnej grzałce?Zawsze piekłam góra dół i nigdy nie testowałam termoobiegu z ciastami i boję się że coś może nie wyjść.Za pomoc z góry dziękuję.

  • Autor: Krystyna911 Data: 2009-06-05 18:21:32

    Ja na ogół też piekę góra-dół, ale wydaje mi się że zmniejszając temperaturę o 20 ( przy podanej temp. pieczenia np. 180, ustawiasz na 160 stopni) stopni możesz piec  używając termoobiegu.

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-05 18:23:57

    Ale czy ciasto od spodu bedzie upieczone?tzn.takie rumiane czy blade?

  • Autor: Kacia Data: 2009-06-05 18:38:31

    Mika ja wszystkie ciasta pieke na termoobiegu i jestem zadowolona. Tylko musisz temperature od wymaganej zmniejszyc o 20° C.Termoobieg troche wysusza ciasto ,ale piecze dobrze pozdrawiam

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-05 18:54:29

    Dziękuję dziewczyny.Zaryzykuję i zobaczymy efekt.O górę się nie boję,boję sie tylko o dół tego ciasta.

  • Autor: lubczyk69 Data: 2009-06-05 19:11:14

    Jeżeli jedna z grzałek nie działa to i termo obieg może nie działać w pełni sprawnie.
    Albo idź z ciastem do sąsiadki, albo się wstrzymaj z pieczeniem do czasu naprawy.

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-05 19:14:35

    Dziękuję lubczyku.Tego najbardziej się bałam że i termoobieg może być przez tą grzałkę niesprawny.Chyba lepiej pojadę do siostry na ciacho i zaczekam aż mi naprawią tą grzałkę.Za wszystkie wpisy bardzo dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: Glumanda Data: 2009-06-05 20:09:04

    Od 17 lat uzywam piekarnika z termoobiegiem. Nieraz pieklam ciasta odrazu na dwoch poziomach. Szczegolnie przed swietami, dwa makowce na jedno pieczenie, jeden u gory drugi na dole. Termoobieg, nie ma nic wspolnego z grzalkami, gorna czy dolna, inaczej bez sensu bylaby funkcja Termoobieg+grzalki .. Sam w sobie to jak wielka suszarka.. grzalka, na ktora skierowany jest strumien powietrza.
    Termoobieg umozliwia rownomierne pieczenie na kilku poziomach jednoczesnie, nie ma problemu, zeby ciasto sie za dolu nie upieklo.
    Pozdrawiam.
    Informacja z internetu:
    http://www.candy.pl/popup/tech.php?id=3202&keepThis=true&TB_iframe=true&height=200&width=300

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-05 21:48:24

    Dziękuję Ci Glumando za promyk nadziei na to jutrzejsze ciasto.Jak zobaczyłam twoje arcydzieła to aż mi się zachciało takiego cuda:) ale niestety ja w pieczeniu ciast dopiero raczkuję więc mogę pomarzyć.Ale dziękuję za  wyjaśnienie.Mi zawsze szkoda jak coś mi nie wychodzi a jeszcze bardziej jak muszę coś wyrzucić:(.Dlatego wolę zapytać.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  • Autor: Glumanda Data: 2009-06-05 22:11:33

    Powinno byc wszystko ok. Jesli stwierdzilabys mimo wszystko jakis dziwny wyglad..niedopieczony.. to zostaw ciasto na chwile dluzej. Nie wierze, ze bedzie to potrzebne. Nie panikuj.. bedzie dobrze !!! :D

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-05 22:16:29

    Dziękuję.Dodałaś mi otuchy i nie ma zmiłuj będę jutro piekła ciacho! najwyżej będę zachwycać się twoimi na obrazku.Ale skoro ty pieczesz już 17 lat to jak tu nie skorzystać z twojej rady:)

  • Autor: alman Data: 2009-06-06 15:57:19

    Tak, potwierdzam też to co napisała Glumanda. Termoobieg ma swoją grzałkę, wmontowaną z tyłu piekarnika /na "plecach"/, ostatnio mi się właśnie spaliła, stąd wiem /wiatrak chodził ale piekarnik był zimny/.
    Śmiało piecz na termoobiegu - temp. 20 st. mniej oczywiście.

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-06 16:08:41

    Dziękuję alman i całej reszcie za pomoc.Na was zawsze można liczyć żarłoczki.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

  • Autor: guma1 Data: 2009-06-07 00:00:43

    Potwierdzam wcześniejsze opinie , możesz śmiało piec na samym termoobiegu . Nie zapomnij tylko zmniejszyć temperatury . Pozdrawiam .

  • Autor: Mika K Data: 2009-06-07 11:45:50

    Żarłoczki dziękuję za pomoc.Wczoraj upiekłam "Budyniowiec z owocami"z przepisu jednego żarłoczka i pełen sukces! Wszystko upieczone,dopieczone i już prawie zjedzone.Bałam się trochę zaryzykować ale dzięki Wam zaspokoiłam swoją potrzebę na zasób cukru:).Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc.

Przejdź do pełnej wersji serwisu