Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Opole 2009???

  • Autor: dajanka Data: 2009-06-13 13:55:39

    Jak dla mnie żenada... z chęcią jednak dowiedziałabym się co o festiwalu premier myślą inni WŻtowicze:)

    zapraszam do dyskusji... iiiiiiiiiiiii kto uważa, że Maleńczuk zasłużył na pierwszą (czy wogóle jakąkolwiek nagrodę..)?

  • Autor: mags Data: 2009-06-13 14:22:02

    ooooooo..widzisz.. ten sam temat chcialam ująć ..heh..też mi premiery.. rzeczywiście to jakieś KPINY..dla mnie jedyną osobą , która miała styl w tym koncercie, to była Justyna Steczkowska i nikt poza tym..szkoda oglądać, bo poziom festiwalu wynosi mniej niż zero ..

  • Autor: Aleex Data: 2009-06-13 14:44:21

    Ja mam inne zdanie. Opole to od zawsze festiwal polskiej piosenki, która na pewno jest inna niż piosenka światowa. Wczorajszy koncert miał zróżnicowany poziom. Pierwsza część - aktorzy w rolach śpiewających - podobała mi się. Nastrojowo zaśpiewali Skrzynecka z Zamachowskim piosenkę Jej portret, świetny był Zakościelny w parodii przebojów Feel'a, pozostali także nieźli. Finałowe wykonanie Prawy do lewego - oryginalne i całkiem dobre.
    Co do koncertu Premiery mam mieszane odczucia. Niektórzy wykonawcy zaprezentowali rzyczywiście żenujący poziom, jeśli w ogóle o poziomie w ich przypadku można mówić. Inni wypadli całkiem nieźle. Zwycięzcę łatwo było przewidzieć. Maleńczuk zaśpiewał znakomicie. Jeszcze kilkanaście lat temu nie moglam go słuchać. Z upływem czasu on nieco stonował swoje teksty, ja nieco dojrzałam do ich odbioru. Teraz potrafię docenić jego oryginalny styl, charakterystyczny klimat piosenek i profesjonallizm artysty - chociaż kontrowersyjnego.
    W koncercie Debiutów podobał mi się zamysł artystyczny. Wykonawcy - jak to debiutanci - wypadli różnie. Mam wśród nich swoich faworytów, czekam dziś na rozstrzygnięcie.
    Zazwyczaj festiwal w Opolu budzi duże emocje. Oceniając to wydarzenie, musimy pamiętać, że jego poziom jest taki, jaki jest poziom polskich piosenek. A słuchając "ambitnych" tekstów każdego dnia, chyba nie powinniśmy oczekiwać cudów. Jest nieźle. Pozdrawiam, Aleex.

  • Autor: cuma Data: 2009-06-13 18:04:17

    Maleńczuk mi się podobał, (ogólnie nie przepadam za nim - " naraził" mi się jako juror Idola), ale piosenka i wykonanie ok. Wart wysłuchania był jeszcze Rynkowski i Ania Wyszkoni, reszta poniżej średniego poziomu, przynajmniej dla mnie. Nie trafiali w dżwięk, rytm itp.Generalnie uważam , że poziom 3 części czyli Debiutów był najwyższy z trzech zaprezentowanych wczorajszego dnia - pewnie tu było gęste sito odsiewu.Niektóre interpretacje zrobione "na siłę" (po co było zmieniać linię melodyczną świetnych utworów?). W pierwszej części trochę się panowie powygłupiali - lepiej lub mniej udanie, niestety  doścignąć koncert " Nastroje- nas troje", z przed wielu lat jest trudno. Ale może  ja za wiele wymagam...

  • Autor: alman Data: 2009-06-13 18:34:57

    Na pierwszej części /śpiewający aktorzy/ ubawiłam się  i podobało mi się nawet. Premiery - dla mnie też żenada, a wygranej Maleńczuka nie potrafię nawet ocenić, bo wyszłam wtedy /nie znoszę gościa i nie mogę go oglądać ani słuchać, choćby robił to nie wiem jak dobrze - dla mnie to strasznie wulgarny facet, słyszałam kiedyś jego odzywki na żywo w czasie jakiegoś występu w plenerze/.
    Zawiedziona drugą częścią, trzeciej nie oglądałam, wkurzyłam się i wyłączyłam telewizor.

  • Autor: onlyred Data: 2009-06-13 18:28:14

    Ja też uważam, że Maleńczukowi nagroda się należała. A w ogóle słuchając tych piosenek miałam wrażenie, że to noc żywych trupów.

  • Autor: ekkore Data: 2009-06-13 19:22:02

    Pierwsza część Opola u mnie to był koncert flyght666  -więc nie mogę sie wypowaidać.
    Drugą widziałam tylko jako skróty (bo akurat wtedy skończył nam się nasz koncert). Poziom żenujący - Ci nowi nie potrafią wcale śpiewać.
    Maleńczuk - choć kontrowersyjny z racji wcześniejszych tekstów, w pełni zasłużył na nagrodę.
    tylko smutno, że człowiek, aby przeżyć (utrzymać się) musi się skomercjalizować - bo to co zaśpiewał to czysta komercha.
    Nie wszystko co wcześniej śpiewał podobał mi się - ale ceniłam go za wolnosć.

    Najtrudniej jednak pogodzić mi się z całkowitą komercjalizacją Ani Wyszkoni. Zapowiadała się całkiem nieźle na początku kariery...A teraz...piosenka energetyczna, melodyjna - ale całkowicie o niczym i na jedno standardowe kopyto. cóż rządzą spece od marketingu...

  • Autor: bea39 Data: 2009-06-14 21:38:52

    Janowski ( i nie tylko) do smokingu wdział pomarańczowe czy czerwone trampki... normalnie szok.......

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2009-06-15 01:47:49

    Beo nie wiem czy zauwazylas ale w tamtym roku na pokazach mody byly takie zestawienia pomyslane na ten rok wlasnie.Ja tutaj u mnie juz nie raz widzialam wlasnie takie zestawy,chociaz mnie osobiscie samej sie to nie podoba

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2009-06-15 01:59:23

    Nawet link znalazlam http://www.koktajl24.pl/Samcza_trampkomania a tutaj na samym prawie koncu rowniez o tym pisze http://www.magazyner.pl/index.php?c=g2

  • Autor: Aleksandra1973 Data: 2009-06-15 02:07:29

    Moze teraz http://www.magazyner.pl/index.php?c=g2





Przejdź do pełnej wersji serwisu